SamuelG
01.04.10,13:11
Dobrý den. Mám možnosť kúpiť 4 izbový byt vo vrakuni na dudvážskej za 90 000. Zdá sa mi to ale za komplet prerobený byt trošku zvláštna cena. Pozrel som si ceny bytov tam a vážne sú také.

Takže otázka znie prečo tam sú ceny tak nízko v porovnaní napr petržkou? Aký to má zádrhel bývať tam? (cigáni?, zlá dopravná situácia alebo čo to je)
zalobaba
01.04.10,11:31
Dobrý den. Mám možnosť kúpiť 4 izbový byt vo vrakuni na dudvážskej za 90 000. Zdá sa mi to ale za komplet prerobený byt trošku zvláštna cena. Pozrel som si ceny bytov tam a vážne sú také.

Takže otázka znie prečo tam sú ceny tak nízko v porovnaní napr petržkou? Aký to má zádrhel bývať tam? (cigáni?, zlá dopravná situácia alebo čo to je)

lokalita, alebo nejaký fígeľ na LV
lujza.j
01.04.10,11:47
Dobrý den. Mám možnosť kúpiť 4 izbový byt vo vrakuni na dudvážskej za 90 000. Zdá sa mi to ale za komplet prerobený byt trošku zvláštna cena. Pozrel som si ceny bytov tam a vážne sú také.

Takže otázka znie prečo tam sú ceny tak nízko v porovnaní napr petržkou? Aký to má zádrhel bývať tam? (cigáni?, zlá dopravná situácia alebo čo to je)

dudvážska ul., je mč podunajské biskupice, cestovanie nie je až také zlé, trolejbusy idú, jeden na hl. stanicu, druhý k tescu na kamenné nám.autobusy do petržalky, druhý do krasňan, potom je tam spoj čo ide do rače, ten tuším ide okolo oc avion. "dobrá" cena môže byt aj kôli cigóšom, ale môže tam bývat aj nejaký ten díler .chod si tam sám urobiť sondu pošpehuj aký ludia chodia do brány, okolie a pod.
Chobot
01.04.10,13:05
Dobrý den. Mám možnosť kúpiť 4 izbový byt vo vrakuni na dudvážskej za 90 000. Zdá sa mi to ale za komplet prerobený byt trošku zvláštna cena. Pozrel som si ceny bytov tam a vážne sú také.

Takže otázka znie prečo tam sú ceny tak nízko v porovnaní napr petržkou? Aký to má zádrhel bývať tam? (cigáni?, zlá dopravná situácia alebo čo to je)

Presne tak, sídlisko Dolné Hony (čo patrí do mestskej časti Podunajksé Biskupice) vznikalo v 70-tych a 80-tych rokoch. V tom čase pridelili na tom sídlisku mnohým rodinám počerných spoluobčanov byty, najmä v na uliciach Dudvážska a Jedľová. Neskôr z bývalej robotníckej ubytovne na Stavbárskej ulici tzv. Pentagón vznikli byty, kam sa sťahovali problémoví nájomníci a táto ulica sa z toho dôvodu neslávne preslávila. Dnes si už niektoré vchody urobili poriadok (uzamkli vchod a skultúrnili vnútro domu), preto pri kúpe bytu na Stavbárskej treba dať pozor, ktorý vchod to to je.

Teba ale zaujíma Dudvážska - keď som naposledy bol v tej oblasti, tak väčší výskyt tmavších spoluobčanov bol na druhej strane cesty - na Hnileckej ulici. Zdalo sa mi, že Dudvážska sa od tej doby viac skultúrnila - dokonca úplne rekoštruovali nákupné centrum Hron, zriadili tam Tesco a kopec užitočných predajní (nie samé butiky). Cez víkend tam zabehni a pozri si konkrétny vchod, aby si nebol nepríjmene prekvapený. Ale myslím, že na Dudvážskej by som vedel bývať - dobré spojenie, dobrá infraštruktúra (obchody, školy, škôlky, zdravotné stredisko 5 min. pešo).
Eulalia
01.04.10,13:56
Podľa mojich vedomostí je to práve blízkosť Pentagonu a jeho nepríjemných obyvateľov a návštevníkov. Popozeraj si aj trávniky okolo domu, či tam nie je priveľa striekačiek.
A okrem toho mne by asi vadil hluk z lietadiel. Zdá sa mi, že ponad toto sídlisko ich nejak veľa lieta - letisko nie je ďaleko.
lujza.j
01.04.10,14:16
Podľa mojich vedomostí je to práve blízkosť Pentagonu a jeho nepríjemných obyvateľov a návštevníkov. Popozeraj si aj trávniky okolo domu, či tam nie je priveľa striekačiek.
A okrem toho mne by asi vadil hluk z lietadiel. Zdá sa mi, že ponad toto sídlisko ich nejak veľa lieta - letisko nie je ďaleko.

