Eva Todtová
03.04.10,15:57
Pred dvoma týždňami sa so mnou rozišiel priateľ po sedem ročnom vzťahu.Veľmi sme sa ľúbili, plánovali spoločný život, no ja som to mojou žiarlivosťou pokazila.On už to nezvládal.Mám 39 rokov, dve deti, 21 a 15 rokov a som 13 rokov rozvedená.Priateľ má 37, je slobodný.Nezvládam to, strašne mi chýba, hoci sme spolu nebývali, každý deň 5-6 hodín sme trávili spolu.Neviem ako ďalej, viem, že deti sú pre mňa najdôležitejšie, ale toto bola moja veľká láska, v manželstve som nič také pekné nezažila.Mám silné depresie, dokonca už i lieky.Neviem ako bez neho žiť.Najhoršie pre mňa je, že býva u rodičov, oproti nášmu paneláku.Prosím, poraďte mi, Eva
Danila
03.04.10,14:16
Pred dvoma týždňami sa so mnou rozišiel priateľ po sedem ročnom vzťahu.Veľmi sme sa ľúbili, plánovali spoločný život, no ja som to mojou žiarlivosťou pokazila.On už to nezvládal.Mám 39 rokov, dve deti, 21 a 15 rokov a som 13 rokov rozvedená.Priateľ má 37, je slobodný.Nezvládam to, strašne mi chýba, hoci sme spolu nebývali, každý deň 5-6 hodín sme trávili spolu.Neviem ako ďalej, viem, že deti sú pre mňa najdôležitejšie, ale toto bola moja veľká láska, v manželstve som nič také pekné nezažila.Mám silné depresie, dokonca už i lieky.Neviem ako bez neho žiť.Najhoršie pre mňa je, že býva u rodičov, oproti nášmu paneláku.Prosím, poraďte mi, EvaOtvorila som Tvoju tému v domnienke, že na Porade začína bezplatné psychologické poradenstvo a takmer som odpadla. Ale Ty si chceš asi len pokecať, ak by sem psychológ nezablúdil. Vieš, ako sa hovorí? Keď je koze dobre, ide na ľad tancovať. Žiarlivosť je hrobárom akejkoľvek lásky, a chlapi radšej poumývajú schody a umyjú riad, akoby sa vytešovali zo žiarlivostného jačania. Ak si dôvod nemala, mohla si radšej pri sviečke a v pohode plánovať krajší zajtrajšok. Ak si dôvod mala, tak len nech zostane u mamičky, potom je už jedno, ako dlho. A ak to bola láska o akej píšeš vyčkaj, zakúsni do jazyka, nepodliezaj a on sa vráti. Ak to bola láska iba v tvojom poňatí taká čarovná a on nepríde, tak sa teš, že už nebudeš strácať čas a stretne ťa pravá láska. Tá na celý život. Vraj taká existuje a vraj každý z nás sa raz dočká.;) Prajem ti krásnu Veľkú noc a slniečko po celé dni.:)
Inqvizitor
03.04.10,16:11
Čo očakávaš? Akú pomoc - konkretne?
patalia
03.04.10,16:29
Ziarlivost je zabijak vztahu. Mne sa koli nemu jeden znicil. Ale podla mna nie je dovod na ziarlivost ak sa partneri vedia otvorene porozpravat o tom co druheho trapi a dany problem riesit. No tiez na to musia byt povahy. A suhlasim s Danilou, ak si mala dovod, tak nech sa drzi mamkinej sukne a od teba drzi ruky prec.
Laska je len nieco co citime, su to len hormony, na ktore si telo aj tak po case zvykne... toto som si povedala ja po nestastnom vztahu a tiez si vzdy vravim, ze i ked laska boli no dava nam sancu milovat a vzdy pride ta nova a ta lepsia.
Netreba hadzat flintu do zita, to ze nieco pekne skonci neznamena, ze nieco kasne nemoze zacat:) Hlavu hore, chce to len pozitivny pristup a s nim pride krajsi zivot a lepsi chlap. Pretoze ludi viacej pritahuju ti pozitivne nabiti :)
Drzim palce
mmmm3
03.04.10,17:00
Suhlasim s pataliou.Ked sa cloveku prihodi nieco zle treba verit,ze pride nieco dobre,ba mozno aj lepsie.Nevesaj hlavu.
Eva Todtová
05.04.10,12:41
Čo očakávaš? Akú pomoc - konkretne?


Čo očakávam? Nejakú radu, pomoc, keď ma vo vnútri všetko zožiera, strašne mi chýba človek, ktorého veľmi ľúbim.Snažím sa myslieť pozitívne, ale mám až príliž zranené srdce.Chcem byť silná, no toto je ako nejaké zlo, čo ma žerie zvnútra a berie všetku energiu.Nemám na nič chuť, len myslím na neho.
Ďakujem
patalia
05.04.10,13:03
od lasky je blizko k nenavisti.. ak chces na neho zabudnut a netrapit sa tak si vsugeruj, ze on ti ublizil a ty sa koli nemu nemas co trapit
axbx
05.04.10,17:56
Aj to plati, ze kazde zlo je na nieco dobre. Asi sa pytas k comu je to dobre. Prave ked sa to stane to nevieme a neverime, ze je to tak. Ale je. A v com dobre, na to prides neskor, ked to zbadas, ze: aha dobre sa stalo, co sa vtedy stalo. Teraz sa tym netrap. Pro jedno kviti slunce nesviti, hovori sa. Pouvazuj, nie si sama, kto ma vselijake trapenia a problemy a mozno prave v tu chvilu neriesitelne psychickeho razu, rob nieco ine, nejaku cinnost alebo potes sa, urob si sama radost, kup si nieco sama pre seba a len preto ze sa mas rada a toto co si si napr. kupila ti urobi radost a chut zo zivota. Ved slniecko naozaj ked svieti nesvieti len an jednu vec ale vokol vsade a rozdava radost aj pre teba. Zbadala si, ze je tu krasne so slnkom, a to dava radost a elan do dalsich uzasnych dni a pridu este krajsie dni. To mi ver. A to pride, ver. Len vydrzat. A nedaj sa.
buchač
05.04.10,18:32
Idem si koledovať o nepríjemné reakcie , ale čo už so mnou ?


