Tartarus
03.04.10,19:33
Nemali by ste nejaký nápad s čím by sa dalo začať podnikať s čo najmenšou vstupnou investíciou?
pavol54
03.04.10,17:36
myslel si " s čo najmenšou vstupnou "?
Tartarus
04.04.10,08:02
ano myslel a táto téma je o podnikaní, nie o pravopisných chybách
Radolus
04.04.10,16:36
Aj ja už 3 roky rozmýšlam nad tým že niečo začnem . Sám vydím že najlepšie je robiť sám na seba.

Podla mňa človek by mal rozmýšlať nad tým čo pôjde vždy. Napríklad také požičiavanie svadobných šiat (svadby boli a budú stále) , ale problém je v tom že VŠADE TREBA na začiatok vstupný kapitál a pre obyčajného človeka je 10 000 - 20 000 Eur dosť a to som ešte asi málo povedal.

NECHÁPEM ALE JEDNÉMU.Všade okolo seba vydím nové a nové obchodíky , u nás v Šali máme PLNO kaderníckych salónov , nechtových salónov a asi im to ide keď to nezatvárajú práve naopak otvárajú sa tu nové a nové.

Dokonca priamo v meste pečú v malom starom karaváne (taký ktorý sa ťahá za autom) jeho cena môže byť MAXIMÁLNE 1 500 Eur trdelník (2 Eurá za jeden) a ľudia to kupujú.Je DIVNÉ že ten karaván je starý hrdzavý a je to V PORIADKU.

Nehovorím že každému podnikatelovi to ide , ale ako hovorím koho poznám tak mu to ako tak ide.Tých 750 Eur v čistom za mesiac majú a to by stačilo aj mne.
rickman
05.04.10,09:07
ano myslel a táto téma je o podnikaní, nie o pravopisných chybách

Ale pokial si nedas tu namahu napisat to spravne tak necakaj, ze si niekto da tu namahu ti zodpovedne poradit.
Don133
07.04.10,19:00
Este par rokov rozmyslaj a mozes ist na dochodok :). Nikto Ti nevie zarucit ako pojde Tvoje podnikanie a ked to neskusit nikdy nebudes vediet, ci budes mat uspech. Podnikanie je okrem ineho aj miera rizika, ktoré si ochotný postupit.
kath
08.04.10,12:22
Ak sa rozhodneš podnikať na internete, nepotrebuješ veľkú vstupnú investíciu. Nám stačilo pár desiatok eur :) Samozrejme záleží hlavne na oblasti, v ktorej budeš podnikať.
Tartarus
09.04.10,13:10
A v akej oblasti na internete podnikáte?
zk24
09.04.10,13:13
Najlacnejsie je podnikanie v sluzbach... na co vsak treba kvalifikaciu... taky maser... (neriesim kolko stalo ziskat kvalifikaciu), staci mu masersky stol a chodi ku zakaznikom... treba vediet co vies ;)

mimotemy a najlacnejsie je podnikat klamanim ludi :D trebars vestenie z ruky, poviem ti ze nepotrebujes ziadne vstupne naklady :D
Tartarus
09.04.10,13:33
No tak to nie je zlý nápad ale to tu činnosť musíš vedieť robyť veľmi dobre aby zákaznici dali prednosť tebe pred nejakými strediskami krásy kde ponukajú kompletnú starostlivosť a keď ty budeš mať ´´salon´´ nikde v pivničných priestoroch paneláku tak ti tam asi vela ludi nepríde.:)
zk24
09.04.10,13:45
neporovnavam so salonom.... ale mam par znamych, ktori su z FTVŠ a chodia robit maserov... na objednavku.. .nie zakaznici k nim, ale oni k zakaznikom, donesu ten stol rozlozeny, nejaky krem, odmakaju hodinku a idu domov... nechce to velke naklady, ale jasne, chce to kvalifikaciu... o tom ako sa presadit pred konkurenciou to je ina tema, to je takisto tazke aj v obchode aj vo vsetkom.
Tartarus
09.04.10,14:28
No tak chodiť ku zákazníkom to je iná vec ale nato nemam potrebne zručnosti a ani oprávninie.Možno by som rozbehol nejaké internetové podnikanie alebo tak potom nejakú stavebnú činnosť
kath
09.04.10,21:20
A v akej oblasti na internete podnikáte?