je pravda, že letisko je blízko, ale toto letisko v Bratislave! nie je to letisko vo Viedni, alebo v Hongkongu :D:D kde je tých mašín podstatne viac.
willma
01.04.10,14:41
Podľa mojich vedomostí je to práve blízkosť Pentagonu a jeho nepríjemných obyvateľov a návštevníkov. Popozeraj si aj trávniky okolo domu, či tam nie je priveľa striekačiek.
A okrem toho mne by asi vadil hluk z lietadiel. Zdá sa mi, že ponad toto sídlisko ich nejak veľa lieta - letisko nie je ďaleko. Tie lietadlá sú najmenší problém, už som v niektorej téme písala, že tu bývam pekných pár rokov a dokonca v blízkosti Pentagonu. Dodnes deň som nepocítila nejaké negatíva až na jedno a to sa bude asi stupňovať: ranná a večerná dopravná katastrofa. Ísť autom okolo 6:45 z domu a neostať trčať v zápche je zázrak. Ale čo už, zvyknúť sa dá a treba sa načasovať tak, aby sa stíhalo.
Danila
01.04.10,15:16
Tie lietadlá sú najmenší problém, už som v niektorej téme písala, že tu bývam pekných pár rokov a dokonca v blízkosti Pentagonu. Dodnes deň som nepocítila nejaké negatíva až na jedno a to sa bude asi stupňovať: ranná a večerná dopravná katastrofa. Ísť autom okolo 6:45 z domu a neostať trčať v zápche je zázrak. Ale čo už, zvyknúť sa dá a treba sa načasovať tak, aby sa stíhalo.Ty nie? Ale stovky a možno tisíce iných áno. Pre nich je to nočná mora, pre nich je to biela smrtiaca pandémia. PENTAGON, ten bratislavský, je súci pre názov MEMENTO s vysokým a rovnako širokým pomníkom pre obete bielej smrti. A ich počty rastú. Geometricky.....:confused: Ranná a večerná katastrofa dopravná proti tej smrtiacej je len nežná levandulová uspávanka....... Toto je prvý a verím aj posledný názor podobného druhu na adresu drogového brlohu multošov bez platenia daní z príjmov za smrť. Sladká nevedomosť ti určite zabezpečí dlhovekosť a ja ti to zo srdca želám.
willma
01.04.10,15:34
Danila, nechápem, čo si sa do mňa obula, naozaj tu bývam a dokonca som tu úspešne vychovala syna - ten dokonca ani len nefajčí. A teraz tu rastie aj moja dcéra. Drogový problém poznám ale viem, že sa ho tu snažia riešiť. Návštevy policajtov v Pentagone sú na dennom, či skôr nočnom poriadku. Parkujem tu s autom a dokonca má mimobratislavské EČ, kde ho večer zaparkujem, tam ho ráno nájdem a dokonca nepoškodené. Drogy boli sú aj budú pokiaľ bude dopyt. S tým nenarobíme nič ani ty ani ja. A ešte predsa len, každý má svoj rozum a svoju voľbu.
lujza.j
01.04.10,17:31
Ty nie? Ale stovky a možno tisíce iných áno. Pre nich je to nočná mora, pre nich je to biela smrtiaca pandémia. PENTAGON, ten bratislavský, je súci pre názov MEMENTO s vysokým a rovnako širokým pomníkom pre obete bielej smrti. A ich počty rastú. Geometricky.....:confused: Ranná a večerná katastrofa dopravná proti tej smrtiacej je len nežná levandulová uspávanka....... Toto je prvý a verím aj posledný názor podobného druhu na adresu drogového brlohu multošov bez platenia daní z príjmov za smrť. Sladká nevedomosť ti určite zabezpečí dlhovekosť a ja ti to zo srdca želám.
obete bielej smrti ako ty ich nazývaš sú svojprávny ludia, spôsob svojho "životného štýlu" si vybrali sami!!!
Chobot
01.04.10,18:18
Podľa mojich vedomostí je to práve blízkosť Pentagonu a jeho nepríjemných obyvateľov a návštevníkov. Popozeraj si aj trávniky okolo domu, či tam nie je priveľa striekačiek.
A okrem toho mne by asi vadil hluk z lietadiel. Zdá sa mi, že ponad toto sídlisko ich nejak veľa lieta - letisko nie je ďaleko.

