doktor52
01.04.10,20:05
Máme zmluvu s Obcou o prenájme pozemku , na uvedenom pozemku nám obec dovolila postaviť vlastnú budovu na podnikanie, na ktorom mal pán xy postavený stánok predaj kvetín s tým že stavbu aj s uvedeným pánom xy budeme realizovať súčasne, čiže budeme mať spoločnú jednu stenu on si postavý svoj stánok kvetín a my kaviareň, nakoľko projekt stavby sme si dali vypracovať spoločne, tak aj kolaudačné povolenie aj rozhodnutie bolo spoločné.Stavba bola podmienená obcou ako stavba dočasná tak sme na to museli pristúpiť inak by sme nedostali povolenie od obce vôbec, hoci stavba má všetky prvky stavby trvalej. Súpisné číslo na stavbu sme po ročnej peripetii s obcou dostali,ale iba jedno, je to jedna budova ale dvaja vlastníci!! dali sme návrh na vklad do katastra zapísali nám stavbu k pomeru 1/2 na každého hoci mi vlastníme 80 % a pán xy 20 % notárka mi poradila aby sme žiadali ďaľšie súpisné číslo na časť stavby pána xy no obec doteraz ani nereagovala. Takto sa to vlečie už 5 rokov, a ešte bombonik obec nezabuda na daň z nehnuteľnosí to platím ako zo stavby trvalej, otázka mám vôbec platiť ak je v kolaudačnom rozhodnutí uvedená stavba dočasná som z toto magor no a ešte na záver terasu sme mali oplotenú z drevenných plôtikov ,teraz sme ich nahradili betonovým 90 cm múrikom nabehol mi tam starosta , že čo sme si to dovolili, podotýkam, že v zmluve nemáme žiadne obmedzenia čo sa týka uprav terasy či okolia iba udržiavanie čistoty a pod.prosím vyjadrite sa mi čo mám robiť , problémy...
katarina.j
01.04.10,20:23
no či mas platit alebo nie, to je teda oriešok....normalne na zamyslenie...na katastri máš stavbu uvedenu ako-ako je zapisana ako dočasna či trvala???od toho sa odvija aj tvoje platenie dani za nehnutelnost....inak to oplotenie-tak sa treba zobudiť-sme na Slovensku-kde vladne birokracia a nie demokracia-takze na vsetko treba mat povolenie z Obec.uradu-je to stavebny zasah-určita zastavba-aj ked na vašom pozemku /aspon môj šef mal podobny problem,ked niečo chcel na svojom pozemku,tak musel obehat kopec uradov,povoleni,pečiatok, no Slovensko....
doktor52
01.04.10,20:40
Katarínka.j no nepotešila si ma, na katastri máme dočasnu stavbu, a na stavebný urad sme poslali ohlásenie,tak??? čo s tým rozdelením na katastri? neporadíš? inak ďakujem
promont maja
08.04.10,04:18
Neskúšiš sa so svojim problémom obrátiť na geodeta ... ten by ti možno vedel lepšie poradiť ( mám na mysli rozdelenie pozemku na dve parcelné čísla ... samozrejme ak sa to v tvojom prípade dá ...).
doktor52
21.05.10,16:36
Doriešili sme to , boli sme u notárky rozdelila podiely a dal som návrh na vklad do katastra,akurát budeme obaja na jednom liste vlastníctva, stálo ma to 260,- € ale čo už konečne to je správne.
promont maja
24.05.10,05:57
Doriešili sme to , boli sme u notárky rozdelila podiely a dal som návrh na vklad do katastra,akurát budeme obaja na jednom liste vlastníctva, stálo ma to 260,- € ale čo už konečne to je správne.
... tak to si mal aj šťastie, nakoľko išlo čisto po právnej ( papierovej) o " vzdanie" sa majetku v tvoj prospech ( hoci v skutočnosti to tak nebolo...). Ako ste to napokon vysporiadiali? Kúpnou zmluvou,,, zámennou, či darovacou ... alebo nejako ináč? To by ma zaujímalo.