Lucida
04.04.10,08:35
Zamestnavateľ mi v termine na to urcenom nevyplatil mzdu.
Zavolal si ma a navrhol mi ukoncenie dohodou k 31-emu minuleho mesiaca s cim nemozem suhlasit samozrejme, lebo ja pracovat chcem a mozem. Teda ze ak nepodpisem dohodu nevyplati mi moju mzdu, ze vraj nema na moju mzdu (viem ze ma).
Tak ze mi da paragraf z porusenie discipliny, ze on si nieco najde k tomu.
Pisomne som upozornena na porusenie discipliny nebola. Ziadnu vypoved som neprevzala.
Toto stretnutie sa udialo ked vo firme nikto nebol a teda svedkovia nie su. Islo o riadny pracovny den. Kedze som nechcela nic podpisat povedal mi mam teda tento den volno a po sviatkoch mam prist pracovat riadne.
Je jasne, ze tam ist uz nechcem aj z dovodu psychickeho natlaku a tiez tej nevyplatenej mzdy.
Moze mi dat v ten pracovny den absenciu? Nakolko dovolenka vypisana nebola ani sa ziadna dochadzkova evidencia nevedie - iba dodatocne.
Ako by to suviselo so skoncenim pracovneho pomeru?
Co ak nastupim teraz na PN (aj skutocne chora som tak ze dovod by bol)? Co sa bude so mnou diat?
A ako to bude s mojimi peniazmi? Musi mi ich zaplatit a kedy?


DAKUJEM VAM ZA VSETKY INFORMACIE!!!
Xanti
04.04.10,07:34
Mám pocit, že zamestnávateľ ťa nechce zamestnávať.
Preto na tvojom mieste by som mu doručila okamžité skončenie pracovného pomeru podla § 69 odst.1) písmeno b)


§ 69

(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,


(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov. Po doručení tejto výpovede, podľa § 69 odst. (1) písm. b)... by som šla s kľudom na PN. A pokiaľ by mi zamestnávateľ nevyplatil ešte aj náhradu mzdy podľa § 69 odst. (4) tak by som ho dala na súd.
Lebo ak okamžite ukončíš PP z dôvodu nevyplatenia mzdy tak máš nárok na túto náhradu, takže zamestnávateľ Ti to bude musieť vyplatiť.
zdroj : http://www.zbierka.sk/default.aspx?sid=3&category=11 zákonník práce
Držím palec.
Lucida
04.04.10,15:30
od termínu nevyplatenia mzdy este neuplynulo 15dní takze §69 je zatial nepouzitelny.
ake mam takto moznosti ak nechcem tam uz ist, lebo viem ze mi mzdu aj tak nevyplati aby som nedostala absenciu a stale bola zamestnana?
Lucida
08.04.10,09:31
od termínu nevyplatenia mzdy este neuplynulo 15dní takze §69 je zatial nepouzitelny.
ake mam takto moznosti ak nechcem tam uz ist, lebo viem ze mi mzdu aj tak nevyplati aby som nedostala absenciu a stale bola zamestnana?


VIETE MI NIEKTO PORADIT DALSI POSTUP?
Dakujem pekne!