daary
03.04.10,20:53
Dobrý deň, často mi treba v práci dávať nafotené obrázky do excelu (2003). viem ich tam dať, ale niekedy ich je aj 20 a musia byť v poradí v akom sa fotili. Obrázky s foťáku stiahnem so PC, v exceli dám VLOŽIŤ/OBRáZOK/ZO SÚBORU. Tam si ho vyhľadám a vložím. Je to zdĺhavé, lebo vo Worde to ide aj priamim prekopírovaním obrázka a vložením, v exceli neexistuje nejaká finta? Ďakujem vopred.
PotPalo
05.04.10,23:20
Nechápem, čo je na tom zdĺhavé. Tak ako to robíš v Exceli, sa dá vložiť aj 20 obrázkov naraz, stačí ich označiť a potom kliknúť na Vložiť. A tlačítko "vložiť obrázok zo súboru" sa dá umiestniť aj priamo na hlavný panel nástrojov, takže potom stačí jeden klik myšou.
2009
06.04.10,01:40
Máš to aj s postupom v prílohách
sfinks
06.04.10,15:35
Máš to aj s postupom v prílohách

co si tymto chcel povedat ? vsak on vie ako sa pridava obrazok ... on chcel skorej e ako prida viac obrazkov naraz ... teda napr do wordu sa da obrazok ulozit aj tak ze to tam pretiahnes z plochy napriklad ale v exceli to nejde ...
2009
06.04.10,17:44
co si tymto chcel povedat ? vsak on vie ako sa pridava obrazok ... on chcel skorej e ako prida viac obrazkov naraz ... teda napr do wordu sa da obrazok ulozit aj tak ze to tam pretiahnes z plochy napriklad ale v exceli to nejde ...

Samozrejme, že aj do Excelu vložíš viac obrázkov naraz. Ak sú v jednom adresári a vysvietiš si ich. Som na neterkinom PC. Odskúšala som si ho ale tých 15 foto neposkytnem. V Adresári kde sú fotky stlač shift a vysvietené máš v Excel. Kde je problém?
2009
06.04.10,17:46
Iba nech si dotyčný vloží obrázky do jedného adresára a potom to ide samo.
sfinks
06.04.10,19:13
Iba nech si dotyčný vloží obrázky do jedného adresára a potom to ide samo.

Nuz aj mn by zaujimalo kao sa daju rychlejsie foto presuvat do excelu nei cez ponuku vlozit obrazok ... neico ak ovo vorde ze to tam pretiahnem len ...
2009
07.04.10,03:04
Nuz aj mn by zaujimalo kao sa daju rychlejsie foto presuvat do excelu nei cez ponuku vlozit obrazok ... neico ak ovo vorde ze to tam pretiahnem len ...

Da sa do aj cez word ale zbytočne veľa prace: Vysvietiš si obrázky v danom adresári crtl+A,, potom ich dáš do pamäte ctrl+c. /alebo pretiahneš/ Ak ich máš už vo worde otvoríš excel a obrázky tam prekopíruješ . Považujem do za nešikovný postum ale 100 ľudí 100 chutí.
tajgr
08.04.10,21:43
Za urcitych okolnosti (ak by si chcel vyberat obrazky podla nejakeho kluca) by sa vyplatilo nahrat (alebo rovno napisat) na vkladanie makro.
daary
09.04.10,18:58
Ďakujem aj tak za rady, popísané rady ovládam okrem makra, aj to že sa dá vložiť viac obrázkov naraz, len je dôležité aby boli v poradí v akom boli fotené a keď ich dám vložiť viac, tak sa aj pomiešajú a nemám ich podľa čoho zoradiť v poradí.
sato1
11.04.10,16:26
Nevie niekto ci sa nejako da vlozit obrazok do komentara?

Ide mi proste o to aby ten obrazok nebolo vidno stale... teda len vtedy, ked niekto polozi mys nad danu bunku, a niekde mimo sa zobrazi obrazok.

Da sa to?
2009
12.04.10,06:01
Nie je to presne to čo chceš ale možno to pomôže
2009
12.04.10,06:35
Ešte doplnenie. V úprave hypertextového prepojenia vojdi do záložky Cieľový rám a potvrď tam nech sa Ti obrázok otvára v novom okne.
kergulaan
12.04.10,07:52
Myslim, ze si nepochopil otazku, on chce vkladat obraok do komentara a nie do policka a to je trochu rozdiel.
2009
12.04.10,08:09
Myslim, ze si nepochopil otazku, on chce vkladat obraok do komentara a nie do policka a to je trochu rozdiel.

Do komentára obrázok nevloží. Ale prepojenie na hocijaký obrázok môže ľubovoľne pomenovať. Hoci aj komentár alebo obr. Keď niečo nejde hľadám podobnú alternatívu. Predsa som napísala:


Nie je to presne to čo chceš ale možno to pomôže
kergulaan
12.04.10,08:22
Do komentára obrázok nevloží. Ale prepojenie na hocijaký obrázok môže ľubovoľne pomenovať. Hoci aj komentár alebo obr. Keď niečo nejde hľadám podobnú alternatívu. Predsa som napísala:
Prepac, nechcel som sa ta dotknut, iba ze na otazku je lepsie odpovedat priamo, to jest ako si napisala teraz: "do komentara obrazok pridat nejde" a az potom navrhovat ine riesenia.
2009
12.04.10,08:30
Veď si sa ma nedotkol. Tento ujo to proste poňal komentár iba ako text. :rolleyes:

http://www.coins.ro/images/economic/Bill_Gates.jpg
kergulaan
12.04.10,08:33
NO COMENT :>D
marjankaj
12.04.10,08:49
Prepac, nechcel som sa ta dotknut, iba ze na otazku je lepsie odpovedat priamo, to jest ako si napisala teraz: "do komentara obrazok pridat nejde" a az potom navrhovat ine riesenia.

Ani video tam nejde vložiť. :D Teda filmy si tam nepozrieš.
Ja si pod slovom komentár(anglicky comment) predstavujem nejaký text(poznámku), teda vysvetlenie.