connar
03.04.10,20:58
Dobry den, chcem spravit www stranku, kde by som zhrnul rozne clanky z casopisov a www stranok (recenzie, popisy, clanky...) ale nechcem porusit zakon. Niektore casopisy, z ktorych chcem kopirovat sa uz nevydavaju.

Moja otazka: Staci uviest pod kazdym clankom zdroj? Ak ano v akom tvare? Popripade co treba s clankom spravit, aby stacilo uviest iba zdroj? Neviem si predstavit, aby som mal kontaktovat vsetky weby a casopisy z ktorych chcem clanky kopirovat.

Dakujem za odpoved.
Dantess
04.04.10,05:14
Dobry den, chcem spravit www stranku, kde by som zhrnul rozne clanky z casopisov a www stranok (recenzie, popisy, clanky...) ale nechcem porusit zakon. Niektore casopisy, z ktorych chcem kopirovat sa uz nevydavaju.

Moja otazka: Staci uviest pod kazdym clankom zdroj? Ak ano v akom tvare? Popripade co treba s clankom spravit, aby stacilo uviest iba zdroj? Neviem si predstavit, aby som mal kontaktovat vsetky weby a casopisy z ktorych chcem clanky kopirovat.

Dakujem za odpoved.
myslím si, že stačí uviesť len zdroj. Oni sa priečiť nebudú v podstate im robíš reklamu. Možno ešte autora ak bude pri článku podpísaný
Miwoslav
06.04.10,13:25
V podstate na všetko čo nevytvoríš ty sám (obrázky,grafika,nahrávky,texty,fotky atď.) platí autorský zákon a musíš mať písomný súhlas autora. Z rôznych dôvodov sa tieto práva ponúkajú za rôznych podmienok. Preto musíš postupovať individuálne a dohodnúť sa z každým majiteľom autorských práv, za akých podmienok a čo môžeš publikovať.