jacekova
31.03.10,10:51
Som konateľkou sro a momentálne som na materskej. So svojimi zamestnancami a klientmi komunikujem výlučne cez internet (nakoľko sa musím prispôsobiť potrebám môjho 4 mesačného synčeka).

Dvakrát mesačne mi vypadne internet. To mi ani tak nevadí,dokým nevypadol 30.3. a 31.3., kedy fakt finišujeme s daňovými priznaniami a RZZP.

Mám právo alebo môžem napísať nejakú sťažnosť alebo reklamáciu, prípadne vyčísliť moju finančnú stratu firme dodávajúcej internet ku mne domov tým, že net chvíľu funguje a chvíľu nie???

Ďakujem vopred za každú radu.
Vlado40
31.03.10,09:02
Reklamáciu napísať môžeš , určite máš nejaké podmienky v zmluve.Neviem , kto je Tvoj poskytovateľ internetu , ale pri výpadku internetu môže byť chyba aj na Tvojej strane a to možno bude problém dokázať ak by išlo o finančné odškodnenie.
jacekova
31.03.10,09:09
je to firma DATASYS Trnava s.r.o.
Zmluva je nič moc (identifikačné údaje a cena za net).

Pri každom výpadku im tam telefonujem a sú si vedomí, že chyba zakaždým nastane u nich.

Net síce naskočí za 10minút, lenže keď práve vyplňam tlačivo na internete a vďaka nim sa mi stratia údaje a robím to nanovo, som z toho dosť na nervy.

Neviem či dosiahnem niečo tým,keď si dám námahu napísať reklamáciu....
dalid
31.03.10,09:10
Polozme si otazku ci je to naozaj problem tvojho poskytovatela internetu, alebo ide uz davnesie avizovane problemy s portalom danovej spravy??

Podla toho co pises ide o problem serverov danovakov!!! V tomto pripade ti zial reklamacia nepomoze, lebo DP si po:
1 - mozes dorucit v pisomnej forme
2 - dorucit v skorsom termine, nie v posledne 2 dni pred terminom do kedy je mozne bez sankcie podavat DP :(

http://www.zive.sk/danovaci-servery-sme-posilnili-web-pada-kvoli-kodu/sc-3-a-287463/default.aspx
Vlado40
31.03.10,09:13
Napísať reklamáciu možno bude iba časová strata v tom prípade .Možno bude lepšie nájsť si inú firmu na dodanie internetu.
dalid
31.03.10,09:17
Vlado40 - to jej nepomoze, ide o problem s aplikacou (!) ktoru pouziva danovy urad...
Mozeme sa stavit, ze ked tu aplikaciu vyvijali cca v r 2003 urcite ani nesymulovali zatazove testy pri sucasnom objeme pripojeni na server.. Potom to tak vyzera.. A samozrejme nikoho to nie je vina. DU bude tvrdit ze je to chyba dodavatela aplikacia a ten ze chyba DU, lebo presne nespecifikoval ( v roku 2003? )poziadavky na zatazenie serverov...
jacekova
31.03.10,09:19
Polozme si otazku ci je to naozaj problem tvojho poskytovatela internetu, alebo ide uz davnesie avizovane problemy s portalom danovej spravy??

Podla toho co pises ide o problem serverov danovakov!!! V tomto pripade ti zial reklamacia nepomoze, lebo DP si po:
1 - mozes dorucit v pisomnej forme
2 - dorucit v skorsom termine, nie v posledne 2 dni pred terminom do kedy je mozne bez sankcie podavat DP :(

http://www.zive.sk/danovaci-servery-sme-posilnili-web-pada-kvoli-kodu/sc-3-a-287463/default.aspx


to že je stránka DRSR nefunkčná viem, ale ja napríklad na nete vyplňam RZZP.
navyše komunikujem so zamestnancami cez skype. posielaju mi všetko na prekontrolovanie a ja to nasledne posielam klientom.

nikdy si nič nenechávam na poslednu chviľu ale proste tento rok som na materskej a jediným mojim spojením so svetom (a s prácou) je net....a ten je mnohokrát nefunkčný.... (preto ma to štve že 30.3.a 31.3., čo su fakt "horúce" datumy.)
jacekova
31.03.10,09:21
Napísať reklamáciu možno bude iba časová strata v tom prípade .Možno bude lepšie nájsť si inú firmu na dodanie internetu.


keby tam nebola 2-ročná viazanosť....:mee:
Vlado40
31.03.10,09:26
Vlado40 - to jej nepomoze, ide o problem s aplikacou (!) ktoru pouziva danovy urad...


