jaro114
31.03.10,00:28
Dobry den chcel by som poradit ohladom tychto dvoch prvkou ci sa mozu brat navzajom,zatial som ich este nukupil a preto sa chcem najprv poradit az vtedy.inac horcik je vsade znamy hlavne na stresy,a ginko na pamet ale zaujimaluo by ma ci nemaju vedlasjie ucinky tieto dva produkty..ale inac ich mozem kupit bez predpisu alebo lekar ich musi len predpisat?..magnezia tabl.je ich vela aj vo forme sumivych tabl.aj norm.,lenze neviem ktory vybrat ,v podstate to by malo byt jedno ked to je Magnezium,ale ginko keby som nemohol brat spolu ,mohol by som potom prestat s mg.a potom vybrat ginko,
zdenka131
31.03.10,02:23
Želám pohodový deň.

Magnézium a Ginko je možné dostať kúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu.

Magnézium Ti odporúčam kúpiť vo forme tbl. a nie šumivé. Napr. za výhodnú cenu sa dá kúpiť Magnex 350 mg., ktorý sa dá kúpiť aj s vitamínom B6. 1 balenie obsahuje 180 tbl.

http://www.vitabalans.com/sk2.php?k=6361
http://www.vitabalans.com/sk2.php?k=6360
Silvernola
31.03.10,02:43
v GinkoPrim máš oboje naraz. Takže sa to určite kombinovať dá.
hnedoočka
31.03.10,05:10
Doporučila by som sa spýtať ešte i lekára , pretože voľakedy som magnézium dostávala na predpis a neplatila ho v plnej výške./ tabletkovú formu/.

Kombinácia oboch je možná.
dudlo
31.03.10,11:04
Mne vcera predpisal Ginko usny lekar :eek: lebo mam uz dlhodobejsie zapal stredneho ucha a nie sa s neho dostat ale isto nebude na skodu,ved sa mi aj mozgove zavity troska obnovia :):)
jaro114
01.04.10,09:52
no zas mne treba skor nech sa obnovia mozgove zavity,mam ttake vypadky pamete,,isto to suvisi aj troska so stresom.preto som to chcel skombinovat stymi dvomi tabletami..ci je nieco lepsie od ginka?
Laco-monter
01.04.10,09:54
V pripravkoch predávaných ako doplnky výživy, je tak nizky obsah učinných látok, že je to blízke placebu, a možeš kĺudne zjesť aj 3, 4 tobolky a učinok veškerý-žádny.
jaro114
01.04.10,10:12
:confused:,,takze to mam chapat ze nema zmysel to kupovat,,tak potom co je najlepsie na zlepsenie pamete..ked ginko je slabe
jaro114
01.04.10,11:41
chcel som si dneska kupit tie tabletya ale zdrzal ma komentar od laca-montera ,ze vraj maju velmi nizky obsak ucinnych latok,,cize sa a povedat ze to velmi ani nemusi pomahat..a preto sa pytam ktore vhodnejsie tablety su lepsie od ginka..D
zdenka131
01.04.10,12:07
chcel som si dneska kupit tie tabletya ale zdrzal ma komentar od laca-montera ,ze vraj maju velmi nizky obsak ucinnych latok,,cize sa a povedat ze to velmi ani nemusi pomahat..a preto sa pytam ktore vhodnejsie tablety su lepsie od ginka..D


Ahoj, okrem Ginka existuje veľké množstvo tabliet na stimuláciu pamäte.

Podľa môjho názoru medzi najvhodnejšie patria:

MemoPlus- pomáha stimulovať pamäť, koncentráciu a činnosť mozgu


GINGIUM tablety sa užíva na liečbu príznakov ľahkých porúch mozgových funkcií, ako sú poruchy pamäti, znížená schopnosť sústredenia, depresie, závraty, hučanie v ušiach a bolesti hlavy, ktoré vedú k zníženiu duševných schopností jednotlivca.

GS GINKGO FORTE- pre lepšie prekrvenie, pamäť a sústredenie, stimuluje mozgovú činnosť

NEFDESANTÉ LECITÍN - zlepšuje pamäť a schopnosť koncentrácie, zefektívňuje procesy učenia, navracia duševnú energiu a pocit sviežosti.
jaro114
01.04.10,16:11
takze kupil som si memo plus 30tabl.,,po aku dobu je najlepsie tie tablety uzivat,a trebalo by to aj vynechavat?
zdenka131
01.04.10,16:46
takze kupil som si memo plus 30tabl.,,po aku dobu je najlepsie tie tablety uzivat,a trebalo by to aj vynechavat?


Ahoj

MEMO PLUS sa užíva 1 až 3 tobolky denne. Obsahuje teín / kofeín /, preto nie je vhodné prípravok užívať pred spaním.
jaro114
02.04.10,12:28
jasne to viem ,lenze po aku dlhu dobu je najvhodnejsie tieto tablety brat,a ci treba robit nejake pauzy medzi branim tabliet,napr..mesiac budem brat a dam prestavku??,(prave toto neviem aka je vhodna doba uzivania tabliet memo plus...
ubka
05.04.10,22:32
a este TEBOKAN tabletky, ktore vsak dostat iba na predpis, ale su velmi ucinne.
Ordinujes si Ginko a Magnezium iba sám? aj ked su to potravinove doplnky, maju iste obmedzenia.
15Mária
06.04.10,16:58
Ja som už pár rokov dozadu začala v období veľkého návalu prác, (v období podávania daňových priznaní) podľa potreby užívať MEMO PLUS. Pomáhalo mi zostať koncentrovaná do neskorých večerných hodín. GINKO PRIM som vybrala tri x 60kapsulové krabice na problém so "studenými rukami a nohami". Nemohla som sa ani v teplej posteli (ani po cvičení) zohriať. A žial posledný rok som v sebe držala psychickú rovnováhu zapomoci magnézia. Pred rokom som pochovala syna. Nechcela som sa stať závislá od ukudňovacích liekov. Brala som MagneB, pomáhalo ale som priberala, tak som prešla na šumivé tabletky magnézia. Dobrých pár mesiacov som brala, podľa potreby dva až štyri denne. Vnútornú triašku od nervovej vyčerpanosti dobre potláčali, pomohli. Všetci sme rozdielný, to čo pomohlo mne nemusí zabrať tebe. Jedno je však isté, u týchto doplnkoch výživy nenájdeš dlhé riadky vedľajších účinnkov, len možnosť alergie na niektorú zložku. Ak nezaberú, bez problémov ich môžeš vysadiť. Avšak naviac pomôže, ak nájdeš zdroj - spôsob nabitia sa pozivínou energiou. Mne pomáha tenis, perličková kúpeľ, prechádzky a hľavne úsmev dcérky.
Prajem pekné chvíle.
Zdenka 0705
07.04.10,08:39
Tabletky "tanakan" - extrakt z listov Ginkga mi dnes predpísala očná lekárka. Takže nielen na pamäť a duševnú výkonnosť, ale aj
pri poruchách zraku v dôsledku nedostatočného prekrvenia sietnice.
ubka
11.04.10,12:15
Dokonca som sa docitala v jednej publikacii, ze listy Ginko biliba aj v case jesenneho prefarbovania su ucinne na pripravu caju, co si myslim, by bolo najzdravsie. Velke stromy Ginka su napriklad v parku kupelov Piestany a v Modre na namesti. Ja mam doma v zahrade, zatial maly, ale uz som caj ochutnala.