HankaS
30.03.10,16:10
Dobrý deň
Prosím o radu, zamestnanec pracuje v ČR, na pracovnú zmluvu u českej firmy,
v ČR si dáva daňové priznanie. Uplatňuje si aj bonus na deti.
Môže si uplatniť bonus na deti aj jeho manželka, ktorá pracuje tu na Slovensku na pracovnú zmluvu mesačne. Nebude to zdvojené.
Ďakujem.
jamis
30.03.10,14:32
Dobrý deň
Prosím o radu, zamestnanec pracuje v ČR, na pracovnú zmluvu u českej firmy,
v ČR si dáva daňové priznanie. Uplatňuje si aj bonus na deti.
Môže si uplatniť bonus na deti aj jeho manželka, ktorá pracuje tu na Slovensku na pracovnú zmluvu mesačne. Nebude to zdvojené.
Ďakujem.
V ČR je daňový bonus ako odpočitateľná položka daňového základu, ktorý si môže uplatniť aj občan SR pracujúci v ČR. Na Slovensku si môže uplatniť daňový bonus podľa aj jeho manželka.
HankaS
30.03.10,14:41
Ďakujem, aj tak to tu aspom v okolí všetci robia, ale dnes jednému pánovi volala pracovníčka DU v ČR, že aby jeho manželka napísala si čestné prehlásenie že tu si neuplatňuje daňový bonus, inak mu ho v ČR nevyplatia.Tak to ma trocha mätie, že prečo to tak chce napísať.
jamis
30.03.10,14:47
V ČR sa nevypláca DB na dieťa, ale je to odpočitateľná položka z daňového základu. Ja viem....pletie sa to.
HankaS
09.04.10,10:28
Dobrý deň
Pracovníčka DU v Prahe opäť volala môjmu známemu, ktorý si podal DP v ČR, že musí doniesť od zamesnávateľa manželky potvrdenie, že ona nepoberá daňový bonus. Tvrdí že v oboch štátoch to nieje možné.
Tak som sa išla opýtať na náš DU a tu mi bolo povedané
že má nárok, aj tam aj tu. Ja neviem čím mám pracovníčke DU v Prahe oponovať, alebo čo jej mám povedať. Aké máte vy skúsenosti, čo by ste mi poradili. Ďakujem.
HankaS
11.04.10,11:11
Nikto mi nevie poradiť????