stanco007
30.03.10,19:14
Chcem sa opytat aky je postup ked mam zaujem o odstranenie 3 znamienok blizko sebe na krku, nakolko su zväcsene a maju tvar ako bradavice. Ako sa to vykonava a nasledne lieci? A tiez by ma zaujimalo ci by som si to mohol uplatnit v poistovni ako chirurgicky zakrok? Ale toto je vedlajsie. Zaujima ma hlavne to odstranenie znamienok. Vdaka
mysimis
30.03.10,17:21
Navštívila som kožnú lekárku, tá mi dala odporúčanie pre plastického chirurga, ktorý mi odstránil znamienka a na základe odporúčania mi hradila poisťovňa asi tretinu z ceny zákroku.
stanco007
30.03.10,17:26
Navštívila som kožnú lekárku, tá mi dala odporúčanie pre plastického chirurga, ktorý mi odstránil znamienka a na základe odporúčania mi hradila poisťovňa asi tretinu z ceny zákroku.
A ku koznemu nepotrebujem odporucanie od praktickeho lekara? A nerobia aj nejake testy ci to znamienko mozu odstranit? A ak som to dobre pochopil, tak si to mozem dat potom obodovat a dat preplatit svojej poistovni co mam zivotku? Neviem ci sa to da aj na takyto zakrok ale ked uz platim dost vela mesacne tak aspon raz by mi mohla dat aj nieco poistovna :-)
A neboli to odstranenie a aj potom neskor?
mysimis
30.03.10,17:30
A ku koznemu nepotrebujem odporucanie od praktickeho lekara? A nerobia aj nejake testy ci to znamienko mozu odstranit? A ak som to dobre pochopil, tak si to mozem dat potom obodovat a dat preplatit svojej poistovni co mam zivotku? Neviem ci sa to da aj na takyto zakrok ale ked uz platim dost vela mesacne tak aspon raz by mi mohla dat aj nieco poistovna :-)
A neboli to odstranenie a aj potom neskor?

Pred odstránením sa nerobili nijaké testy, odstránené znamienko však odoslali na histológiu. To či si to môžeš dať preplatiť z nejakej poistky to Ti neviem povedať, platila som priamo u plastického chirurga, ale o tretinu menej, lebo ZP mu uhradila asi 1/3.
Zita5
30.03.10,17:31
A ku koznemu nepotrebujem odporucanie od praktickeho lekara? A nerobia aj nejake testy ci to znamienko mozu odstranit? A ak som to dobre pochopil, tak si to mozem dat potom obodovat a dat preplatit svojej poistovni co mam zivotku? Neviem ci sa to da aj na takyto zakrok ale ked uz platim dost vela mesacne tak aspon raz by mi mohla dat aj nieco poistovna :-)
A neboli to odstranenie a aj potom neskor?