Napísala že :
Pri každom výpadku im tam telefonujem a sú si vedomí, že chyba zakaždým nastane u nich.

Tak to ma na svedomí dodávateľ internetu nie aplikácia.
Timka1
31.03.10,09:27
keby tam nebola 2-ročná viazanosť....:mee:

presne to isté som mala minulý rok, výpadok internetu bol na dennodennom poriadku, tiež viazanosťou zmluvou na dva roky, ale keďže stále bol technický problém z ich strany, napísala som im okamžité ukončenie zmluvy z dôvodu neustálych technických porúch z ich strany a akceptovali to, pretože už nemali nervy ku nám chodiť a donekonečna to opravovať ......

takže pokiaľ sú technické problémy výlučne z ich strany myslím, že by si mala pochodiť
Stanislav 1975
31.03.10,09:28
Som konateľkou sro a momentálne som na materskej. So svojimi zamestnancami a klientmi komunikujem výlučne cez internet (nakoľko sa musím prispôsobiť potrebám môjho 4 mesačného synčeka).

Dvakrát mesačne mi vypadne internet. To mi ani tak nevadí,dokým nevypadol 30.3. a 31.3., kedy fakt finišujeme s daňovými priznaniami a RZZP.

Mám právo alebo môžem napísať nejakú sťažnosť alebo reklamáciu, prípadne vyčísliť moju finančnú stratu firme dodávajúcej internet ku mne domov tým, že net chvíľu funguje a chvíľu nie???

Ďakujem vopred za každú radu.

Ahojky, bohužial sa mi to zle píše-ale podľa mňa nemáš žiadnu šancu uspieť proti netovému providerovi ohladne výpadku signálu a následnej škode:mad::mee::mee::mee:-to oni majú určite sakramentsky ošetrené v obchodných podmienkach...
Vlado40
31.03.10,09:29
keby tam nebola 2-ročná viazanosť....:mee:

Aj ja som mal 2-ročnú viazanosť a dodatok ak predčastne odstúpim od zmluvy , tak musím doplatiť za modem plnú sumu ...
dalid
31.03.10,09:29
to že je stránka DRSR nefunkčná viem, ale ja napríklad na nete vyplňam RZZP.
... nikdy si nič nenechávam na poslednu chviľu ale proste tento rok som na materskej a jediným mojim spojením so svetom (a s prácou) je net....a ten je mnohokrát nefunkčný.... (preto ma to štve že 30.3.a 31.3., čo su fakt "horúce" datumy.)

OK, tomu verim.
Aby si mala 100% istotu ze je chyba u tvojho providera skus si zmerat rychlos pripojena na net. Ak bude 0 Mbps, pripadne menej ako mas dohodnute v zmluve s poskytnuti sluzieb, mozes to reklamovat.

Zial to je teraz pre teba iba mala utecha, ked horia terminy podanie DP a RZZP...:(:(

Rychlost si otestujes napr tu: http://www.speedtest.net/
Len si nezabudni ukoncit vsetky aplikacie, ktore sa pripajaju na internet.
jacekova
31.03.10,09:32
presne to isté som mala minulý rok, výpadok internetu bol na dennodennom poriadku, tiež viazanosťou zmluvou na dva roky, ale keďže stále bol technický problém z ich strany, napísala som im okamžité ukončenie zmluvy z dôvodu neustálych technických porúch z ich strany a akceptovali to, pretože už nemali nervy ku nám chodiť a donekonečna to opravovať ......

takže pokiaľ sú technické problémy výlučne z ich strany myslím, že by si mala pochodiť


lenže u mňa je výpadok 2-krát do mesiaca, čo asi nebudú akceptovať... :mee:.

vždy ked volám, povedia, že technik o výpadku už vie, opraví to a do takých 10minut mi to vraj naskočí. A fakt, naskočí ale čo mám z toho keď tým stratím urobenú prácu :confused:
Stanislav 1975
31.03.10,09:32
OK, tomu verim.
Aby si mala 100% istotu ze je chyba u tvojho providera skus si zmerat rychlos pripojena na net. Ak bude 0 Mbps, pripadne menej ako mas dohodnute v zmluve s poskytnuti sluzieb, mozes to reklamovat.

