Gapo
03.04.10,18:02
Neviem aké máte skúsenosti s údenou rolkou, ale ja sa v posledných rokoch neviem dopátrať, ako dostať tú potvoru sieťku z nej dolu, bez úplného potrhania povrchu.:mad:
Voľakedy, niekto hovorí, že za socíku, boli tieto sieťky špagátové a tie išli dolu bez problémov, tieto pružné sú v tom mäse ako keby vrastené, ako keby tú šunku obalili ešte v živom prasati:D
Dá niekto typ, okrem toho, že nekupovať rolku?;)
Zita5
03.04.10,16:14
No radu privítam aj ja , lebo dnes som sa parádne natrápila .Rolka zostala vzhľadom škaredá , vyslovene som to miestami trhala skoro aj s mäsom .I napriek mojej snahe sa mi sieťka nepodarila dať dolu bez poškodenia .A pritom som to dávala dolu , hneď ako som to vybrala z horúcej vody , v ktorej sa varila .
Deganova
03.04.10,16:27
Počúvala som dobré rady kdekade, aj som hneď dala pod studenú vodu a nič. Viac mäsa na sieťke ako na rolke. Teraz robím tak, že pred varením každé očko narežem žiletkou, rolku varím dobre zabalenú v potravinárskej fólii a potom nite pinzetou vytiahnem.
olybaba
03.04.10,16:39
Počúvala som dobré rady kdekade, aj som hneď dala pod studenú vodu a nič. Viac mäsa na sieťke ako na rolke. Teraz robím tak, že pred varením každé očko narežem žiletkou, rolku varím dobre zabalenú v potravinárskej fólii a potom nite pinzetou vytiahnem.

- ked varis v potravinarskej folii, ktora drzi rolku pevne, tak by som sietku vybrala este pred varenim

- ja som sietku vybrala po vychladnuti uvarenej rolky - rolka vyzerala hrozne, nasledne som ju zabalila do alobalu, dala do chladnicky stuhnut, tym sa trosku skraslila, po nakrajani nic nevidno a nikomu to nepoviem
Zita5
03.04.10,16:55
Aby sa dala sieťka ľahšie stiahnuť, pred varením ju rukou oddeľte po celej dĺžke od mäsa.

Čítajte viac: http://domacnost.sme.sk/c/4372797/sunka-viac-ako-len-kus-masa.html#ixzz0k3pxcP5c
Gapo
03.04.10,17:09
Aby sa dala sieťka ľahšie stiahnuť, pred varením ju rukou oddeľte po celej dĺžke od mäsa.

Čítajte viac: http://domacnost.sme.sk/c/4372797/sunka-viac-ako-len-kus-masa.html#ixzz0k3pxcP5c


Pravdu poviem, skúšal som to trochu pred varením, ale trhalo to mäsko a tak som to dal variť. Teraz som sa rozhodol, že to nebudem odstraňovať a až sa nakrája , potom okraje aj so sieťkou odrežem. Ako vidím, nie je to mojou nešikovnosťou;), ďakujem za rady.:)
lujza.j
03.04.10,17:53
ja síce nemusím moc údene mäsko, ale viem o čom hovoríte. je pravda, že kedysi to boli špagáty, teraz sú to akési gumičky- zažraté!!! preto radšej kupujem stehno, po uvarení ho nechám vychladnúť vo vode a nie je suché a hlavne je bez gumičiek :Da nevyzerá ako by si z neho dával v našej nepozornosti náš hafan :D:D
bjuty smis
03.04.10,18:21
to nie je gumičkami,ale mäsom. skús si kúpiť rolku čistého pliecka a nie z tesca za 2,39 -obsah mäsa 58%- a uvidíš ten rozdiel......
Zita5
03.04.10,18:27
to nie je gumičkami,ale mäsom. skús si kúpiť rolku čistého pliecka a nie z tesca za 2,39 -obsah mäsa 58%- a uvidíš ten rozdiel......
Ja som veru nemala rolku z Tesca , priznám sa ja tam na nákup ani nechodím , no a problém som mala .Takže čím to je .....:)
mareko
03.04.10,18:46
No radu privítam aj ja , lebo dnes som sa parádne natrápila .Rolka zostala vzhľadom škaredá , vyslovene som to miestami trhala skoro aj s mäsom .I napriek mojej snahe sa mi sieťka nepodarila dať dolu bez poškodenia .A pritom som to dávala dolu , hneď ako som to vybrala z horúcej vody , v ktorej sa varila .
Zitka, ak by ste ju z nevyhovujúceho estetického hľadiska chceli vyhodiť, tak ju skús hodiť po mne. Ja sa zapriem .....;)
Zita5
03.04.10,19:01
Zitka, ak by ste ju z nevyhovujúceho estetického hľadiska chceli vyhodiť, tak ju skús hodiť po mne. Ja sa zapriem .....;)

