any14
01.04.10,11:01
Ahojte, prosím poraďte mi. Máme zmluvu s platcami DPH o nájme nebytových priestorov - vlastne je to v obytnom dome /činžiaku/ práčovňa, ktorú využívame ako sklad. Na zmluve nie je DPH rozpísané, no ja som si ho uplatňovala. Stačí dať zmluvu opraviť - rozpis DPH, alebo pri taktýchto nebytových priestoroch sa DPH neuplatňuje? Ďakujem
ewita888
01.04.10,09:11
ajaj..ked ju nemáš rozpísanú, nemôžeš si ju uplatniť.. a ani ti zmluvu neprerobia zrejme, pretože oni dph tiež neodviedli, keďže na zmluve táto nie je rozpísaná..
babi2
01.04.10,09:16
Ahojte, prosím poraďte mi. Máme zmluvu s platcami DPH o nájme nebytových priestorov - vlastne je to v obytnom dome /činžiaku/ práčovňa, ktorú využívame ako sklad. Na zmluve nie je DPH rozpísané, no ja som si ho uplatňovala. Stačí dať zmluvu opraviť - rozpis DPH, alebo pri taktýchto nebytových priestoroch sa DPH neuplatňuje? Ďakujem
Na základe čoho ste si uplatňovali odpočet DPH? Tu bude treba podať DDP k DPH Zmluvu zrejme neupravia, lebo aj by museli podať DDP k DPH a tam by boli možno aj úroky z neskoro odvedenej DPH.
Zákon o DPH §38
(3) Oslobodený od dane je nájom nehnuteľnosti alebo jej časti s výnimkou

a) nájmu v ubytovacích zariadeniach (ubytovacie služby),
b) nájmu priestorov a miest na parkovanie vozidiel,
c) nájmu trvalo inštalovaných zariadení a strojov,
d) nájmu bezpečnostných schránok.
any14
09.04.10,10:15
Ďakujem za odpovede. Tak robím dodatočné daňové priznania. Ale je tu ešte jeden problém. Keďže opravím v peňažnom denníku DPH /zahrniem celú sumu nájmu do réžie/, na konci roka 2009 vyjde iný základ dane - zníži sa o 226,50 Eur, ako som uviedla v daňovom priznaní z príjmu fyzických osôb. Môj šéf sa strašne bojí dodatočných daňových priznaní. Môžem to nechať tak? Zaplatili sme vyššiu daň asi o 53 Eur, aj odvody budeme platiť mesačne o 4 eurá vyššie, keď DDP nepodám - ale to mu je jedno. Môže mať prípadná daňová kontrola niečo proti tomu? Ďakujem.
ALBO
09.04.10,11:10
Ďakujem za odpovede. Tak robím dodatočné daňové priznania. Ale je tu ešte jeden problém. Keďže opravím v peňažnom denníku DPH /zahrniem celú sumu nájmu do réžie/, na konci roka 2009 vyjde iný základ dane - zníži sa o 226,50 Eur, ako som uviedla v daňovom priznaní z príjmu fyzických osôb. Môj šéf sa strašne bojí dodatočných daňových priznaní. Môžem to nechať tak? Zaplatili sme vyššiu daň asi o 53 Eur, aj odvody budeme platiť mesačne o 4 eurá vyššie, keď DDP nepodám - ale to mu je jedno. Môže mať prípadná daňová kontrola niečo proti tomu? Ďakujem.

DPH urobíte dodatočné.
Daň z príjmov .Bez doda-opravite v učt. v roku 2010 a pre daň to aj bude náklad roku 2010. §17/29 a 15

Oprava- Beriem späť- nevšimla som si, že je to Fyzicka osoba.