Zial to je teraz pre teba iba mala utecha, ked horia terminy podanie DP a RZZP...:(:(

Rychlost si otestujes napr tu: http://www.speedtest.net/
Len si nezabudni ukoncit vsetky aplikacie, ktore sa pripajaju na internet.

Dalid,až na to,že máloktorý provider ti v zmluve garantuje nejakú rýchlosť,hmhm-napíšu formulku "až do" a si vybavený...,nikde nieje garantovaná minim.rýchlosť, s výnimkou nejakých velkých firiem,hmhm
Stanislav 1975
31.03.10,09:33
lenže u mňa je výpadok 2-krát do mesiaca, čo asi nebudú akceptovať... :mee:.

vždy ked volám, povedia, že technik o výpadku už vie, opraví to a do takých 10minut mi to vraj naskočí. A fakt, naskočí ale čo mám z toho keď tým stratím urobenú prácu :confused:

veru nebudú...:mee:
dalid
31.03.10,09:35
Stanislav1975 - jaaaaj, to asi hej.. Alebo si tam uvedie este agregaciu 1/50 a je vybavene.. :( :((
jacekova
31.03.10,09:37
takže z toho vyplýva, že si môžem ísť pískať :mee:
dakujem všetkým za rady. Skúsim tú reklamáciu predsalen napísať, i keď mi to bude asi prd platné (ale len pre vlastnú útechu a aby vedeli že existujem ;) :(:(:(
Timka1
31.03.10,09:38
lenže u mňa je výpadok 2-krát do mesiaca, čo asi nebudú akceptovať... :mee:.

vždy ked volám, povedia, že technik o výpadku už vie, opraví to a do takých 10minut mi to vraj naskočí. A fakt, naskočí ale čo mám z toho keď tým stratím urobenú prácu :confused:

ja som mala výpadky denno denne a už som kričala, že im budem faktúrovať aj telefón ja, takže sumy prevýšia poplatok za net ..... takže mi aj krátili poplatky za net podľa počtu dni kedy nešiel ....
myslím, že boli radi, že som ukončila zmluvu s nimi ...

nezávidím ti a to ešte v tieto dni ...... hmmm, tiež mám malé deti, prešla som tým .... už je lepšie povyrástli, takže v pohode aj dodávateľa netu mám iného, musíš vydržať tie dva roky a okamžite zmeniť
Timka1
31.03.10,09:40
takže z toho vyplýva, že si môžem ísť pískať :mee:
dakujem všetkým za rady. Skúsim tú reklamáciu predsalen napísať, i keď mi to bude asi prd platné (ale len pre vlastnú útechu a aby vedeli že existujem ;) :(:(:(

skús sa s nimi dohodnúť aspoň na nejakom čiastočnom krátení poplatku za net, ja som si to vydobila .... aspoň aké také zadosťučinenie ....
jacekova
31.03.10,09:41
ja som mala výpadky denno denne a už som kričala, že im budem faktúrovať aj telefón ja, takže sumy prevýšia poplatok za net ..... takže mi aj krátili poplatky za net podľa počtu dni kedy nešiel ....
myslím, že boli radi, že som ukončila zmluvu s nimi ...

nezávidím ti a to ešte v tieto dni ...... hmmm, tiež mám malé deti, prešla som tým .... už je lepšie povyrástli, takže v pohode aj dodávateľa netu mám iného, musíš vydržať tie dva roky a okamžite zmeniť


Timka, ďakujem za pochopenie.
Tiež som rozmýšľala nad tým, nech mi aspon "dobropisujú" napr.jeden mesiac poplatkov za net.... ale neviem či uspejem... :confused:
dalid
31.03.10,09:41
Dal som ti suhlas v prispevku c 18., ale nie k tomu, ze su mozes ist piskat..
Suhlasim s tou druhou vetou! ;) A dnes prajem este pevne nervi!
jacekova
31.03.10,09:43
Dal som ti suhlas v prispevku c 18., ale nie k tomu, ze su mozes ist piskat..
Suhlasim s tou druhou vetou! ;) A dnes prajem este pevne nervi!