No Pentagon je od Dudvážskej hooodne ďaleko. To nie je nejaká vedľajšia ulica..

Potom by si to mohla vzťahovať na celé Dolné Hony.

A lietadlá - smerom na DH nie sú smerované dráhy. Jedna dráha vedie na osi Ivanka pri Dunaji - koniec Vrakune a druhá dráha na osi Zlaté piesky - Most pri Bratislave. Z DH občas je vidieť či počuť lietadlo, ale je to zanedbateľné. Takže žiadny Hong Kong, kde tesne nad mestom lietajú eroplány.

S tou dopravou súhlasím, prístupové cesty do mesta sú upchaté obyvateľmi satelitných mestečiek na východ o BA.
Stanislav 1975
01.04.10,19:16
Ty nie? Ale stovky a možno tisíce iných áno. Pre nich je to nočná mora, pre nich je to biela smrtiaca pandémia. PENTAGON, ten bratislavský, je súci pre názov MEMENTO s vysokým a rovnako širokým pomníkom pre obete bielej smrti. A ich počty rastú. Geometricky.....:confused: Ranná a večerná katastrofa dopravná proti tej smrtiacej je len nežná levandulová uspávanka....... Toto je prvý a verím aj posledný názor podobného druhu na adresu drogového brlohu multošov bez platenia daní z príjmov za smrť. Sladká nevedomosť ti určite zabezpečí dlhovekosť a ja ti to zo srdca želám.

Danilečka moja , teraz sa nehnevaj ale súhlasím s willmou- zasa ten Pentagon nieje zasa tak strašný ako sa o tom vraví-je pravdou,že sa tam velmi veľa vecí zlepšilo-síce by som tam bývať nechcel priamo na stavbárskej 40,ale zasa to neznamená že všetko v okruhu 20km je zamorené a je tam nejaké zlé žiarenie a umreš do 2 dní:cool::cool::D-Dani, žiadna smrť,nič-normálne sidlisko...
Preto verím Wilmuške...
Stanislav 1975
01.04.10,19:18
Danilečka moja , teraz sa nehnevaj ale súhlasím s willmou- zasa ten Pentagon nieje zasa tak strašný ako sa o tom vraví-je pravdou,že sa tam velmi veľa vecí zlepšilo-síce by som tam bývať nechcel priamo na stavbárskej 40,ale zasa to neznamená že všetko v okruhu 20km je zamorené a je tam nejaké zlé žiarenie a umreš do 2 dní:cool::cool::D-Dani, žiadna smrť,nič-normálne sidlisko...
Preto verím Wilmuške...

I keď je pravdou, že ja by som nikde inde nešiel bývať- Petržalka to je oblasť , v ktorej som ja doma...
Stanislav 1975
01.04.10,19:22
Podľa mojich vedomostí je to práve blízkosť Pentagonu a jeho nepríjemných obyvateľov a návštevníkov. Popozeraj si aj trávniky okolo domu, či tam nie je priveľa striekačiek.
A okrem toho mne by asi vadil hluk z lietadiel. Zdá sa mi, že ponad toto sídlisko ich nejak veľa lieta - letisko nie je ďaleko.

Euli, čo tam pristane a odletí to jedno lietadlo za pol dňa:D,aj to je lietadielko s 2 pasažiermi a nie lietadlo-to vobec nevadí,a okrem toho je to dosť daleko od letiska-nepristávajú pri baráku...
To bratislavské akože "letisko" je také letisko asi ako bratislavský hrad- empire building...:D:D:D
ludex
01.04.10,19:28
Dobrý den. Mám možnosť kúpiť 4 izbový byt vo vrakuni na dudvážskej za 90 000. Zdá sa mi to ale za komplet prerobený byt trošku zvláštna cena. Pozrel som si ceny bytov tam a vážne sú také.

