snezko
30.03.10,22:56
vlastnim byt, ktory som nadobudol este pred svatbou.
na LV som iba ja. ziadna banka, ani nic ine.

teraz po svatbe by som tam mal rad aj manzelku.
otazka znie ako dostat manzelku na LV.

aky je najlepsi zpôsob ? dakujem
sarasara
30.03.10,21:04
Keďže si výlučným vlastníkom bytu, podiel, ktorý chceš aby mala tvoja manželka, jej môžeš darovať darovacou zmluvou.
Stanislav 1975
30.03.10,21:06
Keďže si výlučným vlastníkom bytu, podiel, ktorý chceš aby mala tvoja manželka, jej môžeš darovať darovacou zmluvou.

alebo aj predať polovicu bytíku...:)
snezko
30.03.10,21:08
takze navrh na vklad musi byt podlozen smouvou ? darovaci je pre mna ok.

skor som si myslel ci je mozne len pouzit oddaci list.
Zoltán Kovács
30.03.10,21:10
Nič v zlom, ale ja osobne by som tento krok sakramentský premyslel ešte pred tým ako niečo urobím.
Stanislav 1975
30.03.10,21:11
takze navrh na vklad musi byt podlozen smouvou ? darovaci je pre mna ok.

skor som si myslel ci je mozne len pouzit oddaci list.

nie,nie svatbou nenadobudla k tvojmu bytu žiadny vlastnícky podiel,treba zmluvou to urobiť...
snezko
30.03.10,21:11
diky za radu. je to premyslene. pozadie tohoto jednania nieje dolezite. ide mi o ten proces. ako ju tam dostat.
Stanislav 1975
30.03.10,21:12
Nič v zlom, ale ja osobne by som tento krok sakramentský premyslel ešte pred tým ako niečo urobím.

toto je tiež pravda Zoli-načo zbytočne darovávať hneď,hmhm-v prípade rozvodu by to bolo dosť zlé deliť, čo je teraz len moje...
snezko
30.03.10,21:12
nie,nie svatbou nenadobudla k tvojmu bytu žiadny vlastnícky podiel,treba zmluvou to urobiť...

takze darovacia zmluva a od nej potom sa odvija uz navrh na vklad. hovorim spravne ?
Stanislav 1975
30.03.10,21:13
takze darovacia zmluva a od nej potom sa odvija uz navrh na vklad. hovorim spravne ?

hovoríš správne...;)
snezko
30.03.10,21:18
dakujem za radu. vynikajici odezva (za par minutek)
snezko
30.03.10,21:26
nebolo by lepsie... istejsie. predat manzelke 50percent za 1euro ?
myslim tim padom. by si obe strany boly kvit. a nebolo by mozne sa hypoteticky domahat zrusenia darovacej zmluvy na sude keby sa ku mne manzelka spravala v rozpore s dobrymi mravy.
sarasara
30.03.10,21:37
Kúpna zmluva za jedno euro by sa tiež dala napadnúť, cena nie je adekvátna cene bytu. Manželia už majú BSM, teda zo spoločných peňazí by kúpila pre seba časť bytu. Tú časť bytu by ste pri prípadnom rozvode delili? Darovacia zmluva bude určite najlepším riešením. Napíšete darovaciu zmluvu, návrh na vklad a priložíte kolok.
Ak sa k tebe bude správať v rozpore s dobrými mravy, budeš rád, že je to darovacia zmluva. No nie je to celkom pravda. Zrušiť darovaciu zmluvu, alebo žiadať vrátenie daru, k tomu treba dôkazy, svedkov, proste preukázať porušenie dobrých maravov. Ono sa to nestáva často, že obdarovaný vráti dar.
snezko
30.03.10,21:47
Kúpna zmluva za jedno euro by sa tiež dala napadnúť, cena nie je adekvátna cene bytu. Manželia už majú BSM, teda zo spoločných peňazí by kúpila pre seba časť bytu. Tú časť bytu by ste pri prípadnom rozvode delili? Darovacia zmluva bude určite najlepším riešením. Napíšete darovaciu zmluvu, návrh na vklad a priložíte kolok.
Ak sa k tebe bude správať v rozpore s dobrými mravy, budeš rád, že je to darovacia zmluva. No nie je to celkom pravda. Zrušiť darovaciu zmluvu, alebo žiadať vrátenie daru, k tomu treba dôkazy, svedkov, proste preukázať porušenie dobrých maravov. Ono sa to nestáva často, že obdarovaný vráti dar.


ok. situace je timto celkom jasna. este raz dakujem za odpoved
sito
30.03.10,21:57
vlastnim byt, ktory som nadobudol este pred svatbou.
na LV som iba ja. ziadna banka, ani nic ine.

teraz po svatbe by som tam mal rad aj manzelku.
otazka znie ako dostat manzelku na LV.

aky je najlepsi zpôsob ? dakujem


Len aby ťa ona potom nedostala s tvojho bytu, časom??? :confused: :eek: :mad: :mee:

Ale to je len, môže byť teória.
Barbara
31.03.10,05:27
Len aby ťa ona potom nedostala s tvojho bytu, časom??? :confused: :eek: :mad: :mee:

Ale to je len, môže byť teória.


:D:DSito, prosím ťa nestraš ho:D:D:D veď vie čo robí:D;):rolleyes::D:D

p.s. moj názor je, že ja by som to nerobila, lebo......,:rolleyes::cool: :eek:, a v prípade smrti ajtak by ten byt zdedila.
gabooz
01.04.10,10:32
Ludsky velmi pekne gesto, ale z pravneho hladiska by som ho zvazil :)
Ale laska je peknaaa, netreba strasit, aj ked treba dat za pravdu, ze rozvodom chlap vzdy prerobi :)

A suhlasim, riesi sa to darovacou zmluvou a na zaklade nej sa poda navrh na vklad. Rad pomozem. Napis mi spravu alebo email
Danila
01.04.10,11:11
Ludsky velmi pekne gesto, ale z pravneho hladiska by som ho zvazil :)
Ale laska je peknaaa, netreba strasit, aj ked treba dat za pravdu, ze rozvodom chlap vzdy prerobi :)

A suhlasim, riesi sa to darovacou zmluvou a na zaklade nej sa poda navrh na vklad. Rad pomozem. Napis mi spravu alebo emailNič netrvá večne, ani láska k jednej slečne........a pod mostom je vraj zima, a len labutie pierko občas poteší...;)