Ingrid Ondruskova
31.03.10,10:39
Vzhľadom na vysoký termín čisto hypotetická otázka:
pracujem v zamestnaní A na HPP, okrem toho ešte pracujem na dohody v zamestnaniach B a C, pokiaľ mi dajú papiere o zárobku v zamestnaniach
B a C, môžem požiadať mzdárku v zamestnaní A o ročné zúčtovanie?
/samozrejme ju musím požiadať včas/...Má právo mi povedať .....nie!!!!
Timka1
31.03.10,08:42
Vzhľadom na vysoký termín čisto hypotetická otázka:
pracujem v zamestnaní A na HPP, okrem toho ešte pracujem na dohody v zamestnaniach B a C, pokiaľ mi dajú papiere o zárobku v zamestnaniach
B a C, môžem požiadať mzdárku v zamestnaní A o ročné zúčtovanie?
/samozrejme ju musím požiadať včas/...Má právo mi povedať .....nie!!!!

pokiaľ si písomne na žiadosti o vykonanie RZD požiadala posledného zamestnávateľa o vykonanie RZD a doložila aj potrebné doklady do 15.2.2010, je povinný ti urobiť RZD, nemôže povedať nie
Andyke
31.03.10,08:42
do 15.2. si mala požiadať aj predložiť Potvrdenia o výške príjmu z B a C.
hanelie
31.03.10,08:45
nemôže odmienúť - iba v prípade, ak by bol zc povinný podať DP
pozri § 38 zákona o dani z prijmov
evina
31.03.10,08:46
Toto je všetko o ľudoch a ochote-ale moj názor je,že keď máš viac aktivít,tak mzdárka v práci A ťa može odmietnuť a nemusí ti robiť účtovanie z iných tvojích aktivít,ktoré sa netýkajú práce A...
Ale myslím, si,že jedna kávička lepšia by to spravila...:cool:
Musí jej veru urobiť aj z aktivít A, B, C ak dá do 15.2. potrebné potvrdenia a samozrejme žiadosť aj bez kávičky :) Tá kávička je na mieste po termíne ....
Stanislav 1975
31.03.10,08:47
nemôže odmienúť - iba v prípade, ak by bol zc povinný podať DP
pozri § 38 zákona o dani z prijmov

Hani, ani keď má iné aktivity? dohodu a pod. inde? Neviem,hm:confused:
hanelie
31.03.10,08:48
stanko kuki:)
1) Zamestnanec, ktorý poberal zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti uvedené v § 5 a nepoberal príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43, pri ktorých uplatnil postup podľa § 43 ods. 7, uvedené v § 5 ods. 1 písm. i) a v § 6 až 8 a nie je povinný zvýšiť základ dane z dôvodu, že neboli splnené podmienky na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 9 až 11, môže najneskôr do 15. februára roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia písomne požiadať o vykonanie ročného zúčtovania z úhrnnej sumy zdaniteľnej mzdy od všetkých zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane, 122) posledného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) u ktorého si uplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus.
evina
31.03.10,08:52
Hani, ani keď má iné aktivity? dohodu a pod. inde? Neviem,hm:confused:

Dohoda je závislá činnosť, žiadna iná aktivita.
Ingrid Ondruskova
31.03.10,08:57
Ďakujem za odpovede, ja osobne si myslím, že mzdárka by to mala vykonať, pokiaľ žiadateľ dodrží termín:
aj v prípade, že zamestnania A,B,C mu bežia súbežne a samozrejme aj v prípade, keď zamestnania A,B,C termínovo
idú po sebe, napr. v zam.A odpracujem len v januári až marci,
v zamestnaní B odpracujem v máji až auguste atď.
evina
31.03.10,09:01
Ďakujem za odpovede, ja osobne si myslím, že mzdárka by to mala vykonať, pokiaľ žiadateľ dodrží termín:
aj v prípade, že zamestnania A,B,C mu bežia súbežne a samozrejme aj v prípade, keď zamestnania A,B,C termínovo
idú po sebe, napr. v zam.A odpracujem len v januári až marci,
v zamestnaní B odpracujem v máji až auguste atď.

áno, pri dodržaní termínu to musí to vykonať v oboch prípadoch.