Takže otázka znie prečo tam sú ceny tak nízko v porovnaní napr petržkou? Aký to má zádrhel bývať tam? (cigáni?, zlá dopravná situácia alebo čo to je)

Ja som 7 rokov býval na Čiližskej a bývalo sa tam úplne v pohode. Aj teraz tam často chodím k svokre a myslím,že to je sídlisko ako každé iné. Myslím,že tá cena bytu je preto nízka,lebo o také velké byty je dnes minimálny záujem. Pozri si v tej lokalite ceny jedno a dvojizbivých bytov! ;)
lujza.j
01.04.10,19:28
mimotemy inak ak je tu debata o "PENTAgóne"? boli ste tam niekto niekedy?:D :D
nechcem machrovat, ale ja áno:eek::eek::eek: a nie raz:---
Stanislav 1975
01.04.10,19:30
Ja som 7 rokov býval na Čiližskej a bývalo sa tam úplne v pohode. Aj teraz tam často chodím k svokre a myslím,že to je sídlisko ako každé iné. Myslím,že tá cena bytu je preto nízka,lebo o také velké byty je dnes minimálny záujem. Pozri si v tej lokalite ceny jedno a dvojizbivých bytov! ;)

ludex-to blbé hodnotenie-namiesto užitočné som dal zabavné-ja hlava dubová...:mad::mad::mad:,sorry...
Stanislav 1975
01.04.10,19:31
mimotemy inak ak je tu debata o "PENTAgóne"? boli ste tam niekto niekedy?:D :D
nechcem machrovat, ale ja áno:eek::eek::eek: a nie raz:---

Aj ja- síce z výtahu vystúpil taký chlapec s mačetou,hmhm a čudným výrazom v tvári ale inak celkom OK...
ludex
01.04.10,19:36
ludex-to blbé hodnotenie-namiesto užitočné som dal zabavné-ja hlava dubová...:mad::mad::mad:,sorry...


Nič sa nedeje Stanko! :) Inak keď sa bavíme o Pentagone,viete o tom,že polovica je už čistá?Nové dvere,kamery,elektronický vrátnik a normálny ludia! Dúfam,že sa to podarí aj s druhou polovicou! ;)
lujza.j
01.04.10,19:38
Aj ja- síce z výtahu vystúpil taký chlapec s mačetou,hmhm a čudným výrazom v tvári ale inak celkom OK...

určite do bol nejaký "mulat":D:D niekto má v ruke tašku iný mačetu, to je podľa toho kto má aké hobby:D:D ale nie už som tam dávno nebola, ale nemyslím si že so to tam až tak zmenilo ako to je medializované, tým že sú tam magnetické zámky, neviem či sú tam aj kamery:confused: ale WC tam bolo v tej dobe kde kolvek, podla toho ako to na "človeka" prišlo:eek:
ludex
01.04.10,19:45
Inak,čo sa týka Dudvážskej,tak mne tam dosť prekáža,že odkedy tam postavili mini Tesco,tak sa to tam hemží bezdomovcami,ktorí prespávajú po vchodoch a dosť sú otravný! Ale to sú asi všade! Ja osobne si tam bývanie viem predstaviť! ;)
Chobot
01.04.10,20:56
Inak,čo sa týka Dudvážskej,tak mne tam dosť prekáža,že odkedy tam postavili mini Tesco,tak sa to tam hemží bezdomovcami,ktorí prespávajú po vchodoch a dosť sú otravný! Ale to sú asi všade! Ja osobne si tam bývanie viem predstaviť! ;)

Bezdomovci sú problémom pri každom nákupnom centre.
katalóg
01.04.10,21:19
[QUOTE=ludex;1361649]Inak,čo sa týka Dudvážskej,tak mne tam dosť prekáža,že odkedy tam postavili mini Tesco,tak sa to tam hemží bezdomovcami,ktorí prespávajú po vchodoch a dosť sú otravný! Ale to sú asi všade! Ja osobne si tam bývanie viem predstaviť! ;)[/QUOT
Aké mini Tesco...?
Rekonštrukcia objektu OC Hron prebehla obdobne ako v OD Saratov v Dúbravke.
Tento objekt iba skvalitnil prostredie a ponúka slušné služby. Je príjemné, že človek získal možnosť na slušné stretnutia v blízkosti svojho bytu. Objekt je čistý ako ostatné veľké obchodné centrá v meste.

