Ultima
03.04.10,18:19
Ahojte, potrebujem poradiť. Pc bežal doteraz tak ako mal, ale dnes sa stalo, že po zapnutí sa niekoľkokrát sám od seba reštartoval. Systém aj všetky zapnuté programy potom boli spomalené, no zatiaľ to šlo. Potom sa pc vypol a asi o nejakých 15 minút bolo potrebné ho zapnúť znova. Lenže tu nastal problém. Načítalo mi to po Starting Windows, ale namiesto používateľov mi vybehla len čierna plocha, po pár sekundách modrá s celou stranou popísanou, ale neviem čo tam bolo popísané, keďže sa to zobrazilo len na pár sekúnd. Potom ho znovu reštartlo, a tak to šlo dookola pc sa sám reštartovával niekoľkokrát, nedalo sa nič robiť tak som ho musela vypnúť vzadu na bedni. Už som myslela, že som prišla o všetky veci v pc (predtým som si pre istotu pár vecí zálohovala,ale všetko sa nedalo). Myslela som si, že Windows 7 mi padol už celkom. Ale po 3 hodinách som pc zapla znova a nabehol, ale vyhodilo mi takýto problém : Windows
Problém: Neočakávané vypnutie
Súbory, ktoré bližšie popisujú problém:
040310-17468-01.dmp
sysdata.xml
WERInternalMetadata.xml
Upozornenie: Ak problém spôsobil vírus alebo iné ohrozenie zabezpečenia, otvorenie kópie súborov môže mať za následok poškodenie počítača.
Vírusy nemám žiadne, pc bol kontorlovaný včera a vyhodilo mi, že žiaden vírus nie je. To neočakávané vypnutie neviem vysvetliť, je isté, že PC vypíname ako sa má, toto sa nám stalo prvýkrát. Okrem toho však vyhodilo aj nejakých ďalších 25 problémov, ktoré sú rovnaké :Windows
Problém: Video hardware error
Súbory, ktoré bližšie popisujú problém:
WD-20100403-1323.dmp
sysdata.xml
WERInternalMetadata.xml
Vlastne sa líšia len tým, čo je zvýrazené. Ak by ste vedeli poradiť, budem vďačná. :-)
salvosko
03.04.10,17:55
S najväčšou pravdepodobnosťou sa pokazila graficka karta.
Vlado40
03.04.10,19:43
Skús núdzovy režim.Vtedy nebeží Win komplet.
zamestnankyna
04.04.10,06:38
Štart- Ovládací panel- Systém- Rozšírené systémové nastavenia- Spúšťanie a obnovovanie- Nastavenie: zruš fajku pri Automaticky reštartovať, a pri ďalšom zlyhaní systému sa ti zobrazí MOS(modrá obrazovka smrti), z ktorej si odpíšeš dôvod zlyhania.
Ultima
04.04.10,08:11
No tak dnes ho na chvíľku zaplo a keď som spustila internet začalo to reštartovanie znova dookola. Mmntálne som v Safe Mode, lebo inak by som sa sem ani nedostala. Problém som si opísala a ako preložiť som si ho vedela bez problémov, ale nejak mi to nepomohlo aj tak, keďže ja a PC to nejde nejak dokopy :) Napíšem ho aj sem :
A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer. Attempt to reset the display driver and recover from timeout failed. If this is the first time you have seen this stop error screen, restart your computer. If this screen appears again, follow these steps: Check to make sure any new hardware or software is properly instaled. If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer for any windows updates ypu might need. If the problems continue, disable or remove any newly installed hardware or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
A ďalej tam nebolo už nic také, len že čo mám spraviť, ak chcem použiť Safe Mode. Dúfam, že Vám toto pomôže...:(
Vlado40
04.04.10,08:18
Takže skús si v núdzovom režime odinštalovať grafiku a potom zapni PC .Ak potom pôjde PC ako má ,tak nainštaluj ešte raz ovládače na grafiku.Neviem či nemáš problém s pamäťou RAM.Ak máš dve , tak skús jednu a potom druhú.Poprípade si na chvíľu požičaj RAM na skúšku.
Ultima
04.04.10,08:32
Môžem sa opýtať, tá grafická karta to je toto? : NVIDIA GeForce 7300 GT
Vlado40
04.04.10,08:44
Môžem sa opýtať, tá grafická karta to je toto? : NVIDIA GeForce 7300 GT

Presne tak.
Ultima
04.04.10,10:09
Teraz som prišla domov, idem zapnúť pc, že pozriem na tú kartu, chcela som zapnúť Safe Mode, ale načítalo mi všetko normálne a pc sa teraz tvári, že ide, lenže tak to bolo aj včera a potom som ho znova nezapla...Napriek tomu mám odinštalovať grafiku?
Vlado40
04.04.10,10:15
Skús nič sa nestane ,ale ja by som aj tú pamäť.Ja som raz kvôli pamäti nemohol nainštalovať Windows.Pamäť da tvári , že je dobrá , ale keď mení svoju hodnotu za prevádzky , tak bios nevie čo má robiť.Preto možno tá hláška disable bios memory options.
Ultima
04.04.10,10:24
Dobre skúsim to odinštalovať...ovládače som stiahla odtiaľto http://www.downloadatoz.com/driver/item_257220.html, tak snáď budú dobré...Stiahla som na Vistu, lebo 7 tam nie je. No tak tie RAM-ky... Viem, že minulého roka sme kupovali novú RAM-ku 2GB. Myslíš, že by mohol byť problém tam? Vlastne tá RAM-ka ešte nemá ani rok, ale asi sa to kazí, keď to tak čítam...:)
Vlado40
04.04.10,10:26
Stránka Nvidie :

http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk

Vyber produkt series , u Teba 7 series a operačný systém.