máme internetový obchod. Stálo nás to tak málo práve preto, že mám dostatočné zručnosti si ho zhotoviť sama :) , po technickej aj grafickej stránke. Takisto pomohli aj kontakty, dohody s výrobcami, vďaka čomu nemusíme kupovať do zásoby. Ono najviac záleží na tom, čo (ponúkať, predávať), ak to neviete, nie je problém sa inšpirovať zahraničnými obchodmi a zamerať sa hlavne na to, čo ostatné slovenské shopy nemajú. A nech už sa rozhodnete pre čokoľvek, nezabudnite, že dobrý dizajn webu je dôležitý (nie všetky shopy si to uvedomujú).
Laco-monter
10.04.10,04:57
myslel si " s čo najmenšou vstupnou "?

..tak mohol napísať : " z minimálnou počiatočnou investíciou "

a keď sa nevyjadril takto uradnicky tak, čo ??

nie každý vie pretransformovať svoje myšlienky do uradnických termínov.
Laco-monter
10.04.10,05:00
máme internetový obchod. Stálo nás to tak málo práve preto, že mám dostatočné zručnosti si ho zhotoviť sama :) , po technickej aj grafickej stránke. Takisto pomohli aj kontakty, dohody s výrobcami, vďaka čomu nemusíme kupovať do zásoby. Ono najviac záleží na tom, čo (ponúkať, predávať), ak to neviete, nie je problém sa inšpirovať zahraničnými obchodmi a zamerať sa hlavne na to, čo ostatné slovenské shopy nemajú. A nech už sa rozhodnete pre čokoľvek, nezabudnite, že dobrý dizajn webu je dôležitý (nie všetky shopy si to uvedomujú).

To je fajn, že si vieš zhotoviť sama e-prezentáciu,

lenže neuvádzaš , že pokým si sa to NAUČILA, tak ťa to stalo tiež nemalé finančné prostriedky do vzdelania, a do technického vybavenia (PC)

to bola Tvoja vstupná investícia.
Laco-monter
10.04.10,05:04
No tak to nie je zlý nápad ale to tu činnosť musíš vedieť robyť veľmi dobre aby zákaznici dali prednosť tebe pred nejakými strediskami krásy kde ponukajú kompletnú starostlivosť a keď ty budeš mať ´´salon´´ nikde v pivničných priestoroch paneláku tak ti tam asi vela ludi nepríde.:)

Práveže spomínané "pivničné priestory paneláku", sú pre začínajúceho podnikateľa IDEALNÉ .

Brzdou pre to aby sa viac podnikalo v týchto priestoroch, je komplikovaný a zbytočne byrokraticky schvaĺovací proces.

Práve zbytočná byrokracia "vylomí krk" mnohým adeptom na podnikanie.
kath
10.04.10,08:48
To je fajn, že si vieš zhotoviť sama e-prezentáciu,

lenže neuvádzaš , že pokým si sa to NAUČILA, tak ťa to stalo tiež nemalé finančné prostriedky do vzdelania, a do technického vybavenia (PC)

to bola Tvoja vstupná investícia.

