tomgunny
02.04.10,07:27
Zdravím, neviem čo mám s farebným pozadím na mojom počítači, lebo vždy, keď ho sklopím a znova zapnem, tak sa moje pozadie stratí a nabehne za ikonami iba čierna obrazovka...vie mi niekto poradiť????
kergulaan
02.04.10,05:54
Len tak MMCH (mimohodom) mas oficialny OS, lebo mrkvosoft sa vyhrazal niecim podobnym pri aktualizaciach WIN XP
axbx
02.04.10,06:05
Lavym tlacitkom na mysi po ploche hocikdea tam vlastnosti/pracovna plocha vsetko ked vyberam tak lavym tlacitkom a tam su nazvy obrazkov. Zvolis si co potrebujem. Inokedy ked mas pekny obrazok na obrazovke mozes si pravym a potom lavym vyber ako wallpaper (plagat na stene=obrazok ako pozadie na obrazovke). OK. Funguje?
tomgunny
02.04.10,06:14
asi nemám oficiálnu verziu... wallpaper zmeniť viem...lama alpaka niesom.... dá sa niečo spraviť, aby som znova mohol mať pozadie???
sfinks
02.04.10,06:19
Nie si lama ... tak potom sprav si batacik kde si implementujes zmenu plochy hned po starte ... a uloz do registrov poziadavku na spustenie tohto batacika hned po starte pocitaca ci pri akekolvej cinosti .. a zakazdym sa nacitaju nastavenia a je po probleme ? BTW naco je dobre pozadie na ploche ? zbytocne ti to spomaluje start PC
zamestnankyna
02.04.10,07:07
Treba používať legálny OS. Alebo pohľadať niekde inde...
sfinks
02.04.10,07:11
Nie vsetci maju zbytocnych 300 e na OS ...
kergulaan
02.04.10,08:06
Nie vsetci maju zbytocnych 300 e na OS ...

Jedna rada, mozno....
Mam syna, ma 13 rokov a na vianoce dostal NB aj s OS win7. Sam sa ale rozhodol, ze chce vyskusat Linux a tak teraz ma 2 OS na NB a WIN pouziva zriedkavo, kedze hrac moc vasnivy nie je a na ostatne, aspon tak tvrdi je Ubuntu lepsie.
Takze co tak tato varianta.
zamestnankyna
02.04.10,08:09
Nie vsetci maju zbytocnych 300 e na OS ...

Čítal si aj druhú vetu?
salvosko
02.04.10,08:19
Treba si kupit OS s pocitaconm, potom to je za 90E a napriklad upgrade z XP na Win7 a da kupit v Metre za 49E.
Neviem na co treba domov niekomu Win7 za 300E.
MS WINDOWS 7 Home Premium SK DVD predavam za 170E napriklad.
MS WINDOWS 7 Ultimate SK DVD (najdrahsia verzia) za 270E takze nie 300 ale na doma je to zbytocne.
A peniaze za OS nie su zbytocne, za PC alebo notebook zaplatis ale OS chces zadarmo ... to je nespravny pristup.
Su OS zadarmo, nech sa paci aj tou cestou sa da ist ale je ovela ovela ovela zlozitejsia.
Poznamka:
K nelegalnemu OS este jedna vec - nefunguju tak aktualizacie takze mas pocitac deravy ako sito a potom sa nemozes divit ze sa ti zaviri alebo ti ho niekto zneuziva na svoje ucely alebo nebodaj ti vybiely ucet v banke.
kergulaan
02.04.10,08:47
A peniaze za OS nie su zbytocne, za PC alebo notebook zaplatis ale OS chces zadarmo ... to je nespravny pristup.
Su OS zadarmo, nech sa paci aj tou cestou sa da ist ale je ovela ovela ovela zlozitejsia.


