Stepheen
30.03.10,22:48
Dobry den,

chcel by som som poziadat UP o prispevok na dochadzku za pracou, no neviem ci mam nan narok, pretoze zamestnavatel mi zabezpecil sluzobne auto, ktore mam moznost vyuzivat i na sukromne ucely (prispevky od zamestnavatela na vyuzivanie auta na sukromne ucely su hradene z jeho zdrojov, nie zo socialneho fondu), a navyse mam v pracovnej zmluve uvedene okrem miesta vykonu prace aj dalsie 4 alternativne miesta vykonu prace (ktore navstevujem casto a nepravidelne - jeden z dovodov pre pridelenie sluz. auta)

Co sa tyka auta, z najazdenych sukromnych kilometrov si platim dan zo spotrebovaneho paliva a z vyplaty mi kazdy mesiac strhavaju aj dan z 1% z obstaravacej ceny vozidla, co mesacne priblizne spravi aj tych 80 euro ktore by som chcel dostavat :)

Odchod z miesta vykonu prace na alternativne miesto vykonu prace alebo presuny medzi jednotlivymi miestami vykonu prace - zavodmi zamestnavatela - sa u nas chapu ako "kratke sluzobne cesty" (co celkom nechapem co by to mohlo legislativne znamenat)

Zamestnavatel na mna necerpa prispevky na dopravu z verejnych zdrojov (§ 53 pism. b) a tak dalej..), no pri vyslani zamestnanca uplatnuje zakon c. 283/2002 o cestovnych nahradach Zz. (cestovne nahrady za SC v zmysle Zakona o cestovnych nahradach a nie prispevok na cestovne do zamestnania zo socialneho fondu ako to vraj niekde pletu)

V pracovnej zmluve nie ani zmienka o prideleni sluzobneho auta, no dostal som samostatny "Protokol o odvzdani a prevzati motoroveho vozidla" - neviem ci je protokol neoddelitelnou sucastou pracovnej zmluvy..? (v zmluve je uvedene kade-co, ale termin protokol tam nie je, tak si nie som isty..)

Podla tetusky z UP je skor problem s tymi miestami vykonu prace, nez so sluz. autom, kedze nie je uvedene v zmluve..

Tak teda mozem ziadat o nejake peniazky alebo nie??? :)

dakujem za odpoved..
Xanti
31.03.10,05:00
Dobry den,

chcel by som som poziadat UP o prispevok na dochadzku za pracou, ............. a navyse mam v pracovnej zmluve uvedene okrem miesta vykonu prace aj dalsie 4 alternativne miesta vykonu prace (ktore navstevujem casto a nepravidelne - jeden z dovodov pre pridelenie sluz. auta)
.
.
.
Podla tetusky z UP je skor problem s tymi miestami vykonu prace, nez so sluz. autom, kedze nie je uvedene v zmluve..

Tak teda mozem ziadat o nejake peniazky alebo nie??? :)

dakujem za odpoved..Podľa mňa máš nárok na príspevok na dochádzku do zamestnania.
A tetušky majú asi problém s tým, kde máš byť. Lebo od vzdialenosti od bývania sa posudzuje výška príspevku.
Takže asi by som žiadala zamestnávateľa vyjadrenie, na ktorom mieste sa budeš zdržiavať najčastejšie a s týmto by som žiadala o príspevok.

Ináč je veľmi zvláštne, že na zmluve máš 4 miesta výkonu práce.