silvi0004
04.04.10,12:01
Dobrý deň prajem.
Mohli by ste mi poradiť? Môj ex priateľ mi neplatí výživné. Od decembra nie sme spolu, ani raz sa neozval, prestal sa zaujímať o dieťa. Pritom som mu nič nezakázala. Ako keby neexistovala. Dala som žiadosť na súd. Keď prišiel papier od súdu, tak mi poslal poštou 33 Eur. Potom už nič. Teraz sme mali súd a on vôbec neprišiel. Mňa vypočuli a dali ďalšie pojednávanie. Keď neprišiel stanovia mu pokutu alebo takto chodiť vôbec nebude?
Ešte on je nezamestnaný a vôbec sa nezaujíma o robotu, nič si nehľadá. Žije s peňazí čo sme si spolu našetrili a míňa ich po krčmách. Hovorí, že nerobí a vždy má na poldeci. Ale hlavná vec, že nedá na dieťa nič.
Mám na ňho podať trestné oznámenie, alebo mám čakať čo bude?
A keď nechcem, aby sa stretával s dieťaťom? Veď nemá vôbec o malú záujem, boli vianoce a nič sa neozval, teraz mala 1rok a iba jej poslala sms-ku. Ročnému decku pošle sms-ku, má rozum, veď to je na smiech.
Uznajú mi to na súde, keď nebudem chcieť aby sa stretával s malou aspoň dovtedy, kým nezačne platiť na dieťa. A keď poviem, že je agresívny, keď si vypije tak sa len bije a aj do mňa sácal chcel ma udrieť - kôli tomu sme sa aj rozišli.
mona091
04.04.10,11:56
ja by som skusila nahradne vyzivne,

tomu ale predchadza oznamenie na policii, musis mat rozsudok o urceni vyzivneho, budes este dokladovat rozne papiere pre socialneho kuratora, socialku, potvrdenie, ze sa riadne staras o dieta, ze zije v cistej domacnoti a ine,
Xanti
04.04.10,19:27
Dobrý deň prajem.
Mohli by ste mi poradiť? Môj ex priateľ mi neplatí výživné. Od decembra nie sme spolu, ani raz sa neozval, prestal sa zaujímať o dieťa. Pritom som mu nič nezakázala. Ako keby neexistovala. Dala som žiadosť na súd. Keď prišiel papier od súdu, tak mi poslal poštou 33 Eur. Potom už nič. Teraz sme mali súd a on vôbec neprišiel. Mňa vypočuli a dali ďalšie pojednávanie. Keď neprišiel stanovia mu pokutu alebo takto chodiť vôbec nebude? Ak sa súdu neospravedlní včas a poriadne, súd mu môže udeliť pokutu a tiež ho môže dať predviesť na súd policajtmi. Takže neboj sa aj na neho príde a bude musieť prísť na súd.

Ešte on je nezamestnaný To nie je problém, aj nezamestnaný a na dávkach v hmotnej núdzi musia platiť súdom určené výživné, vôbec sa tomu nevyhne to sa neboj
a vôbec sa nezaujíma o robotu, nič si nehľadá. Žije s peňazí čo sme si spolu našetrili tie raz dôjdu a kamaráti do dažďa sa mu začnú vyhýbať ak mu dôjdú peniaze.
a míňa ich po krčmách. Hovorí, že nerobí a vždy má na poldeci. Ale hlavná vec, že nedá na dieťa nič.
Mám na ňho podať trestné oznámenie, alebo mám čakať čo bude? Nemôžeš podať trestné oznámenie, súd ešte neurčil výšku výživného a ani nemáš nič v rukách. Teraz musíš čakať.
A keď nechcem, aby sa stretával s dieťaťom? Má právo sa stretávať s dieťaťom, ale sama píšeš, že nemá záujem. Toto by som neriešila. Ak nepožiada súd o úpravu styku s maloletým dieťaťom, tak nemusíš mu dieťa dávať.
Veď nemá vôbec o malú záujem, boli vianoce a nič sa neozval, teraz mala 1rok a iba jej poslala sms-ku. Ročnému decku pošle sms-ku, má rozum, veď to je na smiech. Aj iné veci sú na smiech cez slzy.
Uznajú mi to na súde, keď nebudem chcieť aby sa stretával s malou aspoň dovtedy, kým nezačne platiť na dieťa. Toto nežiadaj môj osobný názor, nespomínaj na súde nič čo sa týka stretávania sa s dieťaťom ak bude chcieť súhlas, má na to právo. A nemôžeš to podmieňovať platením, platiť bude .
A keď poviem, že je agresívny, keď si vypije tak sa len bije a aj do mňa sácal chcel ma udrieť - kôli tomu sme sa aj rozišli.

