peterstefan
02.04.10,11:26
Dobry den.

Chystam sa zalohovat si fotky za poslednych cca 10rokov. Kupil som externy HDD 500GB a teraz mam dilemu ci fotky zalohovat tematicky rodina, deti, dovolenky, akcie, silvester,... alebo casovo 2000-01, 2002-05.
Pre jednoduchost by bolo asi lepsie dat fotky podla casoveho sledu a potom nejaky nastroj, ktorym by sa fotke daval priznak podla toho co je na nej, napr rok 2000, rodina, deti, dovolenka.
Potom ked by som niekam disk prinisol nastroj by bol na disku a bud by som ho len nainstaloval, alebo len nakopiroval resp spustil z disku a indexy ulozene pri fotkach by som videl. Jednoducho by som si napr vybral vsetko z roku 2000 alebo fotky z dovoleniek...

Napada Vas nieco, pouzivate nieco podobne? Alebo ako zalohujete a nasledne prezerate?

Dakujem
salvosko
02.04.10,09:37
Mam ich v adresaroch podla udalosti co bolo fotene a pripona adresara je datum v tvare RRRRMMDD.
Ked to zoradim podla nazvu tak lahko najdem udalost a ked to zoradim podla pripony tak zas vidim casovu suvislost.
mpca
02.04.10,09:50
Zaujímavé je aj "kľúčovanie" fotiek,,, priradia sa určité značky alebo kľúče ku každej fotke a potom je možné aj vyhľadávať podla nich... Najlepšie tieto info edituje GeoSetter alebo aj XnView, prípadne IfranView.. Hovorím o IPTC údajoch...
TomasHC
02.04.10,21:09
Tak ako pise salvosko. Ja mam adresare napr.: "2010-03-23 Vylet na xxxx" . To pre moje ucely staci. Ale dodatocne mozes vkladat "tagy" do IPTC, ako pisal clen mpca :) To vedia nasledne programy sortovat podla tagov, predpokladam ze aj IrfanView, XnView...