jergov
04.04.10,09:46
Ahojte, som informatik amater (povodnym povolanim lekarka), ale PC by som mohla nazvat ako moje hobby..:) rozhodla som sa, ze si vytvorim stranku s online objednavanim pacientiek. stranka sa mi ako tak podarila, momentalne som na databaze a neviem ako dalej.
Vytvorila som si tabulku osoba so vsetkymi potrebnymi nalezitostami, ale neviem sa pohnut dalej. viem ze potrebujem tabulku na evidovanie terminov a k tomu potrebujem tie terminy rozdelit na 7 pracovnych hodin.
create table terminy (id int not null primary key, stat_sviatok date not null, week date not null) a teraz cez insert vkladam statne sviatky a datumy vikendov?
Pomozte mi prosim :)
TomasHC
04.04.10,10:05
Riesil by som to nasledovne:

1. tabulka - tblPacient (ID, Meno, Priezvisko, RodneCislo...)
2. tabulka - tblNavsteva (ID, ID_pacienta, Datum-Cas, Dlzka)

Kedze terminov ma byt sedem, tak by som ich nedaval do extra tabulky, ale zadefinoval by som ich len ako pole:

$terminy = array('8:00 - 9:00', '9:00 - 10:00'....)

Ale to mi nepride prilis flexibilne riesenie. Skor by som do tblNavsteva dal datum/cas zaciatku aj konca vo formate DATETIME a formular na vyber terminu by najskor robil dotaz na obsadene terminy a dovolil by vybrat len tie co nie su obsadene. Vznikol by potom podobny harmonogram ako je v kalendari v Outlooku (http://info.eps.surrey.ac.uk/SCS/guides/email/images/OutlookCalendar.jpg) .

Moznosti je vela, ale dost zle sa to vysvetluje cez internet :(
jergov
04.04.10,12:40
Jasne, dakujem, skusim a predpokladam, že sa este ozvem :). Este raz vdaka!!!