No pomaličky nebudem mať čo odhodiť , lebo estetické hľadisko rolky pre mojich papkáčov je druhoradé .:);)
mareko
03.04.10,19:07
No pomaličky nebudem mať čo odhodiť , lebo estetické hľadisko rolky pre mojich papkáčov je druhoradé .:);)
Zitka, tiež je dobré tie neestetické kúsky odrezať (vyrezať či obrezať?) a výsledný efekt pri zarovnávaní bude podobný :cool: ;) :). Veselú Veľkú noc :)
58vlasta
03.04.10,20:12
Tiež sa mi nepáčil po uvarení vzhľad rolky, tak som ju prestala kupovať, radšej mám údenú krkovičku alebo stehno. Ale cez vianoce som mala na údené mäso nejakú alergiu. Tak ma svrbela dlaň a doškriabala som si ju, až sa mi vytvorili pľuzgiere na dlani...:eek: To všetky tie nemožné prísady, čo do toho dávajú...
Meggi 1
03.04.10,20:30
Neporadím priamo, ako na tú 'nešťastnú' sieťku, ale poradím z vlastnej skúsenosti, ako som to riešila ja - práve kvôli problémom s odstránením sieťky a jej následným vzhľadom som prestala kupovať rolku a kupujem radšej krkovičku.
jozka56
03.04.10,20:49
Rolky som neznášala, vždy sa rozleteli na všetky strany, na sviatky sa snažím vždy zohnať domáce údené/ osobne mám najradšej karé/.
KEJKA
04.04.10,04:24
kupujem rolky u Orbana, čo je u nás značkakvality.
Rolku uvarím a stiahnem sieťku hned, ak to nechám vychladnúť, bude problém.
Takže horúce, nehorúce, pomáham si vidličkou - poodťahujem sieťku a uvolnenu časť narežem., Sieťka - nie rokla - sa mi pekne rozpadávala pred očami. Za pár sekúnd to bolo a rolka vyzerá dobre.
Gapo
04.04.10,07:48
to nie je gumičkami,ale mäsom. skús si kúpiť rolku čistého pliecka a nie z tesca za 2,39 -obsah mäsa 58%- a uvidíš ten rozdiel......
Rolka nie je z Tesca, patrím medzi preberavých jedákov a tak si potrpím na kvalite a nie cene, preto som ochotný zaplatiť aj viac, ale nech je to také, aké chcem, teda z mäsa a nie kadečoho. :DŠvagor mi povedal, že dostať rolku, kde je pod sieťkou akási fólia a tá že ide bez problémov dolu, ešte som takú nevidel, ale to bude tým, že tiež tak často údené nekupujem. Takže moja je mäsová 100%, ale aj tak je to ako napísala Zita5.:mad:
truch
04.04.10,12:19
Vždy kupujem údenú krkovičku, ktorú treba variť. Neviem prečo, ale kúpila som teraz rolku a špekulovala som ako dať tú sietku dolu. Natrafila som na túto tému, idem ju uvariť, skúsim dať tú sietku najskôr dolu, držte mi palce:):)
Napíšem ako som dopadla
Zita5
04.04.10,12:21
Vždy kupujem údenú krkovičku, ktorú treba variť. Neviem prečo, ale kúpila som teraz rolku a špekulovala som ako dať tú sietku dolu. Natrafila som na túto tému, idem ju uvariť, skúsim dať tú sietku najskôr dolu, držte mi palce:):)
Napíšem ako som dopadla

truch dolu asi nie , len pred varením ju treba zrejme uvolniť od mäsa.Som zvedavá ako sa Ti podarí .:)
Zita5
04.04.10,12:23
kupujem rolky u Orbana, čo je u nás značkakvality.
Rolku uvarím a stiahnem sieťku hned, ak to nechám vychladnúť, bude problém.
Takže horúce, nehorúce, pomáham si vidličkou - poodťahujem sieťku a uvolnenu časť narežem., Sieťka - nie rokla - sa mi pekne rozpadávala pred očami. Za pár sekúnd to bolo a rolka vyzerá dobre.

