branuska
01.04.10,14:08
Dobry den,

chcela by som sa spytat, ci je mozne stat sa platcom DPH nie od prveho dna v mesiaci ale aj iny den (napr. od 17.aprila 2010)..Viem, ze DU ma 30 dni na schvalenie registracie, nasledne vyda osvedcenie a prideli IC DPH, FO sa stane platcom od datumu, ktory je na osvedceni...ak je mozne, stat sa platcom aj teda napriklad toho 17.aprila bude to znamenat, ze FO bude uctovat o II.Q od toho 17.aprila do juna a k 25.7. poda DPH?

Dakujem
IvoM
03.04.10,07:51
Áno, zákon neukladá že plátcom musíš byť od 1. dňa v mesiaci, môže to byť aj iný deň, väčšinou ale DÚ sa snaží aby to na ten deň vyšlo, keďže ale DÚ má na to 30 dní a keď podáš žiadosť napríklad 29. nemusí to do 1. stihnúť.
branuska
03.04.10,18:16
Dakujem :-)
radik999
02.05.10,06:54
Pozdravujem Vás, mám otázočku, aká je výška obratu na povinného platcu DPH po novom??? Myslím v eurách. DAkujem..
Anja111
02.05.10,07:01
Pozdravujem Vás, mám otázočku, aká je výška obratu na povinného platcu DPH po novom??? Myslím v eurách. DAkujem..
Zákon o DPH
§ 4
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)



(1) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 49 790 eur, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň. Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat podľa prvej vety.