Silvia369
02.04.10,16:35
Pekný deň prajem, mám veľký problém. Potrebovala by som preložiť do angličtiny abstrakt mojej bakalárskej práce, sama si s tým asi neporadím.Bola by som veľmi vďačná, ak by sa našla nejaká dobrá duša, ktorá by mi pomohla.
Tu je znenie:
Príčiny výskytu domáceho násilia v rodine ako indikátor pomoci obetiam
Bakalárska práca sa zaoberá príčinami výskytu domáceho násilia v rodine a taktiež pomoci obetiam domáceho násilia. Cieľom je zmapovať a objasniť rizikové faktory podmieňujúce násilie v rodine zo strany páchateľa, zo strany obete i zo strany spoločnosti s následným prepojením na pomoc obetiam. Prvá časť práce sa venuje charakteristike a formám domáceho násilia a tiež modelom vysvetľujúcim domáce násilie. Ďalšie časti práce sa špeciálne venujú domácemu násiliu na ženách a deťoch. Rozoberajú postavenie ženy a dieťaťa ako obete v rodine a príčiny vedúce k domácemu násiliu. Následne sa práca venuje možnostiam pomoci obetiam domáceho násilia. Zaoberá sa prevenciou domáceho násilia, úlohou sociálneho pracovníka pri pomoci obetiam domáceho násilia, možnosťami využitia sociálnych služieb týmito klientmi, spomína najznámejšie mimovládne organizácie na Slovensku pôsobiace v tejto oblasti a tiež opatrenia Sociálnoprávnej ochrany a kurately na pomoc proti domácemu násiliu. V závere sa stručne dotýka nedostatkov a problémov z oblasti poskytovania pomoci obetiam domáceho násilia na Slovensku.
katulka336
07.04.10,05:50
Preklad z: http://translate.google.com

Causes of domestic violence in the family as an indicator of victim assistance
Bachelor's thesis deals with the causes of domestic violence in the family and also assistance to victims of domestic violence. The aim is to map and clarify the risk factors prerequisites violence in the family of the perpetrator, the victim and of the company followed a link to help the victims. The first part deals with the characteristics and forms of domestic violence and explanatory model of domestic violence. The other part of my work dedicated specifically to domestic violence against women and children. They discuss the status of women and children as victims in the family and the causes leading to domestic violence. Consequently, the work is devoted to the possible assistance to victims of domestic violence. It deals with the prevention of domestic violence, the role of social workers in helping victims of domestic violence, social services, the possibilities for using the client remembers the most famous non-governmental organizations operating in Slovakia in this area and measures of social protection and care measures for combating domestic violence. In conclusion, briefly touching the shortcomings and problems in the provision of assistance to victims of domestic violence in Slovakia.
Silvia369
07.04.10,17:39
Ďakujem veľmi veľmi pekne za preklad, ani som nemyslela že sa nájde taký dobrý človek, ktorý mi to preloží. Sama by som to nezvládla a preklad vyzerá super. Ešte raz veľmi pekne ďakujem, česť takýmto ľuďom.
Ak treba, rada sa odvďačím. :):):):):):):):)