Tento spôsob sa aj mne už podaril , ale viac nepodaril počas uplynulých rokov , keď som varila rolku .Fakt záleží asi od mäsa a materiálu z ktorého je sieťka.
truch
04.04.10,16:05
truch dolu asi nie , len pred varením ju treba zrejme uvolniť od mäsa.Som zvedavá ako sa Ti podarí .:)
Zitka, uvoľnila som sietku pred varením, na niektorých miestach to nešlo, bola úplne vrezaná do mäsa. Po uvarení mi pekne šla dolu, ale len do 3/4, koniec nie a nie odlepiť. Hostia budú mať ten pekný kus, my si dáme ten otrhaný:D:D
daria29
04.04.10,20:06
ja to s rolkou robím tak, dám dolu sietku pred varením, niekedy ide ťažko, ale ide, netrhá sa to ,no trochu tie gumičky striekaju špinu, potom gumičku natiahnem späť,tak varím.naučilasom sa to v Rakusku v reštike.varila som aj bez sietky,nerozpadlo sa nič.teraz som natrafila v Terne na balenu vo folii a na tom bola sietka,ako tu už bolo spomenuté,ale foliu som dala pred varením dolu,myslela som si ,že kto vie ,čo obsahuje ten obal?
želám Vám ešte príjemné Veľkonočné sviatky,plné radosti,pokoja a oddychu.
marvy
04.04.10,20:20
Ja sieťku pred varením poodťahujem od mäsa, najmä na miesatch kde je "vrastená" do mäsa. Hodím ju do vriacej vody, potom znížim teplotu na cca 80st. a pomaly varím. Kilovú hodinu, dvojkilovú dve hod.
wegamizi
05.04.10,15:06
Ja sa zapojim. Nikdy som nekupila rolku, lebo neviem, ake masko je zrolovane. Nie je kupa rolky loteria?
Rozalka
05.04.10,15:34
Kúpa rolky je lotéria, sťaby mačka vo vreci.
Kupujem "šál", my mastné nemusíme, je to veľmi jemnučké a chutné chudé mäsko.
Zita5
05.04.10,16:02
Ja sa zapojim. Nikdy som nekupila rolku, lebo neviem, ake masko je zrolovane. Nie je kupa rolky loteria?

Myslím, že lotéria nie je , aj rolku musíš vedieť pohľadom kupovať .:)
AlaNR
06.04.10,05:19
Vraj to má byť aj na "omak" tvrdé mäsko, ak je rolka mäkká, tak je tam veľa mastného a takého toho gélového sajrajtu... Teda aspoň babička hovorili.... :-)
wegamizi
06.04.10,06:53
Myslím, že lotéria nie je , aj rolku musíš vedieť pohľadom kupovať .:)
No neviem, nechcelo by sa mi stiskat vsetky rolky, ktora je tvrda, ani pohladom to nerisknem. A ten zazracny spagatik, no......?
Tiez kupujem, ako bolo spominane, udenu krkovicku, ale vykostenu, zatial som na zlu nenatrafila. Je to teda len na nas, co si vyberieme. Pekny den
Gapo
06.04.10,06:57
Kúpa rolky je lotéria, sťaby mačka vo vreci.
Kupujem "šál", my mastné nemusíme, je to veľmi jemnučké a chutné chudé mäsko.
Tak toto mäsko sa mi páči, :---ale dnes je problém kúpiť, aby nevyzeralo ako umelé, kde sú tie klasické údené mäsá. Ja nemám rád také kde nevidieť štruktúru mäsa a vyzerajú ako mleté lisované.:cool: