domikina
02.04.10,07:58
Mam notebook, ktory mi od stredy vypisuje ze nema baterku a ide len ked je v nabijani zo siete ked ho vyberiem zo zasuvky nema ani 1% nabite aj po dni stravenom na nabijacke, v com by mohol byt problem? Nabijacka je dobra lebo som ju skusala aj na inom pc. POradili by ste mi niekto?
Zoltán Kovács
02.04.10,06:06
Ako stará je batéria v booku?
sfinks
02.04.10,06:15
Podla vsetkeho ti odisla baterka ... to sa stava ... bud je uz stara, alebo ti ju neico zoskratovalo aa skoncila svoju zivotnost ... ten notas ti pojde aj ked ta tu baterku nebudes mat ;) lebo ked je v napajani tak funguje inaksie ako ked z baterie bere stavu len :) ak je v zaruke tak reklamuj az nieje tak si kup bateriu .. ta ale dost aj stoji kopcitalj kolem 2000 sk aky mas notas ... moznoze ma mtaku bateriu sice nie 100 % ale lepsie ako to co mas : )
domikina
02.04.10,06:46
No asi mate pravdu.. bude to v tej baterke.. ten pocitac neni ani stary ale ani mlady.. taky akurat :D takze musim kupit novu baterku :D aky pc mam to neviem ale viem ze to neviem ake cisielko na baterke je HSTNN-FB28 :D
sfinks
02.04.10,06:52
cislo baterky mi nepomoze ... ...to ja neivme zistit co to moze byt .. asi HP .. ale to je ODhad .. vsak zospodu ntoasu je napisane nazov toho notasu :)
domenico.office
02.04.10,07:04
sfinks
02.04.10,07:14
Taku nejaku mam jendu naviac .. ale v akom je stave ci sa presne hodi alebo nie a akau ma kpacitu neviem povedat ...az by sla a bolo by svetko vpohode tak za 10 e dam :) ale ci bude pasovat neivme lebo tju mam v praci ... az ches napis mi mail .. a ja sa kuknem v praci ked budem :)
salvosko
02.04.10,07:35
Pokazena baterka sa da reklamovat ak je este v zaruke a neni problem s pokelsom kapacity casom a puzivanim.
Inak to moze byt aj zdroj alebo aj zakladnou doskou, uz som sa stretol s rovnakymi symptonmi ... 90% baterka eketronika, 5% zdroj (adapter) a 5% stabilizator na zakaldnej doske.
TomasHC
02.04.10,08:34
Ak si mala notebook vacsinu casu na nabijacke, tak je po baterke... Reklamaciu neuznaju, budes si musiet kupit novu.

Ludia by mali citat obcas aj navody, obcas su tam aj uzitocne informacie.
Vlado40
02.04.10,08:50
Pozri sa, či sa Ti nedá spustiť v biose program na kalibráciu baterky.Možno to trošku baterku oživí.
kergulaan
02.04.10,08:51
Ak si mala notebook vacsinu casu na nabijacke, tak je po baterke..

Prosim ta mohol by si to nejako blizsie vysvetlit?
Ako spravne pouziva NB dlhodobo - 8-10 hod?
Vlado40
02.04.10,09:01
Neviem kto ako používa notebook , možno každý má inú teóriu , ako často nabíjať notebook.

To , že je notebook celý čas v nabíjačke , baterke neuškodí , iba pomôže.Baterka sa nabije a potom notebook pracuje na sieť , takže baterka sa nezaťažuje.
Ak je možnosť pracovať s notebookom v nabíjačke , tak to treba využiť.Baterku treba sformátovať pri kúpe notebooku.Nabiť , komptet vybiť a tak trošku dookola možno 5x a stačí.
Ak aj je baterka vybitá na 60% a pripojí sa k nabíjačke nič sa nestane .Baterky už nemajú pamäťový efekt.
Baterke škodí vybitie na doraz , až tak že sa nedá zapnúť notebook.Čim viacej takýchto vybití , tým sa skôr znižuje jej životnosť a čas ako dlho vydrží pracovať notebook na baterku , pretože jej kapacita klesá.Baterke škodí časté vybitie na doraz a nabíjanie , nie to že sa z tých 60% dobije znova na 100%.
Takže čí dlhšie pracujete s notebookom v nabíjačke , tým predlžujete životnosť svojej batérie.
Po možno 1,5-2 rokoch sa baterka dá kalibrovať , ak je táto možnosť v biose.
domikina
03.04.10,06:38
Dakujem Vám,
je to v tej baterke, budem musiet kupit novu, moj otec ma zevraj nejaky zdroj bateriek v KE tak som zvedava ze co z toho bude.. ale dakujem :)
salvosko
03.04.10,08:14
Novu baterku netreba zabudnut naformatovat lebo jej zivotnost potom nebude bohvieaka.
Vlado40
03.04.10,08:49
Novu baterku netreba zabudnut naformatovat lebo jej zivotnost potom nebude bohvieaka.

To som myslel aj ja v mojom príspevku hore a som si to pomýlil a kalibraciou.Už som to opravil.