drobcek.mm
01.04.10,08:42
Ahojte poradaci, mam taku otazku. Co vsetko potrebujem ak by som chcela zacat podnikat popri zamestnani?
Pracujem v strojarskom priemysle a chcela by som prilezitostne predavat vlastnorucne vyrabanu bizuteriu na trhoch, jarmokoch pripadne v centre mesta (len tak sa postavit s kufrikom plnym caciek maciek).
Ide len o prilezitostne predavanie tak sa chcem opytat ci potrebujem aj registracnu pokladnicu alebo staci prijmovy doklad alebo si to len staci niekam zapisat aby som to vedela na konci roka spocitat.
Potrebujem si vobec vybavovat zivnost, alebo je tam nejaky financky limit na zisky? A ake odvody a dane potrebujem platit?

Velmi pekne vam dakujem
Laco-monter
01.04.10,06:54
Najjednoduchšie je spýtať sa na porade, však ?
Laco-monter
01.04.10,06:58
..pošuškaj , čo robíš v tom strojarskom priemysle , keď už spomínaš tento fakt,

možno ti budem vedieť niečo poradiť.
drobcek.mm
01.04.10,07:17
pracujem na technickej publikacii, uprava vykresov.
Laco-monter
01.04.10,09:10
pracujem na technickej publikacii, uprava vykresov.

Tak zober oddelenie technickej dokumentácie, alebo aspoň kopírovanie výkresov,pod svoju správu ako živnostník , alebo založ s.r.o:)

Tak možeš začať podnikať v tom, čomu rozumieš a budeš mať istý biznis

pod záštitou silnej a.s.:cool:

a nebudeš musieť chodiť po jarmokoch.

A o prípadnom "tunelovaní" a.s. ani nehovorím...:D
drobcek.mm
01.04.10,10:37
To je sice super napad ale u nas nemozne. To mas skor prepustia keby som sa o niecom takom len zmienila. Politika firmy je u nas neskutocna. A vyroba sperkov ma bavi a som v tom dobra preto by som s tym chcela zacat.
Laco-monter
01.04.10,15:24
To je sice super napad ale u nas nemozne. To mas skor prepustia keby som sa o niecom takom len zmienila. Politika firmy je u nas neskutocna. A vyroba sperkov ma bavi a som v tom dobra preto by som s tym chcela zacat.

Ja zase poznám jedného vyučeného zlatníka a nerobí v obore.

každopádne je dobrý biznis aj výroba krištálových lustrov, toto by si mohla skúsiť.
drobcek.mm
01.04.10,16:25
Tak nic asi skocim na zivnostensky urad snad mi tam poradia.
Ale dakujem za vsetky napady a dotazy.