M4rtin
31.03.10,21:58
Dobrý deň,
chcel by som sa popýtať par veci:
1.keď by som chcel podnikať popri zamestnaní tak neplatím do SP. Nemám problém s dôchodkom ani s nemocenským.. platí to za mňa zamestnávateľ.
Platím len do ZP z odmeny konateľa. Musí byť odmena konateľa a keď hej tak koľko je minimum a keď nie tak do ZP asi netreba platiť.
Všetok ostatný zisk po zdanení (koľko %) v s.r.o. si môžem vyplatiť ako odmenu spoločníkovi ? (zakladal by som sro sam)
2. ďalej sa chcem popýtať či živnostník a s.r.o. môžu uzavrieť niečo ako živnostníci združenie? Je možné podnikať na jednom projekte napríklad reklamná agentúra živnostník a s.r.o. pod jedným spoločným názvom ....?
Živnostník ako aj sro nie sú platcami DPH.
3. Je pre mňa lepšie popri zamestnaní byť živnostník alebo konateľom a spoločníkom sro za predpokladu že hrubý príjem bude cez 100 000 SK?

Ďakujem
zk24
31.03.10,20:06
ahoj,

add1) mozes byt konatel a nemusis si priznavat mzdu ani odmenu, a teda tym padom nemusis sro ani konatela prihlasovat na ZP ani SP. Nemusis platit ziadne odvody.

add2) neviem sa vyjadrit, skusenejsi poradia.

add3) podla mna s.r.o. prave pre tie odovdy, ale ak sa nemylim, tak teraz je novy zakon, ktory hovori o subehu zamestnania a zivnostni a upravuje platenie odvodov... + vydavky na zalozenie s.r.o su vyssie ako na zalozenie zivnosti...

http://www.porada.sk/t136690-zdravotne-poistenie.html