brodozz
01.04.10,16:24
zdar, na noteboku wifi najde radiovu siet z5clenej skaly sil.signalu mam 3. notebook ma len vsesmer anenu.na aces point vidim zokna domu je vzdial.cca400m.co poradite na zosilnenie signalu.staci bezdrot.router al wifi modem so smerov.antenkou.(neuvazujem o smerovej antene na streche domu) dik.
salvosko
01.04.10,18:24
Ja by som tam dal router a ak by bolo malo dal antenu s väčším ziskom, možno s pigtailom a dať ju vonka že okno na parapet.
sfinks
01.04.10,18:32
Osobne by som sa troska pohral stym notasom a kedze vieme ze wifi karta na notase ma 2 vystupy ... jeden je nevyuzity tak z toho nevyuziteho by so mspravil externu antenu ... a a stym sa daju uz robit take divy ..ze mozes vyrusit vsetkych susedov a ty mat pre seba celu sirku pasma : ) ale az nieje ina moznost .. tak si daj router s externou antenou a namiesto anteny si sprav svoju valstnu s vacsim dosahom .. staci ti na to aj obycajna plechovica aby si dosiehol veborny prijem .. ale obmedzenie bude len take ze signal bude prijimany len z toho smeru kde je natocena .. :) na nete je velmi vela navodou ako na to napr tu je jeden :) http://svetelektro.com/clanky/wifi-antena-tzv-plechovka-16.html
salvosko
02.04.10,07:32
(neuvazujem o smerovej antene na streche domu) dik.
Takze plechovica asi ne.
Notebooky nezvyknu mat konektor na antennu WiFi, na mojom ani neviem kde je antena lebo je dade integrovana v case.