Joozef
30.03.10,18:56
Pekný deň.
Minulý týždeň som dedil po otcovi ornú pôdu, ktorá pôvodne patrila ešte mojím prastarým rodičom. Časť z týchto parciel bola prededená v roku 2003, keď som nahliadal do tých starších dokumentov, zistil som, že to boli v roku 2003 dve dedičské konania, otec sa vtedy v 15-dňovej lehote voči obidvom odvolal na jednom tlačive. V jednom dedičskom konaní v roku 2005 súd rozhodol v prospech otca. Na druhé dedičské konanie súd asi zabudol. Vôbec sa k nemu nevyjadril a v spise tohto druhého dedičského konania, ktorý je na súde a do ktorého som nahliadol nie je o tomto odvolaní ani zmienka. Tak sa stalo, že jedno dedičské rozhodnutie bolo opravené, druhé neopravené a takto to bolo zapísané aj na katastri. Na tomto súde mi povedali, že o prešetrenie som mohol požiadať v 3-ročnej lehote a teraz sa s tým už nedá nič robiť.
Chcem sa opýtať niekoho kto tomu rozumie, či je to naozaj beznádejné.
Ďakujem.
Mgr.Shrek
30.03.10,17:04
mimotemyProti čomu sa tvoj otec odvolal?
Čo namietal?
Buď trocha konkrétnejší, potom možno budeme vedieť pomôcť.
sarasara
30.03.10,20:52
Ak sa v trojročnej lehote otec nedomáhal prešetrenia, je právoplatné a nedá sa s tým nič robiť.
Súd možno nezabudol, ale dve dedičské konania sú samostatné, nedá sa to spojiť do jedného, asi preto odvolanie priradili k jednému dedičstvu.
Joozef
01.04.10,19:30
Tak ďakujem.