JankaDa
02.04.10,18:19
Dobry den!

Urobili sme zamestnankyni rocne zuctovanie dane a vysiel jej preplatok. Ale ona uz u nas nepracuje, dokonca zomrela. Kam jej mam ten preplatok zaslat? Na ucet (aj ked ma ucet spolocny s manzelom)??? Lebo v hotovosti mi to potom vlastne zostane, lebo to nemam komu vyplatit? Ako to mam urobit???? Prosiiiiim velmi, poradte mi!!!!!!!!!!!! :mee::mee:
uct2007
02.04.10,16:54
Ja by som to poslala na ich spoločný účet. Je to vlastne ešte mzda zamestnanca a keďže zamestnankyňa zomrela malo by to byť predmetom dedičského konania.
JankaDa
02.04.10,16:59
Ja som tiez nad tym uvazovala, ale kedze ten ucet je na meno jej manzela, a ona si tam len davala posielat vyplatu, takze neviem, ci to bude predmetom dedickeho konania. :( To nevadi? Inak ten preplatok je nejak 2,65eur, cize ziadna zavazna suma. No a navyse jej manzel tiez pracuje u nas. Myslite, ze by som to aj tak mala poslat na ten ich spolocny ucet a oni si musia uz odsledovat, co z toho uctu bude predmetom dedickeho konania a co nie?
uct2007
02.04.10,17:14
Tak v tom už nie som "veľmi doma", čo z toho bude predmetom dedičského konania a čo nie, len som povedala,ako by som to ja spravila a vlastne takto podobne sme to riešili aj u nás. Mali sme taký podobný prípad,keď naša zamestnankyňa zomrela, poslali sme to na spoločný účet,ktorý mala s manželom, aby nám to nezostalo a ďalej sme to neriešili. No neviem, či som pomohla, ale .... tak pekné sviatky prajem :-)
JankaDa
02.04.10,17:25
Vazne ste aj vy taketo nieco riesili? Ja som tiez nad tym rozmyslala, ze ved ked maju spolocny ucet (alebo teda, ked si dava mzdu posielat na manzelov ucet), tak to uz nie je nas problem, ako sa oni popasuju s tym dedickym konanim, nie? Poslem jej to teda na ten manzelov ucet a bude. Aby to nezostalo trcat u nas a dalej to uz nebude nasa starost, takze nemusime nic riesit, nie? Dakujem za radu a takisto zelam pekne sviatky!!!! :)