Neozem s tebou suhlasit. Bavime sa o domacom pouzivani PC, t.j. inet, par domacich uloh a semo tamo nejake hry. V com je napr. linux zlozitejsi. Vies mne to skor pripada tak, ze linux je modifikovatelnejsi a vacsina ludi co ho pouziva ho CHCE menit, vyrobit si svoje prostredie, zlepsit nieco a nasledne o tom hovoria, pisu a ludom nezucastnenym v danej diskusii to moze pripadat nepochopitelne a zbytocne zlozite. Ale ked do systemu nechces vnikat, tak aní nemusis a pracovat s nim je rovnako ak nie lepsie intuitivne a zrozumitelne.
Keby sme hypoteticky zobrali 2 ludi, ktory maju vedomosti o PC=0, co myslis, ktory system by bol pre nich jednoduchsi a rychlejsie by ho zvladli?
S win sa kazdy od malicka stretava. Decka vidia otca, mamu ako pracuju a nieco sa priucia. V skolach bilova "filantropia" zaviedla povinny Win a tak ma kazdy husaciu kozu a zjezene vlasy ked pocuje o niecom inom.
Podla mna su to len predsudky.
salvosko
02.04.10,09:09
Toto je stara tema a nebudem to tu rozoberat.
Len som vyjadril svoj nazor, nech sa kazdy zariadi podla seba.
mpca
02.04.10,09:44
K nelegalnemu OS este jedna vec - nefunguju tak aktualizacie takze mas pocitac deravy ako sito a potom sa nemozes divit ze sa ti zaviri alebo ti ho niekto zneuziva na svoje ucely alebo nebodaj ti vybiely ucet v banke.
mimotemy
Kamaratovi sa stalo (samozrejme illegal OS, bez aktualizacii a antivirusu), dostal trojana samozrejme nevedel otom. Na svojom pc mal obycajny textak a v nom hesla k FTP uctom. Je webdizajner. Sranda je ze trojana doniesol na USBcku aj do firmy,,, Tam problem nebol lebo maju aspon antivir ale kym nato prisiel co sa stalo boli na vsetkych FTPckach uploadnute "nezname subory" :D:D:D
zamestnankyna
02.04.10,09:59
Webdizajner je jeho prezývka alebo povolanie?
bv_alexandra
02.04.10,10:07
Ja by som sa chcela opýtať dá sa niekda stiahnut 3D šetrič plochy akvárium. Doteraz všetky čo som aj našla nie sú volne stiahnutelné a tým pádom nefungujú tak ako majú:(
Vlado40
02.04.10,11:29
Ja by som sa chcela opýtať dá sa niekda stiahnut 3D šetrič plochy akvárium. Doteraz všetky čo som aj našla nie sú volne stiahnutelné a tým pádom nefungujú tak ako majú:(

http://www.softmania.sk/3d-Marine-Aquarium-Screensaver.html
misoft
02.04.10,16:04
Čítam, čítam a narazil som na:

MS WINDOWS 7 Home Premium SK DVD predavam za 170E napriklad.
MS WINDOWS 7 Ultimate SK DVD (najdrahsia verzia) za 270E takze nie 300 ale na doma je to zbytocne.

Moja otázka presalvoska:
Tie OS, ktoré ponúkaš tak lacno - to zaručene nie sú originálne! Musel by si byť riadny obchodník, aby si mal "krabicové" OS. Takto si sa (prepáč, ak to nie je prevda) prezradil, že si (bez urážky) priekupníkom kradnutého software!!!!
A pokiaľ si si preštudoval etiketu Porady, žiadne čiernoty (warezy, cracky, nelegálny soft) sa tu nepodporujú!
Vystavuješ sa tomu, že by mohlo byť tvoje "obchodovanie" oznámené - zasahuje to už medzi trestné činy!
salvosko
02.04.10,16:19
Takto som sa dávno nezasmial. Ďakujem.
Predavam originál legálne verzie nakupene na Slovensku.
Kľudne si objednaj, ja ti to dodam a chod rovno na políciu.
misoft
02.04.10,16:44
Nechcel so sa ťa dotknúť, ale vyskytujú sa prípady (nechce sa mi hľadať príklady), kedy si zákazník kúpil legálny OS od obchodníka a potom sa zistilo, že vlastne kúpil nelegálny. Pritom všetky ochranné známky vyzerali skutočné - boli tak dokonale sfalšované.
Preto ma zarazila Tvoja ponuka cenových relácii na OS.