K bezdomovcom: uveď kde v meste sa nenachádzajú, uveď v ktorých vchodoch prespávajú, ale konkrétne, potom ti uverím.
Poznáš problematiku bezdomovcov? Vygoogluj si Sandru Tondrovú a zamysli sa nad významom slova bezdomovec a skús niečo aspoň pre jedného urobiť. A hlavne skúmaj, prečo sa niekto môže stať bezdomovcom.
katalóg
01.04.10,21:56
Podľa mojich vedomostí je to práve blízkosť Pentagonu a jeho nepríjemných obyvateľov a návštevníkov. Popozeraj si aj trávniky okolo domu, či tam nie je priveľa striekačiek.
A okrem toho mne by asi vadil hluk z lietadiel. Zdá sa mi, že ponad toto sídlisko ich nejak veľa lieta - letisko nie je ďaleko.



Elialia, pardón, ale musím zareagovať na tvoje bludy.
Prosím ťa, daj si tú námahu a pozri sa do mapy v akej vzdialenosti je Dudvážska ulica na Dolných Honoch, ktoré sú súčasťou Pod. Biskupíc. Napr. dnes letelo niekoľko lietadial na moje prekvapenie nad Prievozom. Ale keďže tam nebývam, neviem či tam lietajú stále. Inak dosť ma to prekvapilo. Inak je zaujímavé, že sa zatiaľ nikto neozval, kde skutočne rušia svojím letom - v Ivánke, Moste n.O., Bernolákove? Tiež to nepoznám. A čo nepoznám, nebudem hodnotiť, všakže?
Ako príklad uvediem, že mňa by nikto nedostal bývať do Petržalky pretože je tam Kopčianska ulica, hoci moja noha na Kopčianskej nikdy nebola, ale pokiaľ viem, tak o Kopčianskej sa nič dobré nešíri. Alebo áno?
Máš pravdu, striekačky sa tam nachádzajú, ale v Zdravotnom stredisku a v každej ambulancii.
A hluk z lietadiel. Pozri mapu a letové dráhy a odbavovacie plochy. Nemajú letovú dráhu a nikdy ani nemali nad týmto sídliskom. Že ich vidno v diaľke ako pristávajú je len spestrením pohľadu na horizont. Aj to len z krajných domov.
Všetky domy sa zatepľujú, sídlisko získava príjemný vzhľad, pravidelne sa kosí, trávnaté plochy sú udržiavané.
katalóg
01.04.10,22:36
Dobrý den. Mám možnosť kúpiť 4 izbový byt vo vrakuni na dudvážskej za 90 000. Zdá sa mi to ale za komplet prerobený byt trošku zvláštna cena. Pozrel som si ceny bytov tam a vážne sú také.

Takže otázka znie prečo tam sú ceny tak nízko v porovnaní napr petržkou? Aký to má zádrhel bývať tam? (cigáni?, zlá dopravná situácia alebo čo to je)

Prečo sú ceny v v rôznych lokalitách aké sú ti najlepšie vysvetlí realitný maklér.
Inak všetky ostatné odpovede by sa zakladali iba na predsudkoch.
Aj taká aj pre mňa dôveryhodná moderátorka ako Adela Banášová sa raz vo vysielaní na Fun rádiu vyjadrila o tejto lokalite dosť nedôstojne, čo sa jej čudujem. Z akého dôvodu? Pokladám to za max. neprofesionálne.

