mathis
30.03.10,16:51
Dobry den, prosim o radu.
Mam nasledovny pre mna neriesitelny problem a mam nan iba jeden den, prosim pomozte....

Pri otvoreni prevadzky kaviarne doslo k neznalemu blokovaniu a zrejme omylom casnicka nablokovala storno za kavu v sume 415€. Problem je v tom ze teraz pri cleneni na material a vyrobky mi nijak nesedi suma s uzavirkou so sumou na vydajke. Na uzavierke je suma 328€ , tuto sumu by som mal rozdelit na prijem za tovr a material. Podla vydajky bol vydany tovar v sume 332€ a za material 411, je tam vsak aj storno polozka v sume -415€ cize suctom to sedi lenze -415 je za material a tak teda neviem ako to mam nahodit do alfy.lebo tym padom mam prijem za material minusovy :(


Pre mna neriesitelne, pre Vas dufam pochopitelne, prosim pomoc...
Monika Kováčová
30.03.10,16:11
o tom storne ste nemali účtovať, ak to bol len omyl, účtujte len tovar 332 a materiál 411. Tržba do pokladne bola prijatá vo výške 743 EUR, nie?
mathis
30.03.10,17:00
no tomu by som rozumel , len na uzavierke je ina suma, prijem v hotovosti je na mesacnej uzavierke 328, Ta druha suma 743 je uvedena v GT1 na mesacnej uzavierke. A nebude vadit ked to storno bude figurovat na vydajke? Resp, ked budem uctovat celkovu sumu cize 743, mozem nechat na vydajke sumu 328?
Monika Kováčová
30.03.10,17:35
ty musíš účtovať tak, aby účtovná závierka zobrazovala verný a pravdivý obraz. Takže ak ti rozdiel GT2 s tržbami nebude sedieť len o nesprávne storno, tvoje účtovníctvo bude pravdivé... na rozdiel od pokladne. Storno v pokladni nerieš, zaúčtuj skutočnosť, nie omyl.
mathis
30.03.10,18:23
dakujem velmi pekne