díky moc ;) idem rýchlo na to (kým ešte net ide :D)
Stanislav 1975
31.03.10,09:59
Stanislav1975 - jaaaaj, to asi hej.. Alebo si tam uvedie este agregaciu 1/50 a je vybavene.. :( :((

Dalid, to sú špekulanti všetko a oni sa velmi dobre chránia vo svojích podmienkach,aby si nič na nich nevedel vytiahnuť-preto som si povedal,že už žiadna viazanosť, nepáči sa mi-idem ta het:D a aj tí operátori a provideri sa inak správajú keď vedia že možeš hned odísť-keď ťa majú "uviazaného",tak kašlú na teba...:mad:
Aj ked viem,že nie každý má tu možnosť dať si net bez viaznosti...:mad:
dalid
31.03.10,10:17
Stanislav1975 - presne takeho "nezviazaneho" ako spominas mam aj ja :). Akurat router som si musel kupit.. Ak by niektoto zo ZV mal zaujem o koho ide, poslite SS - posuskam vam. Nebudem tu verejne niekomu robit reklamu :))
sfinks
31.03.10,14:47
Skusit mozes, ale firma moze argumentovat tym, ze na jej strane nevznikla chyba a problem mohol nastat na tvjom PC, virus napr. Pripadne ak pozuivas pripojenie, kde je viac uzivatelov napriklad ste panelak a tam je viac uzivatelov na jednej LAN, priapdne wifi - tak moze sa stat, ze niekto moze zahlcovat paketmi siet pripadne nejaky rozsah IP adries a tym si zabezpeci u seba vyssiu rychlost a tym odstavi ostatnych uzivatelov od netu uplne alebo, aby to nebolo az tak podozrive tak im spomali rychlost na minimum a on disponuje maximalnou rychlostou co poskytuje provider. Zalezi to na type tvojho pripojenia. Ak firma nechce platit tak vie najst dobre argumenty :)
sfinks
31.03.10,14:54
OK, tomu verim.
Aby si mala 100% istotu ze je chyba u tvojho providera skus si zmerat rychlos pripojena na net. Ak bude 0 Mbps, pripadne menej ako mas dohodnute v zmluve s poskytnuti sluzieb, mozes to reklamovat.

Rychlost si otestujes napr tu: http://www.speedtest.net/
Len si nezabudni ukoncit vsetky aplikacie, ktore sa pripajaju na internet.
Vacsinou v zmluve sa nachadza taka mala poznamka, co malo kto vie co znamena ze internetovy provider poskytuje rychlost napr 1024kb/s s agregaciou 1:40 ... a teraz co ? aka ma byt tvoja rychlost co myslis ? podla zmluvy 1024 kb/s alebo 25,6kb/s a to je len kbit ... este ked to dame na Byte ... a co ked ma rychlsot v zmluve 512 ks/s a agregacia 1:50 ? - urcite taketo pripojenie je velmi lacne ... ale kazdy vie preco ... Osobne by som si dal net s garantovanou rychlost a bez agregacie... :)
jacekova
31.03.10,14:55
Skusit mozes, ale firma moze argumentovat tym, ze na jej strane nevznikla chyba a problem mohol nastat na tvjom PC, virus napr. Pripadne ak pozuivas pripojenie, kde je viac uzivatelov napriklad ste panelak a tam je viac uzivatelov na jednej LAN, priapdne wifi - tak moze sa stat, ze niekto moze zahlcovat paketmi siet pripadne nejaky rozsah IP adries a tym si zabezpeci u seba vyssiu rychlost a tym odstavi ostatnych uzivatelov od netu uplne alebo, aby to nebolo az tak podozrive tak im spomali rychlost na minimum a on disponuje maximalnou rychlostou co poskytuje provider. Zalezi to na type tvojho pripojenia. Ak firma nechce platit tak vie najst dobre argumenty :)


