4326
13.10.05,10:31
Ahojte,

prosím o radu. Sme s.r.o., máme vo firme viacero aut. Teraz sme menili sídlo spoločnosti z jedneho mesta do druheho. Zmenila sa tým daňová príslušnosť. Treba u nového správcu dane podať nové daňové priznanie k cestnej dani?
Zmenili sa aj ŠPZ. Ďakujem za radu.
emily
13.10.05,08:56
Ahojte,

prosím o radu. Sme s.r.o., máme vo firme viacero aut. Teraz sme menili sídlo spoločnosti z jedneho mesta do druheho. Zmenila sa tým daňová príslušnosť. Treba u nového správcu dane podať nové daňové priznanie k cestnej dani?
Zmenili sa aj ŠPZ. Ďakujem za radu.Jeden môj klient teraz menil sídlo firmy, tak to zaujíma aj mňa. My sme len dali žiadosť na DÚ o presun agendy a s tým by malo prejsť aj auto...alebo sa mýlim?
Daska
13.10.05,09:02
Kedze sa menila SPZ, a aj miestne prislusny DU, tak by som zrusila povodnu Dan z mot. vozidiel a poziadala DU o vratenie preplatku a podala DP na novom DU ....
4326
13.10.05,09:02
V zákone o správe daní a poplatkov je uvedené, že pôvodný správca dane odstúpi spis novému spravcovi dane, ale ide o tom, že sa menili aj ŠPZ.
Nie je zbytočné žiadať o vrátenie cestnej dane, keď ju potom musim aj tak uhradiť. Nestačí len podať nové daňové priznanie s uvedením na odstúpený spis?
Daska
13.10.05,09:11
neskusala si volat na DU, co ti povedia???
4326
13.10.05,09:24
Neskúsila, ale asi to urobím. Neviem totiž vobec ako postupovať.
Johanka
13.10.05,09:34
Pri zmene EVČ treba dať pozor na to, či sa zmenila aj príslušnosť k VÚC (rôzne sadzby dane ).