Lucius-IL
02.04.10,09:58
Zivnost mam od 1.3.2009. Obrat som mal vacsi ako tych 4000 eur za rok ale mal som aj vysoke vydavky, cize cisty zisk nie je nejaky obrovsky a od 1 juna by som mal platit nielen do vseobecnej zdravt. poistovne ale uz aj socialku. Je mozne sa na toto niekde odvolat, kedze zisk bol minimalny alebo je moznost poziadat o odklad platenia socialke? Asi nie, ze?
padro
02.04.10,08:12
nie
veronikasad
02.04.10,08:47
Zivnost mam od 1.3.2009. Obrat som mal vacsi ako tych 4000 eur za rok ale mal som aj vysoke vydavky, cize cisty zisk nie je nejaky obrovsky a od 1 juna by som mal platit nielen do vseobecnej zdravt. poistovne ale uz aj socialku. Je mozne sa na toto niekde odvolat, kedze zisk bol minimalny alebo je moznost poziadat o odklad platenia socialke? Asi nie, ze?
Povinným platitelom odvodov sa stávaš od 1.7.-prvá platba do 8.8. (nie od júna ako píšeš). Odvody budeš platiť z minimálneho vymeriavacieho základu.

Ak si nedostal dotáciu z úradu práce, "vyhnúť" sa im môžeš tak, že pred 1. júlom zrušíš živnosť a o pár dní (po 1.7.) si môžeš otvoriť novú
padro
02.04.10,09:48
veronikasad to by som velmi neodporucal, ak chce niekto spekulovat tak ano, ale ak chce robit seriozne nieco tak urcite nie, predpokladam ze to bude mat nasledky napr. nove ICO, DIC takze zmena udajov vsade, atd...
Lucius-IL
02.04.10,09:56
Ozaj inak hovorite ze mal by som platit az za jul 2010, cize prva platba musi byt zaplatena az do 8.8.2010? Dtaciu som nedostal.
veronikasad
02.04.10,10:43
veronikasad to by som velmi neodporucal, ak chce niekto spekulovat tak ano, ale ak chce robit seriozne nieco tak urcite nie, predpokladam ze to bude mat nasledky napr. nove ICO, DIC takze zmena udajov vsade, atd...
IČO, DIČ zostáva staré, len netreba zabudnúť na splnenie oznamovacích povinností ... Aby pokuty neboli vyššie ako platby odvodov do sociálky.

Ale je to jedna z legálnych možností ako sa vyhnúť odvodom - či je to špekulácia, nekomentujem ...
padro
02.04.10,11:21
aha tak to som nevedel ze cisla zostavaju.