martinka_@zoznam.sk
31.03.10,10:57
Snazim sa elektronicky zaslat mesacny vykaz, no pri kroku kde chcem dokument podpisat certifikatom mi vypise hlasenie: CAPICOM nemoze byt nainstalovane, pravdepodobne nemate dostatocne prava na tomto pocitaci. Vie niekto co s tym?
promont maja
31.03.10,10:05
Snazim sa elektronicky zaslat mesacny vykaz, no pri kroku kde chcem dokument podpisat certifikatom mi vypise hlasenie: CAPICOM nemoze byt nainstalovane, pravdepodobne nemate dostatocne prava na tomto pocitaci. Vie niekto co s tym?
Dnes sme dostali e-mailom správu z portálu VšZP, že si máme obnoviť certifikát, resp. že jeho platnosť za cca 30 dní končí ... nie je to aj tvoj problém?
Xanti
31.03.10,10:09
No nemusí,
u nás môžeme posielať výkazy len z jedného jediného PC. Nechápem prečo je to tak čudne nastavené, lebo ak PC kľakne tak sa uvybavujeme dalších certifikátov. Je to o ničom. :(
IvetaH
23.04.10,07:27
Prosím vás, čo ste s tým urobili? Platnosť certifikátu mám do 11/2011.
sonka1
23.04.10,08:22
Prosím vás, čo ste s tým urobili? Platnosť certifikátu mám do 11/2011.

Ahoj, pravdepodobne naozaj nemáš dostatočné práva .
Ak pri zapnutí PC sa prihlasuješ menom a heslom, tak sa treba prihlásiť ako administrátor a potom inštalovať.
NIektorý zamestnávatelia si takto chránia PC, aby tam nemohli ľudia kadečo inňštalovať.... napríklad PC hry :D.
Ale pri každej inštalácii a aktualizácii potom treba volať správcu siete

Aspoň u nás to tak funguje. papa
Gabi03
23.04.10,08:26
No nemusí,
u nás môžeme posielať výkazy len z jedného jediného PC. Nechápem prečo je to tak čudne nastavené, lebo ak PC kľakne tak sa uvybavujeme dalších certifikátov. Je to o ničom. :(

Certifikát si treba uložiť aj niekam inam ako zálohu a potom netreba vybaviť nový.
IvetaH
23.04.10,09:22
Veď som doma, robím z jedného PC, minulý týždeň problém nebol.
Od samého začiatku mám veľkú nechuť k portálu VšZP. Nemôžem si pomôcť, ale je akýsi celý otočený, ak si to porovnám s inými ZP. Dokonca aj portál DU ma menej vytáča.
Idem skúsiť spustiť obnova certifikátu.
Zas bude pýtať heslo a už mám nervy. Ja si musím založiť zošit na heslá. Ale dnes to njdem robiť, nebudem si kaziť víkend.
Prajem pekný deň.
Hansa
23.04.10,09:27
[QUOTE=Xanti;1360162]
u nás môžeme posielať výkazy len z jedného jediného PC.

...súhlasím
a dodávam - cez internetový prehliadač, cez ktorý si to inštalovala.
Xanti
23.04.10,09:31
...súhlasím
a dodávam - cez internetový prehliadač, cez ktorý si to inštalovala.Ja viem,
dokonca sme mali problém ked sa nainštalovala novšia verzia prehliadača (automatickou aktualizáciou ) museli sme vybavovať nový certifikát. Je to na hlavu postavené .... :(
IvetaH
23.04.10,11:21
Xanti, to je ono. Inštalovala som vyššiu verziu. No ale ak to takto funguje, potom by mali niekoho zastreliť.
bea
23.04.10,11:27
Ja som dobrovoľne chcela podávať výkazy do VšZP elektronicky. Mám už vybavené všetko, len som si to ešte nenaištalovala. Ale keď čítam, aké sú s tým problémy, tak radšej budem papierovať :-)
IvetaH
23.04.10,16:25
Ak je to tak, netreba to ťahať do PC, alebo jeden vyčleniť, starý šrot, kde bude roky rokúce jedna verzia. Taká som naštvaná, že to pôjdem zrušiť. Pobočku poisťovne vidím z okna mojej kancelárie.