MHD výborná. Zdravotné stredisko detto. V prípade úrazu výborný chirurg.
K dispozícii dve pošty, v okolí veľa bánk, ak nie všetky, môžete ma opraviť,
obchody Tesco, Rema, Billa, Lidl v dostupnosti od tvojej ulice cca do 500 m po jednej trase. Plus dobrý zeleninovoý a ovocný trh, plus kvety rezané i v kvetináčoch. Škôlky, školy.
Blízo do Avionu, Ikey, Hornbachu, na letisko.
Ranné a večerné zápchy na cestách sú na všetkých smeroch z mesta a do mesta, to netreba spomínať, je to známy fakt.
Keby si napísal v SS číslo vchodu, dostal by si kompletnejšiu odpoveď. V druhej až tretej dekáde je spoľahlivé bývanie.
Rómovia obývali časť ulice v 70, rokoch, je to dávna minulosť, tak pre pamätníkov. Mám pocit že široko ďaleko tam nikto z tohto etnika nebýva, a aj keby, tak nezáleží na pôvode, ale charaktere a vystupovaní. Je absurdné sa k tomu vôbec vyjadrovať. Je to slušná ulica. Ešte zdôrazním, že za posledné roky na nej pribudlo veľa nových obyvateľov, takže celkovo tam došlo k výmene ľudí, ostalo už len málo starousadlíkov. Nemal by si mať obavy. Z môjho pohľadu príjemné bývanie.
.
Jediný objekt ktorý hyzdí toto sídlisko je nefunkčné premostenie nad cestou a práve nedávno moja úvaha smerovala k dobrovoľnej finančnej zbierke obyvateľov na jeho odstránenie, pretože druhé Ponte Vecchio by z neho nevzišlo.
Eulalia
02.04.10,03:12
Elialia, pardón, ale musím zareagovať na tvoje bludy.

Sorry, ale tie lietadlá sú osobná skúsenosť. A to ostatné tiež. Je pravda, že to bolo pred štyrmi rokmi, ale nechce sa mi veriť, že by u nás 4 roky stačili na také dramatické zmeny k lepšiemu.
Ingrid Ondruskova
02.04.10,05:51
SamuelG sa zamýšla na nízkou cenou....a čo keď konečne niekto z predávajúcich dostal rozum a cenu prispôsobil reálnej cene bytu, veď ceny v Bratislave sú nenormálne nadsadené!!!! Niekde som čítala, že ešte pred krízou cena bytu v Dubaji za m2 bola cca 2000,-USD!!!
Čiže dnes to bude určite ešte menej.
A čo je Bratislava...nikto sa na mňa nehnevajte...je to len veľká dedina a ceny sú nastavené ako v....
Danila
02.04.10,06:44
obete bielej smrti ako ty ich nazývaš sú svojprávny ludia, spôsob svojho "životného štýlu" si vybrali sami!!!Svojprávny je s mäkkým i. Tvoja poučka je už veľmi zastaralá!!!!!!!!!;)
Danila
02.04.10,06:53
Danila, nechápem, čo si sa do mňa obula, naozaj tu bývam a dokonca som tu úspešne vychovala syna - ten dokonca ani len nefajčí. A teraz tu rastie aj moja dcéra. Drogový problém poznám ale viem, že sa ho tu snažia riešiť. Návštevy policajtov v Pentagone sú na dennom, či skôr nočnom poriadku. Parkujem tu s autom a dokonca má mimobratislavské EČ, kde ho večer zaparkujem, tam ho ráno nájdem a dokonca nepoškodené. Drogy boli sú aj budú pokiaľ bude dopyt. S tým nenarobíme nič ani ty ani ja. A ešte predsa len, každý má svoj rozum a svoju voľbu.Využila som len Tvoju nevšímavosť k celospoločenskému plošnému problému, keď si Pentagon takmer execelntne obišla. Ak dovolíš, ja využijem vždy každý priestor, aby som na tento problém upozornila. Áno, máš pravdu, návštevy policajtov áno. Ale asi viac ochraňujú tie Vaše autá. Držím palce Tvojmu synovi. Ty sama nič nenarobíš ani ja sama nič nenarobím. ALE:
Všetci plávame v jednej rieke. Nikto z nás nie je za vodou. A či sa v nej neutopíme závisí len od toho, ako rýchlo si navzájom hodíme záchranné lano.
Parafrázovala som novinárku, ktorá tieto slová uverejnila po rozhovore s mladučkým narkomanom. A keďže sýty hladnému neverí, Tvoj postoj chápem a rešpektujem.;)
Ja do Vrakune ani zadarmo, ja ľudské utrpenia nesiem ťažko, aj keď statočne. Všetko dobré.
Danila
02.04.10,06:57
mimotemy inak ak je tu debata o "PENTAgóne"? boli ste tam niekto niekedy?:D :D
nechcem machrovat, ale ja áno:eek::eek::eek: a nie raz:---Ja som tam bola tiež, a nie raz. U Teba sa obávam, že si to s tou dávkou v tomto príspevku presolila. A tak Ti len pošepnem: Kto čím hreší, tým trestaný býva. Lujza, radšej si sa mohla zasmiať na padajúcom meteorite. Všetko dobré. A som rada
mimotemy, aj keď mi pošleš celé červené pole makovíc.
Gapo
02.04.10,07:20
Nedá mi aby som aj ja nepridal niečo. Moja mama býva už roky na Hnileckej a môžem povedať, že tam je väčší kľud ako u nás vo vychytenej lokalite na Trávnikoch. Hukot lietadiel je tu počuť oveľa viac ako na DH, taktiež sirény sanitiek a sanitných helikoptér. A striekačky, tie nájdem aj tu, myslím, že to je v celej Blave, ja by som zase do Petržalky neišiel, keď som videl ako tam vyzerajú niektoré domy, tak ďakujem. Ale to zrejme závisí od momentálneho osadenstva. Bol som aj v Pentagone, býva tam môj bývalý spolupracovník, takže viem ako som prekračoval nadrogovaných, kým som prišiel k nemu.:cool:
katalóg
02.04.10,10:08
Sorry, ale tie lietadlá sú osobná skúsenosť. A to ostatné tiež. Je pravda, že to bolo pred štyrmi rokmi, ale nechce sa mi veriť, že by u nás 4 roky stačili na také dramatické zmeny k lepšiemu.

