jE2f
31.03.10,14:29
Ahojte milí poradáci..

Chcel som Vas touto cestou poziadat o pomoc. Prisiel mi vykaz nedoplatkov zo ZP. Vznikol samozrejme s casti ich neprofesionalitou, totiz v r. 2009 pri RZZP som zistil ze mam nedoplatok. Volal som pre istotu do poistovne, aby som zistil vysku nedoplatku. Povedali mi sumu, tak som ju zaplatil. Samozrejme po roku pride papier, ze som este dlznikom. A aby toho nebolo malo, uhradzal som zlu sumu do ZP, cize mi vznikol nedoplatok aj za predosly rok. Aby som to zosumarizoval, nedpolatok za rok 2008 a etse aj za kazdy mesiac tohto roka 17EUR. Samozrejme celu sumu musim zaplatit za 8 dni od dorucenia inak bude beda! Chcel som sa touto cestou na Vas obratit o pomoc pri pisani odvolania. Mam totiz pocit, ze tento rok mi nemozu uctovat nedoplatok, kedze som robil RZZP za 2009 tento mesiac. Alebo sa mylim?

Velmi pekne dopredu dakujem za kazdu radu, ci napad.
Cent
31.03.10,15:02
Nechápem pojmu "nemôžu účtovať nedoplatok".
Si SZČO?, nedoplatok Ti vznikol z ročného zúčt. ZP za rok 2008?, niečo si zle vyplnil v RZZP za rok 2008?, alebo si jednoducho zabudol zaplatiť? zle sa vypočítala výška preddavku?
jE2f
01.04.10,05:21
Som SZCO, nedpolatok mi vznikol z RZZP za rok 2008. V roku 2009 som vsak odvadzal menej kazdy mesiac a vnikol mi nepodlatok aj za min. rok. To som zistil pri tohtorocnom zuctovani ZP. Ale z poistovne mi prisiel vymer na zaplatenie aj tohto roka. Ale podla zakona by som to mal zaplatit az do juna, nie?
ewita888
01.04.10,05:30
v roku 2009 si mal platiť nejaké preddavky.. ak si nedodržal ich výšku, prišla ti upomienka, pretože ty si povinný ich platiť..
Xanti
01.04.10,06:43
Ahojte milí poradáci..

Chcel som Vas touto cestou poziadat o pomoc. Prisiel mi vykaz nedoplatkov zo ZP. Vznikol samozrejme s casti ich neprofesionalitou, totiz v r. 2009 pri RZZP som zistil ze mam nedoplatok. Volal som pre istotu do poistovne, aby som zistil vysku nedoplatku. Povedali mi sumu, tak som ju zaplatil. Samozrejme po roku pride papier, ze som este dlznikom. A aby toho nebolo malo, uhradzal som zlu sumu do ZP, cize mi vznikol nedoplatok aj za predosly rok. Aby som to zosumarizoval, nedpolatok za rok 2008 a etse aj za kazdy mesiac tohto roka 17EUR. Samozrejme celu sumu musim zaplatit za 8 dni od dorucenia inak bude beda! Chcel som sa touto cestou na Vas obratit o pomoc pri pisani odvolania. Mam totiz pocit, ze tento rok mi nemozu uctovat nedoplatok, kedze som robil RZZP za 2009 tento mesiac. Alebo sa mylim?

Velmi pekne dopredu dakujem za kazdu radu, ci napad.
:D:D:D:D:D:D:D
Prepáč smejem sa ale skôr nad tou profesionalitou. U mňa prišli na to, že mám nedoplatok na poistnom už od roku 2006, pričom RZZP mi rátali oni od samého začiatku, a osobne som mala pocit, kedže každý rok mi vracali peniaze, že mi vrátili viac ako som im dala.

No fajn, tento rok mi vyčíslili nedoplatok cca 20 eur, pri RZZP ( neplatila som odvody min. rok ) mi vyčíslili preplatok 25 eur. A na moje potešenie mi prišiel domov list, že môj preplatok z RZZP je 40 eur ale, mi ho nevrátia lebo započítajú z dlhom.
Medzitým som ale tých 20 eur uhradila.

No proste načo sa rozčulovať. :D:D:D:D:D:D:D tak sa rehocem od kedy som dostala list od ZP.
Cent
01.04.10,07:04
RZZP sa vždy robí za predchádzajúci rok. DO RZZP za aktuálny rok sa nezahrňajú prípadné platby za predchádzajúce roky.

Nedoplatok za RZZP 2008 si zaplatil v roku 2009, ale táto platba sa nemala objaviť v RZZP za rok 2009.
Na základe podaného RZZP 2008 si musel platiť určitú sumu mesačne ako preddavok.
Keď si mal chybu v RZZP 2008 a nesprávne sa určila výška preddavku na rok 2009, tak máš takisto nedoplatok ktorú môžu od Teba pýtať ešte pred podaním RZZP za rok 2009.
RZZP sa podstate robí v súvislosti s dosahovaným príjmom, tj neznamená že preddavky, ktoré Ti vyjdú na základe RZZP netreba platiť priebežne, ale len pri aktuálnom RZZP.
Možno preto Ti poslali výmer.