PotPalo
02.04.10,22:53
(Lepší názov témy ma nenapadol;))

Mám internet Chello a (okrem káblového modemu) router Gigaset SE551. Dá sa nastaviť router tak, aby pridelenú IP od chello pridelil ďalej určitému PC v lokálnej sieti a ostatným potom iné IP pomocou NAT?

WiFi teraz neberme v úvahu (je vypnuté), ide čisto o káblové spojenie.

Totiž (IP sú vymyslené): Chello mi pridelil IP 11.22.33.44. V routeri som si nastavil local network na DHCP (samozrejme s NAT) s adresami 11.22.33.1 až 11.22.33.99 a pre počítač s MAC xy som nastavil 11.22.33.44. Počítaču naozaj pridelil IP 11.22.33.44. Akonáhle som však pripojil kábel s káblového modemu, už ma to nepustilo ani do routeru (internet tiež nešiel), ani po odpojení káblu, pomohol len reštart routeru. Ak som to nastavil s adresami mimo rozsahu pridelenej od chello (napr. 11.22.32.1 až 11.22.32.99), tak to normálne fungovalo. Ale ja potrebujem, aby jeden PC za routerom mal rovnakú IP ako je pridelená od chello. Dá sa toto urobiť na inom routeri, je tento zlý, alebo to nejde na žiadnom?
TomasHC
02.04.10,21:05
Som z toho trochu zmateny, ale v principe musis nastavit IP pridelenu od Chello na WAN stranu routra a vsetky zariadenia (WiFi, LAN) dostanu lubovolne IP cez DHCP, odporucam napr. 192.168.0.x alebo 10.0.0.x a tie budu prekladane (NAT). Otazka je, ci to Chello nebude blokovat...
Fero11
03.04.10,05:09
Ale ja potrebujem, aby jeden PC za routerom mal rovnakú IP ako je pridelená od chello. Dá sa toto urobiť na inom routeri, je tento zlý, alebo to nejde na žiadnom?
nic v zlom
Mozem sa nieco opytat ?
Preco potrebujes mat na PC adresu ktoru ti prideluje ISP ?
Adresu budes mat vtedy, ak si pripojis PC hned za chello modem.
Ak si nastavis DMZ (IP svojho PC za NAT) tak PC by sa mal chovat tak akokeby mal tu IP ktoru chces (aspon si myslim)
PotPalo
03.04.10,07:01
Tak upresňujem:
Teraz mám PC pripojené priamo na káblový modem od chello. IP v PC mám tú, ktorú pridelí káblový modem (DHCP), je to verejná dynamická IP. Ak použijem router (DHCP a NAT), všetko samozrejme funguje, môžem pripojiť viacej počítačov na jeden internet. Ale potom IP prideľuje router, klsicky 192.168.x.x. Mám jednu starú hru, ktorú keď hrám cez internet, musí byť v PC nastavená tá istá IP adresa, aká je verejná. Tá hra totiž posiela IP adresu z PC, nie tú verejnú, takže keď pošle IP 192.168.x.x tak si už nezahrám, lebo sa na mňa nemôžu napojiť ostatný hráči. Dúfam že som to vysvetlil dosť jasne. Teraz mám: chello IP -> PC-má chello IP. Potrebujem toto: chello IP -> router -> 1.PC má mať chello IP, -> ostatné PC môžu mať akúkoľvek IP.

Samozrejme som skúšal nastaviť pevnú IP v počítači (nie automaticky zistiť IP), ale nepomohlo to, nechcelo sa to napojiť ani na router, v ktorom bolo nastavené DHCP.
Fero11
03.04.10,07:44
Tak to si mal napisat hned na zaciatku.
Ta hra ktoru chces hrat tak pocuva na nejakom porte (to si musis niekde najst, ja sa hry nehram o hrach nic neviem) a ty musis ten port namapovat.
Vola sa to port forwarding to znamena ze sa tam zadava zdrojova a cielova IP a tak isto aj port. Teraz ti konkretne nepoviem nastavenie lebo mam iny router, ale to nastavenie je intuitivne
tomas67
03.04.10,08:15
Tak to si mal napisat hned na zaciatku.
Ta hra ktoru chces hrat tak pocuva na nejakom porte (to si musis niekde najst, ja sa hry nehram o hrach nic neviem) a ty musis ten port namapovat.
Vola sa to port forwarding to znamena ze sa tam zadava zdrojova a cielova IP a tak isto aj port. Teraz ti konkretne nepoviem nastavenie lebo mam iny router, ale to nastavenie je intuitivne

Fero11 má pravdu...aj ja som to mal raz tak nastavené na CS 1.6, keď som chcel mať jeden PC ako hlavný...v tom tvojom routri by to tam malo niekde byť...len treba hľadať...
PotPalo
03.04.10,21:32
Tak s tým port forwarding som to skúsil, ale boli s tým problémy. Tak som to riešil nastavením "Exposed host". Funguje to, ale vždy musím po spustení hry spustiť ešte aj IP changer, lebo hra posiela zlú IP (tú 192.168...), takže to nieje celkom pohodlné... Ale dá sa...