áno, máš pravdu, ale to všetko sú veci ktoré som už mala skôr, len som sa ich rozhodla zúžitkovať aj týmto spôsobom. Resp. aby som sa vyjadrila presne, mojou investíciou bol čas nad tým strávený, ale to je koniec-koncov niečo, s čím by mal rátať každý.
Ale aj keď si web nebudeš robiť sám, nie je to až tak veľká vstupná investícia. Hlavne sa zamysli nad tým, čo vieš, a ako to využiť vo svoj prospech.
Dantess
10.04.10,09:07
neporovnavam so salonom.... ale mam par znamych, ktori su z FTVŠ a chodia robit maserov... na objednavku.. .nie zakaznici k nim, ale oni k zakaznikom, donesu ten stol rozlozeny, nejaky krem, odmakaju hodinku a idu domov... nechce to velke naklady, ale jasne, chce to kvalifikaciu... o tom ako sa presadit pred konkurenciou to je ina tema, to je takisto tazke aj v obchode aj vo vsetkom.
Ak by som povedal svoje náklady na salón, tak by ste sa tu poskladali. Všetky náklady v podnikaní závysia od "levelu" akým to človek chce robiť. Jasné, dá sa salón vybaviť za 2000eur aj za 20 000 otázka je čo od toho chceme očakávať. A chodiť k zákazníkovi ? Obrovská konkurencia. V podstate ako vo všetkom, ale tým, že sa robia rýchlokurzy je v dnešnej dobe každý 2. človek masér :D
Tartarus
11.04.10,15:35
ja by som chcel v e-shope ponúkať detské a kojenecké oblečenie + nejaké plienky,cumlíky atď.No začať by som chcel iba na nejakom free hostingu a z nejakým ľahko ovladateľným programom doteraz mám skúsennosti s publisherom tam som robyl pár dizajnovo náročnejšich stránok ale ako sa roby e-shop tak to neviem.Z tovarom problém nieje už ho mám a aj ho mám kde skladovať.Prosím poradte mi cez čo mám tedy e-shop urobyť a či by sa to nedalo v publisheri lebo html neovládam
Dantess
11.04.10,16:28
ja by som chcel v e-shope ponúkať detské a kojenecké oblečenie + nejaké plienky,cumlíky atď.No začať by som chcel iba na nejakom free hostingu a z nejakým ľahko ovladateľným programom doteraz mám skúsennosti s publisherom tam som robyl pár dizajnovo náročnejšich stránok ale ako sa roby e-shop tak to neviem.Z tovarom problém nieje už ho mám a aj ho mám kde skladovať.Prosím poradte mi cez čo mám tedy e-shop urobyť a či by sa to nedalo v publisheri lebo html neovládam
nájsť si programátora za pár stovák. Je to investícia, ale funkčnosť eshopu pri podnikaní s eshopom je základná a keď to bude graficky, alebo funkčne zlé, tak Ti to nepôjde...
padro
11.04.10,17:51
pozri si http://www.okshop.eu/ .. stoji to par eur, ja tam mam eshop autovybava.sk, mozem odporucit a pokial tam das dobre texty a popisy tovaru, tak budes v googli na prvych miestach co je velmi dolezite.
Tartarus
14.04.10,14:24
Tak to je finančne dobré len ako sa ten e-shop tvorý html alebo nieco na spôsob tých free poskitovateľov že šablony alebo priamo v prehliadači edituješ web?
kath
14.04.10,14:36
Všetky eshopy už majú administráciu kde si obchod nastavíš a pridávaš produkty bez priameho zasahovania do kódu. Tento určite takisto. Ale sorry, vyzerá to otrasne :)
ludex
14.04.10,15:00
Nemali by ste nejaký nápad s čím by sa dalo začať podnikať s čo najmenšou vstupnou investíciou?


Skoč si po radu,za odborníčkami pri Slovnafte v Blave,
tie Ti určite poradia! Oni podnikajú,len z jednou vstupnou investíciou! :D:D:D
kath
14.04.10,15:23
Vtipné, ale nevhodné. Je predsa prirodzené, že sa každý snaží minimalizovať svoje vstupné náklady.
Miwoslav
14.04.10,15:30
Tu máš internetový obchod ZDARMA platíš 10% z obratu. Ako vstupnú stránku vieš použiť aj vlastnú doménu z ktorej potom smeruješ linky na svoj obchod. Môžeš skúsiť na začiatok takúto cestu. www.kseft.sk