Dovolím si zhrnúť čo si napísala. Domnienky. Podľa slexu je domnienka - domnienka -y -nok ž.nepotvrdená mienka, dohad, predpoklad: naivná, mylná domnienka; vyvrátiť domnienku; žiť v domnienke, že ...


domnievať sa -a nedok.
nazdávať sa, myslieť (si) (význ. 5), mieniť, predpokladať: mylne sa domnieval, že ju poznal
.

Z domnienok vznikajú iba konflikty.



Podľa príspevkov je zreteľné kto pozná dôverne situáciu na konkrétnej ulici Dudvážska. Otázka znela - kúpa bytu na Dudvážskej.


Nikto sa v smetníkoch neprehrabáva, pretože sú v uzamykateľných boxoch. A práve tým, že táto ulica je na kraji sídliska (časť) s krásnym výhľadom na pole, je to ako živá tapeta, ročné obdobia sa menia, zrak nespočíva iba na ďalších domoch. Vo "dvore" je menší svah, ktorý v zime umožňuje sánkovanie, netreba chodiť až do Karpát za sánkovačkou. Mnohé rodiny ocenili.
Je jasné že bývam v okolí, jeden byt aj celý jeho vchod, aj vedľajšie vchody na Dudvážskej poznám dôverne 30 rokov.

Áno, aj ja počujem lietadlá, ale bývajú to helikoptéry čo prelietavajú na niekam južne a raz, bolo to síce veľmi dávno, veľmi nízko ponad náš dom preleteli stíhačky, a to nebolo veľmi príjemné.
Debata by sa nerozvíjala keby sme sa bavili napr. o Šancovej, Pražskej, a iných mestských exponovaných uliciach. Tam by lietadlá počuť nebolo ani keby človeku zosadlo na hlavu.
Na Dudvážskej je kľud a vždy bol kľud čo sa týka dopravných lietadiel.
.
Nechcem nasilu obhajovať, ale keď byty na tejto ulici obývajú architekti, lekári a iné slušné spektrum, tak asi je to bezpečná zóna.
Pre objektivitu ale ešte uvediem, že za cestou vedie železnica, najbližšia zástavka je stanica BA Nové mesto, predtým zástavka Pod. Biskupice, je možné sa odtiaľ odviezť napr. až do Viedne (ak sa nezmenil jazdný poriadok za tri roky).Tie vlaky počuť, my ich voláme fičáčiky, nie je to katastrofálne. V bývalom režime bolo nepríjemné ak sa vlaky posunovali, ale všeobecným útlmom sa aj toto stalo dávnou minulosťou.
Väčší hluk je z hlavnej cesty, viac "trpia" ľudia čo majú orientované jedno a dvojizbové byty iba do ulice. Ale vďaka novým oknám sa hluk zníži.
.
Bolo by najvhodnejšie sa baviť o konkrétnom dome.
SamuelG
04.04.10,13:59
Ok napíšem Vám moje dojmi z Dudvážskej (jedná sa o dom tesne pri tesku 13-ka)

Popozeral som si prostredie a naozaj tam bolo pekne v okolí pekné zateplené domy na druhej strane ulice pekné novostavby a hneď vedľa tesko :) človek by myslel že super bohužiaľ nie čo sa týka toho domu.