to je pravda, ale vždy keď som im volala, povedali mi, že sú si vedomí, že mi nejde net a že to hneď naskočí. Takže nemôže byť chyba na mojom PC. V paneláku máme každá rodina iný net od inej spoločnosti.
jacekova
31.03.10,14:59
Vacsinou v zmluve sa nachadza taka mala poznamka, co malo kto vie co znamena ze internetovy provider poskytuje rychlost napr 1024kb/s s agregaciou 1:40 ... a teraz co ? aka ma byt tvoja rychlost co myslis ? podla zmluvy 1024 kb/s alebo 25,6kb/s a to je len kbit ... este ked to dame na Byte ... a co ked ma rychlsot v zmluve 512 ks/s a agregacia 1:50 ? - urcite taketo pripojenie je velmi lacne ... ale kazdy vie preco ... Osobne by som si dal net s garantovanou rychlost a bez agregacie... :)


v zmluve máme napísane:


rýchlosť pripojenia download 1280 kbit/s, upload 256 kbit/s
neobmedzený objem dát
Agregácia 10

A máš pravdu,že neviem čo to znamená. Ale viem,že keď mi nejde net, tak mi je ukradnuté akú mám rýchlosť, lebo v tom momente neni žiadna. :rolleyes:
sfinks
31.03.10,15:22
v zmluve máme napísane:


rýchlosť pripojenia download 1280 kbit/s, upload 256 kbit/s
neobmedzený objem dát
Agregácia 10

A máš pravdu,že neviem čo to znamená. Ale viem,že keď mi nejde net, tak mi je ukradnuté akú mám rýchlosť, lebo v tom momente neni žiadna. :rolleyes:
Tato agregacia u poskytovatelov sa sice uplatnuje najma pre tych co viac stahuju, provider ich zaradi do skupiny "downloader" a tam im uz rychlost klesne teda ta skupina moze mat najviac 10 uzivatelov, ked su vsetci prihlaseni a stahuju nieco tak kazdemu ide rychlost 1280kbit /10 = 128kbit/s lepsie sa vyzname v KB takze 128/8= 16KB/s - co je na dnesne pomery mizerna rychlost. Ked ale nie sme v skupine zaradeny s agregaciou tak nasa rychlost je 160 KB/s co je uz pekne :) Je to vlastne zdielanie tvojho prenosoveho pasma s 10 uzivatelmi, keby bola agregacia 1:50 tak 50 uzivatelov zdiela tvoje prenosove pasmo :)
jacekova
31.03.10,15:25
Tato agregacia u poskytovatelov sa sice uplatnuje najma pre tych co viac stahuju, provider ich zaradi do skupiny "downloader" a tam im uz rychlost klesne teda ta skupina moze mat najviac 10 uzivatelov, ked su vsetci prihlaseni a stahuju nieco tak kazdemu ide rychlost 1280kbit /10 = 128kbit/s lepsie sa vyzname v KB takze 128/8= 16KB/s - co je na dnesne pomery mizerna rychlost. Ked ale nie sme v skupine zaradeny s agregaciou tak nasa rychlost je 160 KB/s co je uz pekne :) Je to vlastne zdielanie tvojho prenosoveho pasma s 10 uzivatelmi, keby bola agregacia 1:50 tak 50 uzivatelov zdiela tvoje prenosove pasmo :)


dakujem za "polopatistické" vysvetlenie. už som zas o čosi múdrejšia. doteraz som ani nemala šajnu, čo to znamená.;););)
salvosko
31.03.10,17:54
Záleží od providera ako uplatňuje agregáciu.
Niektorí to uplatňujú stále a pre všetkých, niektorí len pre downloaderov ako píše sfinks a niektorí to majú v zmluve aby to mohli aplikovať ako to bude treba.
Smutné je že niektorí majú taký bordel v sieti že aj keď neuplatňujú agregáciu tak to ide ešte horšie ako keby uplatňovali lebo ak má niekto 50 rýchlych pripojení tak blokuje celý segment a tým pádom tých okolo seba. Napríklad sused.
Stanislav 1975
01.04.10,08:52
Len pre zaujímavosť-mne ide net cca.takto...:)


Výsledky měření rychlosti internetového připojení

měření odezvy
100% hotovo
Průměrná rychlost připojení: 34,22 Mbit/sPrůměrná rychlost stahování dat: 4,277 MB/sPrůměrná rychlost odesílání dat: 21,74 Mbit/sPrůměrná rychlost odezvy (ping): 5 msNejkratší odezva: 4 msNejdelší odezva: 5 ms