puni
30.03.10,22:03
Zdravim,

mam jeden zosit v ktorom je 3000 riadkov, pouzivam automaticky filter aby sa mi zobrazovalo len to co v ten den potrebujem.

V zosite je nastavena oblast tlace a mam tam zadefinovane konce niektorych stran rucne.

Ked vyfiltrujem co potrebujem tak mi v zosite vsetko ukazuje dobre aj konce stran ale ked dam tlacit tak mi medzi stranami z udajmi tlaci aj prazdne strany.

Viem nejak spravit aby excel tieto prazdne strany netlacil bez toho aby som musel rucne pred tlacou zadavat ktore strany chcem tlacit?

dakujem za pomoc
2009
31.03.10,05:40
Nuž ja som si to vyskúšala. Pokiaľ mi v niektorých riadkoch text presahuje cez okraj stránky ale filtrom ich nevyberiem ide to vytlačiť v pohode.
puni
31.03.10,06:18
asi som to nenapisal moc zrozumitelne takze radsej prikladam ukazkovy subor :).

ked si v stlpci F vyfiltrujem podla X polozky ktore mam na ten den a dam to tlacit tak mi vyleze 7 stran ale iba 3 obsahuju nejaky text.

Ide nejak spravit to aby mi tie 4 prazdne netlacilo?
2009
31.03.10,07:19
Pozrela som na ten súbor. Problém vidím v zlome strán. Ja som Ti ich v ukážke poposúvala takže Ti to bude tlačiť prvú prázdnu a ostatné za sebou ale nie je to riešenie. Počkaj na niekoho múdrejšieho.
2009
31.03.10,07:40
:) Ak chceš ušetriť papier môžem Ti dať dosť primitívnu radu.. Stlač CTRL a postupne sa posúvaj po všetkých 3 dodacích listoch. Aby si mal vysvietená iba tie bunky, ktoré chceš tlačiť. Potom daj súbor - oblasť tlače - nastaviť oblasť tlače.
puni
31.03.10,07:57
problem je v tom ze mam takto 3 listy a tlacim vsetky 3 listy kazdy po 3 kopie cez tlacitko z makrom naraz :(

ono to neni az taky problem ale ked tlaci 150 stran a z toho je len napr. 10 zaplnenych a tie su niekde na konci tak to chvilu trva kym vyleze 100 prazdnych listov
2009
31.03.10,08:25
Choď do nástroje – makra a daj spustiť makro. Asi si to chcel takto.
Chobot
31.03.10,08:31
:) Ak chceš ušetriť papier môžem Ti dať dosť primitívnu radu.. Stlač CTRL a postupne sa posúvaj po všetkých 3 dodacích listoch. Aby si mal vysvietená iba tie bunky, ktoré chceš tlačiť. Potom daj súbor - oblasť tlače - nastaviť oblasť tlače.

Nemusí ani oblasť tlače nastavovať. Stačí, keď si podľa teba cez CTRL vyberie bunky, ktoré chce tlačiť (po aktivácii filtra) a dá tlačiť. V dialógovom okne pre tlač stačí nastaviť Čo tlačiť - Výber.
puni
31.03.10,08:58
Choď do nástroje – makra a daj spustiť makro. Asi si to chcel takto.

toto mi nepomoze lebo tam je v makre zadana oblast tlace len na tie tri ktore maju nejake polozky teraz, na druhy den ked ten odberatel nic nebude brat a iny bude brat nejaky tovar tak mi ho nevytlaci.
tam je problem v tom ze mam 20 odberatelov a nemaju pravidelne kazdy den odber takze v den kedy nic nebere mi to necha prazdny list
sthruska
31.03.10,10:44
OT
Keď čítam takéto problémy, tak ma napadá len jediná vec. To sú úlohy pre databázy a nie pre Excel. Ten je určený na "zložité" výpočty.
dudlo
31.03.10,11:18
a keby si si tie prazdne strany vymazal (delete) ?Alebo pri zadavani tlace dal rozsah od do a vynechal prazdne strany....
2009
31.03.10,12:38
toto mi nepomoze lebo tam je v makre zadana oblast tlace len na tie tri ktore maju nejake polozky teraz, na druhy den ked ten odberatel nic nebude brat a iny bude brat nejaky tovar tak mi ho nevytlaci.
tam je problem v tom ze mam 20 odberatelov a nemaju pravidelne kazdy den odber takze v den kedy nic nebere mi to necha prazdny list