Hneď pred bránou na parkovisku bola banda nepriateľsky vypadajúcich búchačov. Polovica domu bola zateplená ale nie tá v ktorej bol byt. Vonku z domu bolo vidno že v ňom bývajú sociálne slabší jedinci (bolo to poznať podľa okien hlavne podľa tých miesto ktorých bola plachta :). Predávajúci bol róm a žil v tom byte s cca 5 člennou rodinou. Musím ale dodať že to bol veľmi sympatický pán a na róma musím uznať že mal byt v slušnom stave. Bohužiaľ byt som kúpiť nemohol pretože aj napriek peknému prostrediu ten dom pôsobil veľmi negatívnym dojmom.

Taktiež som sa bol pozrieť na ulice Bieloruská a Stavbárska (pentagon) - len zo zvedavosti ako petržalčan skúmajúci dolné hony a vrakuňu

Stavbárska už z diaľky vypadala hrozne a z vnútra aj napriek kamerám vypadala strašne tiež. Najväčší zážitok bolo prejisť sa po schodisku ktoré zároveň slúžilo ako záchod aj ako smetisko :) jedným slovom sa to dá nazvať lepidiera :) - upozorňujem že to som bol v tej lepšej časti pentagonu.

čo sa týka bieloruskej tak z nej som mal traumu tiež. Úzke uličky - dom na dome nieto miesta kam zaparkovať. Domy značne nesympatické. Jediné čo sa tam ako tak dalo bol akože park obkolesený panelákmi v ktorom boli party puberťákov.

Týmto som sa nechcel dotknúť dolných honov a vrakune len som napísal svoj názor - porovnával som s petržalkou na ktorej začiatku bývam a musím priznať že po tom čo som videl som rád.
Chobot
07.04.10,13:01
Ok napíšem Vám moje dojmi z Dudvážskej (jedná sa o dom tesne pri tesku 13-ka)

Popozeral som si prostredie a naozaj tam bolo pekne v okolí pekné zateplené domy na druhej strane ulice pekné novostavby a hneď vedľa tesko :) človek by myslel že super bohužiaľ nie čo sa týka toho domu.

Hneď pred bránou na parkovisku bola banda nepriateľsky vypadajúcich búchačov. Polovica domu bola zateplená ale nie tá v ktorej bol byt. Vonku z domu bolo vidno že v ňom bývajú sociálne slabší jedinci (bolo to poznať podľa okien hlavne podľa tých miesto ktorých bola plachta :). Predávajúci bol róm a žil v tom byte s cca 5 člennou rodinou. Musím ale dodať že to bol veľmi sympatický pán a na róma musím uznať že mal byt v slušnom stave. Bohužiaľ byt som kúpiť nemohol pretože aj napriek peknému prostrediu ten dom pôsobil veľmi negatívnym dojmom.

Taktiež som sa bol pozrieť na ulice Bieloruská a Stavbárska (pentagon) - len zo zvedavosti ako petržalčan skúmajúci dolné hony a vrakuňu

Stavbárska už z diaľky vypadala hrozne a z vnútra aj napriek kamerám vypadala strašne tiež. Najväčší zážitok bolo prejisť sa po schodisku ktoré zároveň slúžilo ako záchod aj ako smetisko :) jedným slovom sa to dá nazvať lepidiera :) - upozorňujem že to som bol v tej lepšej časti pentagonu.

čo sa týka bieloruskej tak z nej som mal traumu tiež. Úzke uličky - dom na dome nieto miesta kam zaparkovať. Domy značne nesympatické. Jediné čo sa tam ako tak dalo bol akože park obkolesený panelákmi v ktorom boli party puberťákov.

Týmto som sa nechcel dotknúť dolných honov a vrakune len som napísal svoj názor - porovnával som s petržalkou na ktorej začiatku bývam a musím priznať že po tom čo som videl som rád.

Cez víkend som sa tam bol prejsť a musím povedať, že veľmi záleží od domu. Tie nízke bytovky (4 podlažné), čo sú zateplené, sú celkom pekné. Tam by sa dalo bývať. Ale tie vysoké, 10 poschodové paneláky sú v hroznom stave, tam by som asi nešiel.