Zájdete obvodnej , vypýtajte si Výmenný poukaz ku kožnej , ona Vám tie znamienka pozrie,vyšetrí a sa dohodnete .Najlepšie je dať to vybrať chirurgickým zákrokom a dá sa spraviť aj histológia .
Ak sú drobnučké tak ich kožná aj vypáli .
stanco007
30.03.10,17:36
Zájdete obvodnej , vypýtajte si Výmenný poukaz ku kožnej , ona Vám tie znamienka pozrie,vyšetrí a sa dohodnete .Najlepšie je dať to vybrať chirurgickým zákrokom a dá sa spraviť aj histológia .
Ak sú drobnučké tak ich kožná aj vypáli .
No ja ich mam väcsie tvarom ako bradavice ale nie zas nejak velke ale bojim sa lebo su na krku aby som si ich neposkodil napr retiazkou. A kolko stoji cca odstranenie jedneho znamienka?
pohodička
30.03.10,18:35
My sme si pred mesiacom dali s dcérou skontrolovať znamienka v Ústave lekárskej kozmetiky v Blave. Dcére vybrali 4 chirurgickým zákrokom a 3 laserom. Je to bezbolestné, trochu je nepríjemné, keď pichajú injekciu, ináč nič. Premerajú ich špeciálnou kamerou a potom sa rozhodnú akým spôsobom ich odstrania. Nám to platil syn ako darček, takže vám nepoviem koľko to stojí, ale určite niečo platí aj poisťovňa, pretože potrebovali kartičky poistenca. Mne odporučali vybrať jedno na tvári chirurgicky (aj keď je teraz ešte v poriadku). Keď som sa pytala, či si ho môžem dať vybrať u nás (na druhom konci republiky), tak mi povedal, že neodporúča na chirurgii, pretože oni majú špeciálne zahraničné nite a jazvy sú minimálne, hlavne tie tvárové nie. Takže by som radila dobre si rozmyslieť , poradiť sa a až potom sa rozhodnúť, čomu dáš prednosť. Dnes je tých kliník asi viac a tie znamienka sú ako časované bomby.
pohodička
30.03.10,18:43
Ešte chcem dodať, že tie bradavicové odstraňoval laserom a videl ich ako neproblémové, tie skôr, aby nezavádzali. Takže žiadny strach. Ja som sa kvôli jednému výrastku veľmi bála už dlhé roky a vraj je to len od injekcie alebo pichnutia hmyzom. Dcére také bradavicové vyberal na čele pod vlasmi laserom a neostala ani jazvička. Ale bála by som si to dať vybrať u nás aj keď viem aj tu o dobrých chirurgoch.
Elinam
30.03.10,19:03
Ja som mala ma krku od narodenia znamienko v priemere asi 4 cm. a v okolí asi tri maličké. tie malé mi odstránila kožná ambulantne a to vačšie mi na dva razy ,,vyrezali". tiež som to odkladala zo strachu.myslím že každý takýto nález pošlú na histológiu a čo sa týka platenia, mne našťastie zákrok zaplatila poisťovňa ale u kožnej som platila 20€ ale tam platím takmer vždy ani sa nestihnem dotknúť kľučky na dverách.
Chobot
30.03.10,19:16
Keď mi odstraňovali znamienko, ešte netrebalo doporučenie od obvodného lekára. Preto pri jednej z návštev kožného lekára so synom som mu ukázal znamienko vo veľkosti šošovice. Nevedel povedať, či je to nebezpečné alebo nie, preto preventívne doporučil jeho odstránenie. Dal mi sprievodný lístok k chirurgovi.

Chirurg si ma objednal hneď na druhý deň. Ráno som prišiel, ľahol som si na stôl, dostal som lokálnu anestéziu a za pár minút bolo znamienko preč. Na základe požiadavky kožného bolo poslané na histológiu. Už pri zákroku som sa cítil ako keby ma chirurg pitval, šklbalo to so mnou, hoci som bolesť necítil. Znamienko vyrezával chirurgickými nožničkami :eek::eek: (asi nemal skalpel :rolleyes:). Po zašití sa mi rana nezdala, ale budiž, povedal som si, že snáď ten chirurg vie zašívať.

Po tom, čo mi odstránili stehy, som bol zhrozený - na mieste znamienka o veľkosti šošovice mi zostala jazva o veľkosti jednocentovky. Našťastie už nie som vo veku, kedy by mi to vadilo z estetických dôvodov (tukové faldy na bruchu mi pomaly tú jazvu prekryjú..:D), ale o odbornosti chirurga som si pomyslel svoje. Stálo ma to vtedy 350 SKK. Keby som to bol vedel, asi by som išiel do nejakej súkromnej kliniky, kde by mi to možno drahšie, ale menej viditeľne odstránili.