Aha. Spravila som to makro natvrdo. Potrebujem sa odvolávať na X. Teraz som bohužial na otcovom staručkom PC a on tu nemá excel. Pokiaľ Ti niekto dozajtra rána neporadí pozriem sa na to ešte raz. Makro zhládne to čo chceš neboj sa. Hi dám si uzlík na vreckovku aby som nezabudla. Evika
puni
01.04.10,06:00
dakujem budem ti vdacny ked mi to pomozes vyriesit :)
2009
01.04.10,07:23
dakujem budem ti vdacny ked mi to pomozes vyriesit :)

Problém je v nastavení zlomu strán. Musíš to mať tak nastavené aby Ti to tlačilo každý dodací list na novú stránku.
V prílohe sa nachádza MakroFinal. Neprikladám ho tam pre Teba lebo to makro sa správa presne tak ako keď si zadáš filter a tlač oblasti od stĺpca A po E. Zaujíma ma či toto vie niekto poriešiť v makre. Pre mňa je bohužiaľ excel iba koncový nástroj.

Problém máš tu:

V zosite je nastavena oblast tlace a mam tam zadefinovane konce niektorych stran rucne.
2009
01.04.10,07:36
Ak máš iba 20 odberateľov je riešenie aj moja odpoveď č.5. Zatiaľ kým Ti niekto neporadí. Aj mňa zaujíma ako toto poriešiť.
PaloPa
01.04.10,18:01
Základný nápad (filter) je výborný,
má to jeden háčik, pevné zlomy strán platia aj pre skryté riadky.

Takže po filtrovaní treba najskôr resetnúť všetky pevné zlomy strán
a potom nastaviť nanovo tam kde začína nadpis "DODACÍ LIST"

Napr. takto: (spustiť makro - ALT+F8)


Sub RemoveFilteredPageBreak()
'
' Makro zaznamenané 23.3.2010 , autor PaloPa pc-prog.sk
Dim xRng As Range, c As Range, x

x = Sheets("Sheet1").Range("D65536").End(xlUp).Offset(1, 0).Address
Set xRng = Range("D1:" & Replace(x, "$", "", 1, -1, 1))

Application.ScreenUpdating = False

ActiveSheet.ResetAllPageBreaks
For Each c In xRng

If (c.Value = "CELKOM S DPH") Then
If (c.Offset(0, 1).Value <> 0) Then
ActiveWindow.SelectedSheets.HPageBreaks.Add Before:=c.Offset(1, 0)
End If
End If
Next c

Application.ScreenUpdating = True
End Sub


Je i iný pohľad na vec, ako zabezpečiť vyber nenulových hodnôt,
a to tak, že sa automaticky prekopíruje riadok kde je nenulový počet na susedný list.

Celá problematika je vysvetlená (i s príkladom) tu:
http://pc-prog.eu/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=148#p298

Palo
2009
02.04.10,04:20
Celá problematika je vysvetlená (i s príkladom) tu:
http://pc-prog.eu/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=148#p298

Palo


Ďakujem Ti veľmi pekne. Zatiaľ Ti dávam bod iba za link na fórum ktoré mňa osobne zaujalo a bude mi v budúcnosti prospešné. Tvoje riešenie si budem môcť pozrieť až v utorok nakoľko som u otca a jeho PC už dosluhuje :mee:.
puni
10.04.10,09:25
Základný nápad (filter) je výborný,
má to jeden háčik, pevné zlomy strán platia aj pre skryté riadky.

Takže po filtrovaní treba najskôr resetnúť všetky pevné zlomy strán
a potom nastaviť nanovo tam kde začína nadpis "DODACÍ LIST"

Napr. takto: (spustiť makro - ALT+F8)

Palo


Dakujem za toto makro, funguje to uplne perfektne. Konecne som sa sem dostal po tyzdni mimo a maximalne si ma potesil. Dakujem