(https://www.microsoft.com/howtotell/counterfeit/gallery/mid.aspx?displaylang=sk )
salvosko
02.04.10,17:00
Nedotkol. Ja mám nízku réžiu, neplatim nájom priestorov a preto môžem tlačiť ceny za tovar dole, zarabam na službe a servise a nie na predaji krabic.
Mnohí obchodníci na tom ryzuju, upgrade čo stojí v Metre 49€ tak stojí v TPD 109€.
sfinks
03.04.10,12:41
Treba si kupit OS s pocitaconm, potom to je za 90E a napriklad upgrade z XP na Win7 a da kupit v Metre za 49E.
Neviem na co treba domov niekomu Win7 za 300E.
MS WINDOWS 7 Home Premium SK DVD predavam za 170E napriklad.
MS WINDOWS 7 Ultimate SK DVD (najdrahsia verzia) za 270E takze nie 300 ale na doma je to zbytocne.
A peniaze za OS nie su zbytocne, za PC alebo notebook zaplatis ale OS chces zadarmo ... to je nespravny pristup.
Su OS zadarmo, nech sa paci aj tou cestou sa da ist ale je ovela ovela ovela zlozitejsia.
Poznamka:
K nelegalnemu OS este jedna vec - nefunguju tak aktualizacie takze mas pocitac deravy ako sito a potom sa nemozes divit ze sa ti zaviri alebo ti ho niekto zneuziva na svoje ucely alebo nebodaj ti vybiely ucet v banke.
Nuz az si uzivatel ktoremu staci Home edition tak oki, ale ja niesom taky uzivatel. a tak oki nekukal osm kolko presne stoji... takze 30 e uz hore dole tak 270 ... ale nie kazdy ma takuto moznost si kupit .a.a pre niekoho aj tych 170 je uz vela... a ked uz niekto ma oficialny win vacsinou che aj office, malo kto chce opne office - lebo ostatni ludia nevedia ukaldat wo worde v takom formate aby ti to otvaralo aj v open office. Pises ze sa da kupit upgrade za 49 e v metre napriklad ... ktory bezny clovek, nie podnikatel ma karticku do metra. A teraz nejdem kupovat notas ked chem system.
Pripadne moznost volby LInux, nie kazdy uzivatel vie robit v linuxe, nehovorim o sebe ale vseobecne a v celku dost aplikacii ide len pod win ... takze ten win potrebuejm tak ci tak..
sfinks
03.04.10,12:46
mimotemy
Kamaratovi sa stalo (samozrejme illegal OS, bez aktualizacii a antivirusu), dostal trojana samozrejme nevedel otom. Na svojom pc mal obycajny textak a v nom hesla k FTP uctom. Je webdizajner. Sranda je ze trojana doniesol na USBcku aj do firmy,,, Tam problem nebol lebo maju aspon antivir ale kym nato prisiel co sa stalo boli na vsetkych FTPckach uploadnute "nezname subory" :D:D:D

Nuz pises z cesty.... Mozes mat aj neudatnuty system ale ked mas dobre nastaveny firewall - nemyslim ten standard co ponuka win ale iny a antivir tak uz tazsei neico k tebe dostane .... takze to neije vec systemu aky mas ci legal alebo nelegal .. .ci updatnuty alebo nie ... az sa ma niekto dostat k tebe tak sa dostane hocijako .... ked niekto che sa dostane vsade .... takze je jendo aky mas ssytem ...
sfinks
03.04.10,12:48
Čítam, čítam a narazil som na:


Moja otázka presalvoska:
Tie OS, ktoré ponúkaš tak lacno - to zaručene nie sú originálne! Musel by si byť riadny obchodník, aby si mal "krabicové" OS. Takto si sa (prepáč, ak to nie je prevda) prezradil, že si (bez urážky) priekupníkom kradnutého software!!!!
A pokiaľ si si preštudoval etiketu Porady, žiadne čiernoty (warezy, cracky, nelegálny soft) sa tu nepodporujú!
Vystavuješ sa tomu, že by mohlo byť tvoje "obchodovanie" oznámené - zasahuje to už medzi trestné činy!
Nuz dovolim si nesuhlasit .... ale MS Windows Pro 7 English DVD v BGS kupis za 246 e kedze je to velkosklad .. takze za 270 vpohode... :)
Home werzie ani nepozaram .. to neije podstatne pre mna ...
salvosko
03.04.10,13:28
Sak nebudem tu pisat bludy a kazit si ksef ;)
bv_alexandra
03.04.10,14:24
Vlado40
03.04.10,14:53
a tento je s vírusom:mee:

