zajkomucko
13.10.05,11:40
Prosím vas kdo mi poradí pracujem ako živnostník v zahraničí (Rakusku) a chodím každý týždeň v piatok domov a v nedelu znova do rakusa. Cestovne naklady mam 8 000 mesačne. Môžem si davať toto cestovne do nakladov? Chodim svojim autom. Velmi vam dakujem.
sway
13.10.05,09:53
Prosím vas kdo mi poradí pracujem ako živnostník v zahraničí (Rakusku) a chodím každý týždeň v piatok domov a v nedelu znova do rakusa. Cestovne naklady mam 8 000 mesačne. Môžem si davať toto cestovne do nakladov? Chodim svojim autom. Velmi vam dakujem.
V prípade, že máš sídlo podnikania SR a ideš do zahraničia za zákazníkom, alebo vykonať prácu na objednávku a budeš tú prácu fakturovať, je to Tvoj náklad, na zabezpečenie, dosiahnutie a udržanie príjmov.
Záleží ešte ako si na tom s autom. Ak je Tvoje súkromné, tak zaplať si cestnú daň a používaj ho na podnikanie pričom musíš robiť cestovné príkazy a vyúčtuješ si zahraničné pracovné cesty , ak je firemné, dokladuj bločky, sprav si knihu jázd a dávaj do nákladov.:p
zajkomucko
13.10.05,10:02
Cestnu dan mam zaplatenu
sway
13.10.05,10:20
tak potom OK, riaď sa podľa príspevku 2
zajkomucko
13.10.05,10:32
ja tam chodim pracovat na zmluvu, na konci každého týždna dostavam vyplatu na učet.
sway
13.10.05,11:44
ja tam chodim pracovat na zmluvu, na konci každého týždna dostavam vyplatu na učet.
Tak týka sa to Tvojho podnikania, alebo si tam zamestnaný , na akú zmluvu - je uzatvorená s Tvojou firmou, alebo s Tebou ako občanom? Ak s firmou - tak je to OK?
zajkomucko
13.10.05,11:58
Ja mam ramcovu zmluvu s firmou v zahraničí ale pracujem tam na živnosť a sidlo firmy mam na slovensku
ajobs
13.10.05,12:40
Platí príspevok č.2