Ak máš dve Ram , tak skús iba s jednou.
Ultima
04.04.10,10:58
Takže, odinštalovala som ovládače a reštartla pc ako to odo mňa chcelo. Najprv ma automaticky hodilo na Safe Mode, no po vypnutí - zapnutí má hodilo do normálneho režimu, čiže zatiaľ sa pc tvári znova, že ide. Dúfam, že to tak už aj bude...Ale mám otázočku. Po zapnutí PC mi vyhodilo na sekundu tabuľku, že ovládače sa nainštalovali samy. Je to možné? Pretože ja som ešte nestihla spraviť nič, hneď po zapnutí sa to spustilo samo a trvalo to pár sekúnd. V správcovi zariadení sú tiež zobrazené. Ale začali sa mi tvoriť na pozadí dlhé čierne čiary cez celý monitor. Súvisí to s tým?
Vlado40
04.04.10,11:07
Nainštalovala si ovládače zo stránky Nvidia pre WIN7 32 bit. verziu 197.13.Skús si dať iné rozlíšenie monitora.
Ultima
05.04.10,07:15
Skúsila som, čo som mohla, nejde to...:(
sfinks
05.04.10,16:59
Skuss nabootovat z CD/DVD tvoj system ako keby si ho sla nanovo n aistalovat ale nedas enter ze ides intalovat ale das opravit ssytem, tam ti potom nabehneprikazovy riadok a tam napises chkdsk /r a malo by ti opravit system vsetky spustacky co su na ... :) malo by to pomoct :) a este ked sa ti PC sam restaruje tak dovodom dost casto byva to ze sa ti prehreje grafika a sa vypne alebo procak a vypne sa ... teda skus povysavat tu bednu ... :)
sfinks
05.04.10,17:00
A este jedna vec ... PC robi vzdy to co mu povies :) teda problem vznika vzdy medzi klavesnicou a stolickou :)
Ultima
07.04.10,16:07
No nakoniec som zistila, že grafika sa prehriala natoľko, že sa odpálila celkom. :-/ Čiže nič iné mi neostalo, len kúpiť novú. Táto moja stará tam nemala ten taký ventilátorik, no veď viete :D. Všetci v obchode, kde som bola, sa čudovali, ako mi to tak mohlo vydržať až doteraz. :) A ďakujem veľmi pekne za rady, poskúšala som všetko, čo som mohla a čo som vedela spraviť na základe vašej pomoci..:) Ale budem si to pamätať, ak nabudúce....čo verím, že nie tak skoro:)
sfinks
07.04.10,17:14
No nakoniec som zistila, že grafika sa prehriala natoľko, že sa odpálila celkom. :-/ Čiže nič iné mi neostalo, len kúpiť novú. Táto moja stará tam nemala ten taký ventilátorik, no veď viete :D. Všetci v obchode, kde som bola, sa čudovali, ako mi to tak mohlo vydržať až doteraz. :) A ďakujem veľmi pekne za rady, poskúšala som všetko, čo som mohla a čo som vedela spraviť na základe vašej pomoci..:) Ale budem si to pamätať, ak nabudúce....čo verím, že nie tak skoro:)

Nuz niekedy staci aj pasivny chladic, aj ked v dnesnej dobe sa uz skorej pouziva ten ventilator a najlepsie je mat aj to aj to :)
salvosko
07.04.10,19:41
Vlado40, snad teraz nenapises ze po boji je kazdy general, moj prvy prispevok v tejto debate bol:

S najväčšou pravdepodobnosťou sa pokazila graficka karta.
:D:D:D
Vlado40
07.04.10,20:17
Vlado40, snad teraz nenapises ze po boji je kazdy general, moj prvy prispevok v tejto debate bol:

:D:D:D


Vyšlo Ti to.

Napísal som to preto , lebo sa niekto pripojil k téme svojím múdrym príspevkom až potom , keď bola jasná odpoveď.
Väčšinou to tak nieje pretože niektoré otázky sú zle položené.
Na zle položenú otázku , zlá odpoveď.
tajgr
09.04.10,17:36
Skus ritualny tanec pred PC:).
misoft
09.04.10,17:40
Spolu s africkým šamanom :---:---:---
xM4tHeWx
14.04.10,11:15
ked ti nepomôže to čo ti pisali oni tak skus preinstalovat windoww-