Inak - z histológie prišiel negatívy výsledok.
Majka
30.03.10,19:25
vrelo odporucam ustav lekarskej kozmetiky v Ba, primar dr. Guba,robil mi znamienko velke cca 3,2cm nic som necitila za chvilu bolo vybrate,ziadna bolest ani nasledujuce dni a max. starostlivost. jazva s postupne dava do peknej podoby ale v lete pojdem na obrusovanie.
pohodička
30.03.10,19:42
Výmenný lístok od obvodného lekára sme na súkromnú kliniku nepotrebovali. Že je súkromná bolo cítiť aj zo správania personálu. Človek sa prestáva lekárov báť. Pre mňa to je veľmi dôležité, lebo ja zo strachu z lekárov a injekcie, nechodím ani na prehliadky.
stanco007
31.03.10,04:08
No ja som od Popradu, tak do BA to mam daleko kvoli znamienkam. Este ak, tak skor KE. To by slo. Mozno sa to bude dat urobit aj tym laserom. Lebo jedno znamienko z tych 3 je len taka bodka, druhe je tenucke a taky pasicek cca 1,5mm ale to tretie v strede je najväcsie a tmave tvaru malickej bradavice cca 2-2,5mm gulicka. Vsak pojdem sa opytat co mi povedia. Hadam to bude dobre...
Deganova
31.03.10,04:22
Keby som mala toľko centov,ako znamienok, tak som milionár. Pravidelne chodím na kontroly ku kožnej lekárke a z času na čas mi niektoré vyberú. Vždy na chirurgickej ambulancii, vždy bezplatne, vždy v pohode. Jazvy po roku má problém nájsť aj samotná kožná, ja som spokojná, z histológie vždy negatívne.
Zita5
31.03.10,04:25
Ja sa veľmi,ale veľmi sledujem , lebo dobrú skúsenosť s tým nemám . Z dôvodu jednej zlej bradavice , som vlastne evidovaná na onkológii a chodím na pravidelné kontroly. Takže táto téma je pre mňa morou .Ale inak odvtedy ak na niekom vidím bradavicu,tak ho posielam na zlikvidovanie , lebo nebezpečné je ak sa náhodou poškodí napr.poškriabe a podobne.
knoflikar
31.03.10,20:17
Mne vyberali dve znamienka - prve pred cca 10 rokmi, bolo na tvari porezane pri holeni, vybrate behom dvoch minut sympatickou doktorkou, jazva ziadna, platba ziadna. Druhe pred cca 5 rokmi na boku zoskrabnute pri nemotornom pade z rebrika, vybrate behom 10 sekund masiarom s titulom MUDr. jazva minimalna, platba ziadna. V obidvoch pripadoch poslane na histologiu s negativnym vysledkom.
lillka
04.04.10,11:30
mamine to teraz vyberali. no ona si ho zaskrabla.obvodny ta odporuci ku kozneemu a ten ti povie co treba.....ona isla do BB na onkochirurgiu.dali jej termin...za par minut jej to po lokalke vybrali a poslali na vysetrenie na histologiu.o 10 dni si isla vybrat stehy.a prisli vysledky.
nebolelo ju to,ale trochu ju to tahalo,nemohla sa tam velmi sprchovat.po par dnoch si to uz odlepila.
no dodnes tam ma taky fialovy fliacik.
0123misa
08.04.10,08:21
JA by som sa rada opytala ci je mozne sa dat tetovat cez miesta kde boli predtym znamienka, alebo cez jazvy
Chobot
08.04.10,09:24
JA by som sa rada opytala ci je mozne sa dat tetovat cez miesta kde boli predtym znamienka, alebo cez jazvy

Možné to je... prečo nie...

Ty chceš ale asi vedieť o rizikách, nie?
Llívia
20.04.10,16:16
mimotemy (Nechcem zakladať novú tému) Potrebujem odporúčanie od lekára, ak chcem ísť na očné vyšetrenie, príp. kde nájdem, ku komu odporúčanie nepotrebujem?
BXLmiami
20.04.10,17:07
Pokiaľ ideš na očné čisto na predpis okuliarov,doporučenie nepotrebuješ.Akonáhle ale potrebuješ čokoľvek naviac a chceš aby ti to preplácala zdravotná poistovna,doporučenie potrebuješ.
Llívia
20.04.10,18:20
Ďakujem za odpoveď. No "super", to zabijem celý deň behaním po doktoroch - najskôr odporúčanie, potom vysedávanie u očného.
aninocka
21.04.10,06:18
Mne to vyberala chirurgicka v BA a urobila skvelu roboty, nasledne poslala znamienka na testovanie, ci nie su nadorove alebo co. Ale nic im nebolo :). Znamienka, ale treba urcite odstranit, teraz je slnko dost silne a ak ich mas na krku, tak tam ich tazko ochranis pred slnkom.
stanco007
21.04.10,06:55
Mne to vyberala chirurgicka v BA a urobila skvelu roboty, nasledne poslala znamienka na testovanie, ci nie su nadorove alebo co. Ale nic im nebolo :). Znamienka, ale treba urcite odstranit, teraz je slnko dost silne a ak ich mas na krku, tak tam ich tazko ochranis pred slnkom.
Som objednany na 27ho. Ale ten pocit predtym zakrokom.... :) To sa uz nebojim obstrekov do kolena ako toho...
Llívia
24.04.10,22:27
mimotemy
Pokiaľ ideš na očné čisto na predpis okuliarov,doporučenie nepotrebuješ.Akonáhle ale potrebuješ čokoľvek naviac a chceš aby ti to preplácala zdravotná poistovna,doporučenie potrebuješ.

Chcem ísť na vyšetrenie. Podľa informácií môjho všeobecného lekára doporučenie nepotrebujem, potrebujem iba zdravotná záznam. (Dúfam, že rovnaký názor budú mať aj na očnom.)
BXLmiami
25.04.10,12:27
najdôležitejší je názor poistovne.A byť Tebou,tak na papieri trvám.
stanco007
25.04.10,20:05
Bavte sa k danej teme ak smiem poprosit :D
Jara
26.04.10,10:11
Stanco007, neboj sa, keď si daval pichať koleno, tak toto je nič oproti kolenu. Mne vyberali možno aj 20. Prvé presne na krku, lebo som si to poranila retiazkou a kožná sa len pozrela a dala mi hneď lístok na chirurgiu. Chirurg mi to urobil hneď, pichol mi lokálnu injekciu a skalpelom to vyberal, nič som necítila, ale videla som ako to robí, aj ako šil, lebo som ležala na chrbte a len mi dal kúsok zelenej plachty. Bola to otázka pár minút. Potom mi to prelepil a povedal prísť na previaz o 5 dní. Bola som na kontrole, tak mi to pozrel ešte prelepil a zase povedal o 5 dní. Potom mi vybral stehy a pozrel do knihy, aké došli výsledky, všetko bolo OK. Urobil to pekne, vôbec to neni vidno. potom ma prezrel a povedal, že ktoré by ešte bolo potrebné odstrániť, aby nenastal problém, lebo sú také miesta, ktoré sa sústavne šuchajú, napr. od podprsenky alebo opasom či nohavičky, no a potom mi postupne odstraňoval po 2-3 znamienka. Jedno dokonca pod pazuchou som mala materské, teda od narodenia, čo som myslela, že neodstraňujú a preto keď povedal, že aj to ide odstrániť, tak som ho upozornila, že ale toto je materské, s tým som sa narodila a on mi povedal, že to tam nemá čo robiť a vybral ho. Problémy som nemala žiadne, jazvy nemám, nevidno ani čiarku kde to bolo robené. Neplatila som nič. Viem, že na súkromných klinikách sa platí aj na plastickej chirurgii, ale ja som spokojná aj s prácou chirurga. Na miestach, kde to je vidieť si aj chirurg dá záležať. Takže držím prsty, nech to máš za sebou. Koleno keď pichajú tak bolí viac. To mám z vlastnej skúsenosti. Pravidelne mám vodu a chodím aj na obstreky, ak už moc bolí.
stanco007
27.04.10,08:37
Akurat som prisiel od lekara. Kozna mi napisala aby mi vybral 2 znamienka na krku. Ja som ho chcel este poprosit aby mi ich spolu vybral 3. Vsetky boli v kruhu cca 5cm. Opichal mi krk-kus to bolo citit ale nic strasne a zacal rezat. Samozrejme mi este predtym krk dezinfikoval... Ale k tomu rezaniu :) Ani netusim kolko mi tych znamienok vybral :D Mal som v tom kruhu este teke bodky znamienka a pred rezanim sa ma pytal aj na ne. Ja som chcel len tie 3 zväcsene. Rezal a rezal a rezal a potm sil a sil a sil :D Sestricka sa ho pytala ci ma poslat len tie 2 na hystologiu a povedal, ze hej. Ani som sa ho neopytal kolko ich vybral lebo tam mal dost ludi. Ale mam pocit, ze ich bude viacej ako 3 co som chcel. Usudzujem a podla opichavania-umrtvenia. Co sa tyka celeho zakroku, tak sa to da zvladnut. Kusok som citil zasivanie. Ale pohoda. O tyzden idem vybrat stehy... Platil som 10€ a na potvrdenke mam napisane, ze to bol priplatok za zasivaci material... Dufam, ze to bude v pohode a nebudem mat velke jazvy :D
Jara
27.04.10,09:05
Stanco, som rada za teba, že si to zvládol. Určite to bude všetko OK. Si hrdina dnešného dňa...:D.
stanco007
27.04.10,09:42
Stanco, som rada za teba, že si to zvládol. Určite to bude všetko OK. Si hrdina dnešného dňa...:D.
No, hrdina ako hrdina :D Nebolo mi vsetko jedno ked mi okolo krku behal chirurg so skalpelom :D Trochu to zacalo stipat ale da sa. Uvidime o tyzden ked vyberie stehy, ci ma nevykoti :D
Zdenka175
27.04.10,13:36
No, hrdina ako hrdina :D Nebolo mi vsetko jedno ked mi okolo krku behal chirurg so skalpelom :D Trochu to zacalo stipat ale da sa. Uvidime o tyzden ked vyberie stehy, ci ma nevykoti :D
Ja som si dala tiež vybrať znamienka minulý rok. Prvý krát 2 na bruchu a potom 3 na tvári.No na bruchu mi ostali také fialové flaky a na tvári si dal doktor zaležať. Tie sú OK, ale trošička vidieť stehy. Ale hádam časom to bude lepšie.:D Zákrok bol v októbri.Tiež som platila myslím 10eur.
Zdenka175
27.04.10,13:37
No, hrdina ako hrdina :D Nebolo mi vsetko jedno ked mi okolo krku behal chirurg so skalpelom :D Trochu to zacalo stipat ale da sa. Uvidime o tyzden ked vyberie stehy, ci ma nevykoti :D
Ešte si daj pozor, aby ti tie rany vietor neofúkol, kvôli zápalu
stanco007
27.04.10,14:57
Ešte si daj pozor, aby ti tie rany vietor neofúkol, kvôli zápalu
Ved prave som na to pred chvilou kukal a nejak zle mi to sestricka prelepila. Hned na konci lepky mam ranku a stehy, tak mi to zene este prelepila aby sa mi tam nieco nedostalo...
cowboyka
27.04.10,17:36
mojej malej dcérke pred dvoma týždňami vyberali dysplastický névus z päty riadnou chirurgickou metódou - napichnutím Mesocainu, odstrihnutím znamienka, zašitím a odoslaním na histológiu - z malého znamienočka sa nakoniec vyskytli až tri stehy, ale radšej mať jazvu na celý život ako o neho prísť - pretože toto znamienko sa mohlo zvrhnúť na zhubné. Riešili sme to hneď, lebo nakoľko to bolo na päte, tak v lete by mohla povrch narušiť kamienkami, štrkom. V piatok sme boli vyberať stehy - hojí sa to v poriadku - nič nebolí, už iba ranka sa ešte sťahuje a malá začína normálne chodiť. Podotýkam, dcérka má 7 a bola hrdinka a dokonca mi vravela, že by išla ešte raz, že to nič nieje - niet nad dobrý zdravotný personál a nad známosti - asi takto v dnešnej dobe. Možno to je mimo témy, ale aspoň takého postrehy k znamienkam :-D a za zákrok sme neplatili nič, nakoľko sme mali odporúčanie od kožného lekára. Ináč by nás to vyšlo na 30€
katalóg
08.05.10,23:28
Keď mi odstraňovali znamienko, ešte netrebalo doporučenie od obvodného lekára. Preto pri jednej z návštev kožného lekára so synom som mu ukázal znamienko vo veľkosti šošovice. Nevedel povedať, či je to nebezpečné alebo nie, preto preventívne doporučil jeho odstránenie. Dal mi sprievodný lístok k chirurgovi.