Danila
Poraďák
Ak si dôvod mala, tak len nech zostane u mamičky, potom je už jedno, ako dlho.

patalia
A suhlasim s Danilou, ak si mala dovod, tak nech sa drzi mamkinej sukne a od teba drzi ruky prec.


axbx
Teraz sa tym netrap. Pro jedno kviti slunce nesviti, hovori sa. Pouvazuj, nie si sama, kto ma vselijake trapenia a problemy a mozno prave v tu chvilu neriesitelne psychickeho razu, rob nieco ine, nejaku cinnost alebo potes sa, urob si sama radost, kup si nieco sama pre seba a len preto ze sa mas rada a toto co si si napr. kupila ti urobi radost a chut zo zivota. Ved slniecko naozaj ked svieti nesvieti len an jednu vec ale vokol vsade a rozdava radost aj pre teba. Zbadala si, ze je tu krasne so slnkom, a to dava radost a elan do dalsich uzasnych dni a pridu este krajsie dni. To mi ver. A to pride, ver. Len vydrzat. A nedaj sa.

Inqvizitor
Čo očakávaš? Akú pomoc - konkretne?
...radšej nič ...:rolleyes:


Reakcie na reakcie ....ALE predsa hneď v úvode píše ...


Pred dvoma týždňami sa so mnou rozišiel priateľ po sedem ročnom vzťahu.Veľmi sme sa ľúbili, plánovali spoločný život, no ja som to mojou žiarlivosťou pokazila.On už to nezvládal.
Kristove rany ....príspevky sú vedené v tom duchu , ako keby chlapec vinovatý bol ...si veľa dovolil , kopačky dať jednej žiarlivej ženskej ...trochu objektivity by nezaškodilo ...
Preboha živého , prečo tu do toho mamičku pletiete ???
A že býva zhodou okolností v baráku oproti ???
Evka , aspoň vidíš , o čo si prišla ...aj o tom je tá psychológia ...

A moja rada ...od chlapa ???
Skús vstúpiť do svojho ega , daj si ho do poriadku .
Ak ste tak dlho predtým vydržali a dôvodom na rozchod bola fakt len tá žiarlivosť / ozaj , bolo to len teraz a po prvýkrát ??? / , tak sa vzchop , hrdosť nechaj doma , alebo ešte lepšie , zakop ju a choď za svojím milovaným ...
Aj jeho ego povolí , to mi ver ...;)
Meggi 1
05.04.10,18:56
Evka, neber to v zlom, ale nedá mi, aby som sa neopýtala: toto je o Tebe? Zhodné udalosti.....
http://www.porada.sk/t135970-zlomene-srdce.html
Sú tam niektoré celkom dobré a rozumné rady, ak by Ti to malo pomôcť, prečítaj si to.
Pachole
05.04.10,19:42
Uvažuju, nakolik se jedná o žárlivost a jak moc vadí spíše to, že spolu ti dva nebydlí. Jsou oba dospělí, tak proč spolu sedm let jen chodili? Buď mě chlap chce, nebo ne. Ale aby bydlel ausgerechnet v protějším baráku a ne u mě...
Pokud nepotřebují rodiče skoro celodenní péči.

Možná to bude spíš tak, že jí už vadilo to nedotažené spolužití a jemu to vyhovovalo, protože pořád mohl unikat - oficiálně k rodičům, neoficiálně hlavně pryč od ní, od její kontroly. Možná není co tajit, ale pocit svobody a nezávislosti je příjemný.

Možná to bude chlap, který na sebe nechce brát odpovědnost za rodinu, který prostě nechce dospět. Doma má mamahotel, v protějším baráku sex na přání, co chtít víc...

Partnerka si musí srovnat v hlavě, nakolik tohoto chlapa chce - buď bude to, co dosud, a bez žárlení, nebo nic....

Párkrát už jsem to v životě řešila. Chvíli jsem se spokojila s kompromisem, ale časem mě to přestalo bavit a našla jsem si partnera víc odpovídajícího mým představám.

Hrát si na zamilované a provozovat chození nelze věčně. Nebo ano?
ubka
05.04.10,19:45
Evka, urcite si to napisala bezprostredne po tom, ako ste isli od seba. Mozno dnes, ked Ti tu piseme "rady sa veci maju celkom inak.
Napisala si ziarlivostna scena...vies to blizssie vysvetlit, co tomu predchadzalo? Urcite s Tebou ako zenou sucitime, kedze mas este aj dve deti, ale, pokus sa porozmyslat nad tym, ci by si nemohla nejakym sposobom najst cestu k navratu prave Ty:
Pises o spolocnych prezitych rokoch..ak to bolo vystupnovanie Tvojich ziarlivostnych scen a neopodstatnenych, necuduj sa, ze stratil nervy. Ak boli sceny opodstatnene, nemas za cim lutovat a cim skor sa zariad, aby si sa mohla plne venovat vychove deti a dala si do poriadku svoje city.