Stiahol som a nainštaloval.Mám Avast a AVG a nič mi nehlásil ani jeden.
bv_alexandra
03.04.10,18:46
Mne NOD nahlásil vírus.:mee: tak som to radšej rýchlo odstránila
mpca
04.04.10,14:03
sfinks ja pisem iba to co sa stalo nic viac nic menej....
To ze je windows xp deravy so zaplatami ci bez je jedno. Najpodstatnejsie je to ze nemal antivir!
(ja mam NODko ja v linuxe :D)
salvosko
04.04.10,15:16
ale nie kazdy ma takuto moznost si kupit .a.a pre niekoho aj tych 170 je uz vela... a ked uz niekto ma oficialny win vacsinou che aj office, malo kto chce opne office - lebo ostatni ludia nevedia ukaldat wo worde v takom formate aby ti to otvaralo aj v open office. Pises ze sa da kupit upgrade za 49 e v metre napriklad ... ktory bezny clovek, nie podnikatel ma karticku do metra.
Preto tu mate mna aby som vam s tym pomohol ;)
Office 2007 na domace pouzitie a pre studentov stoji ze 75€.
Myslim si ze to nie su az take hrozne polozky a ved ked nemam na benzin do auta a jeho servisovanie tak si ho nekupim. Ale s PC si stale vacsina ludia mysli ze si kupia PC a tym to hasne. Omyl.
Sorry za offtopic ale ako prefesional si nedovolim nekomentovat.
Vlado40
04.04.10,15:32
Office 2007 na domace pouzitie a pre studentov stoji ze 75€.

A myslím , že je to taká malá multilicencia na 3 PC.
Stefan2005
04.04.10,15:34
...Office 2007 na domace pouzitie a pre studentov stoji ze 75€.....

... vidím, že aj Ty máš ešte rezervy. V Alza.sk to majú za necelých 59€....
salvosko
04.04.10,15:43
... vidím, že aj Ty máš ešte rezervy. V Alza.sk to majú za necelých 59€....
Nikto neni dokonaly :)
sfinks
05.04.10,17:11
Stiahol som a nainštaloval.Mám Avast a AVG a nič mi nehlásil ani jeden.

To ma oba naraz ?
sfinks
05.04.10,17:12
sfinks ja pisem iba to co sa stalo nic viac nic menej....
To ze je windows xp deravy so zaplatami ci bez je jedno. Najpodstatnejsie je to ze nemal antivir!
(ja mam NODko ja v linuxe :D)

Heh tak som to prvotne asi nepochopil :) ale jas ne bez antiviraka .. an ina krok :)
sfinks
05.04.10,17:24
Preto tu mate mna aby som vam s tym pomohol ;)
Office 2007 na domace pouzitie a pre studentov stoji ze 75€.
Myslim si ze to nie su az take hrozne polozky a ved ked nemam na benzin do auta a jeho servisovanie tak si ho nekupim. Ale s PC si stale vacsina ludia mysli ze si kupia PC a tym to hasne. Omyl.
Sorry za offtopic ale ako prefesional si nedovolim nekomentovat.

Tak ti poviem ... Vsetci sme ludia, a kazdi sa snazi usetrit, tam kde sa da. Teda HW sa musi kupit tak isto ako aj auto. ale u SW je viac moznosti. A ty my chces povedat, keby si mal moznost jazdit autom zadarmo (bezin bezplatne) tak by si si ten benzin kupoval, aby si mohol s dobrym pocitom jazdit. To je neico ako keby si do auta tankoval cervenu naftu, vies ze to policajti nekontroluju alebo kontorluju len velmi malo(skoro vobec), je tam to riziko ze skontorluju, ale jazdit mozes za 50% .. tak isto je to aj s SW >> :)