Chirurg si ma objednal hneď na druhý deň. Ráno som prišiel, ľahol som si na stôl, dostal som lokálnu anestéziu a za pár minút bolo znamienko preč. Na základe požiadavky kožného bolo poslané na histológiu. Už pri zákroku som sa cítil ako keby ma chirurg pitval, šklbalo to so mnou, hoci som bolesť necítil. Znamienko vyrezával chirurgickými nožničkami :eek::eek: (asi nemal skalpel :rolleyes:). Po zašití sa mi rana nezdala, ale budiž, povedal som si, že snáď ten chirurg vie zašívať.

Po tom, čo mi odstránili stehy, som bol zhrozený - na mieste znamienka o veľkosti šošovice mi zostala jazva o veľkosti jednocentovky. Našťastie už nie som vo veku, kedy by mi to vadilo z estetických dôvodov (tukové faldy na bruchu mi pomaly tú jazvu prekryjú..:D), ale o odbornosti chirurga som si pomyslel svoje. Stálo ma to vtedy 350 SKK. Keby som to bol vedel, asi by som išiel do nejakej súkromnej kliniky, kde by mi to možno drahšie, ale menej viditeľne odstránili.

Inak - z histológie prišiel negatívy výsledok.

Pri náhodnej návšteve kožnej lekárky na onkológii po prvom pohľade na mňa a nie na sprevádzajúcu osôbku sa začala zaoberať mnou s tým, že okamžite si musím nechať postupne povyberať znamienka na tvári. Doma štvormesačné dieťa, navodila mi stav takej akútnosti, že človek nadobudol dojem, že znamienko je už v pohybe...
Vyberal mi ho lekár vtedy ešte na Heydukovej, prebehol zápas medzi mnou a ním aby nezačínal práve s tým ktoré sa nachádzalo tesne pod spodným viečkom,...nepríjemný pocit, všakže, nasledoval môj boj s prehrou, ale je fakt že to nebol plastický chirurg, výkon hotový za dve minúty aj so zašitím, dlhšia bola snaha o moje prehováranie, efekt úžasný, nič nie je vidno. Ostatné znamienka sú tam kde boli...., ale sledujem si ich.
Ale prečo vlastne píšem. Dcéru posielam roky kvôli znamienkam na chrbáte, krásna hladká,pružná pokožka bez gramu tuku, a tak ma raz prekvapila až po zákroku. Po odstránení leukoplastu mi bolo na zaplakanie. Detto čo ste opisovali vy, aj s rozmermi guľatých jaziev, aj s rýpaním sa počas zákroku. Aj suma sedí. A keďže sme sa stretli nedávno na jednej téme, mám pocit že ide o toho istého lekára, ktorého máme inak ako rodina radi. Nechápem čo sa stalo. Mladé dievča, dekolt na chrbte, večerné šaty..., no neviem.
Výsledok z histológie bol O.K. čo je podstatné, ale je mi to ľúto vzhľadu. Mohla sa poradiť alebo ísť priamo k plastikovi.
lillka
06.06.10,19:29
mimotemy (Nechcem zakladať novú tému) Potrebujem odporúčanie od lekára, ak chcem ísť na očné vyšetrenie, príp. kde nájdem, ku komu odporúčanie nepotrebujem?



ja som sa objednala k ocnej dr. a opytala som sa ci potrebujem odporucanie, ale nebolo treba.tak asi to nie je potrebne, zavolaj aj ty ze si chces dat vysetrit zrak z takeho a takeho dôvodu a uz ti ocny/ocna povie ci ti je fakt treba.
Darica
11.01.12,20:55
Prosím, kde si dať odstrániť malé bradavice na tvári v KE? Má niekto skúsenosti s plastickou chirurgiou v KE? ďakujem