Silvi,
musíš počkať kým súd nevydá rozhodnutie. V texte som to rozpísala. A až ak bude právoplatné súdne rozhodnutie a on nebude platiť, tak až potom budeš môcť podať trestné oznámenie na políciui, návrh na exekúciu na súd. Teraz nemôžeš robiť nič. Bud trpezlivá.
ludex
04.04.10,19:54
Dobrý deň prajem.
Mohli by ste mi poradiť? Môj ex priateľ mi neplatí výživné. Od decembra nie sme spolu, ani raz sa neozval, prestal sa zaujímať o dieťa. Pritom som mu nič nezakázala. Ako keby neexistovala. Dala som žiadosť na súd. Keď prišiel papier od súdu, tak mi poslal poštou 33 Eur. Potom už nič. Teraz sme mali súd a on vôbec neprišiel. Mňa vypočuli a dali ďalšie pojednávanie. Keď neprišiel stanovia mu pokutu alebo takto chodiť vôbec nebude?
Ešte on je nezamestnaný a vôbec sa nezaujíma o robotu, nič si nehľadá. Žije s peňazí čo sme si spolu našetrili a míňa ich po krčmách. Hovorí, že nerobí a vždy má na poldeci. Ale hlavná vec, že nedá na dieťa nič.
Mám na ňho podať trestné oznámenie, alebo mám čakať čo bude?
A keď nechcem, aby sa stretával s dieťaťom? Veď nemá vôbec o malú záujem, boli vianoce a nič sa neozval, teraz mala 1rok a iba jej poslala sms-ku. Ročnému decku pošle sms-ku, má rozum, veď to je na smiech.
Uznajú mi to na súde, keď nebudem chcieť aby sa stretával s malou aspoň dovtedy, kým nezačne platiť na dieťa. A keď poviem, že je agresívny, keď si vypije tak sa len bije a aj do mňa sácal chcel ma udrieť - kôli tomu sme sa aj rozišli.

Ja výživné riešiť nabudem,na to Ti dajú kvalitnú odpoveď určite iný.
Ale chcem Ti napísať a pogratulovať Ti,že si dokázala opustiť takého človeka,pretože veľa žien to nedokáže a trpia celý život! Podla toho čo píšeš, to vyzerá že Tvoj ex je alkoholik a pokiaľ si nevstúpil do svedomia,keď si ho opustila,nemáš za čím ľutovať! Priprav sa na to,že to budeš mať,ohľadne výživného ťažké,pretože jeho to zaujíma asi tak ako"cigáňa robota"! Držím palce,chce pevné nervy a veľa trpezlivosti! ;)
silvi0004
05.04.10,15:10
Ďakujem veľmi pekne.
Poradili ste mi, ste zlatí.
Budem len čakať, či dostane rozum. Čo mi iné ostáva. Aspoň, že je dcéra ešte malinká a nechápe čo sa deje okolo nej.
silvi0004
05.04.10,15:34
Ja výživné riešiť nabudem,na to Ti dajú kvalitnú odpoveď určite iný.
Ale chcem Ti napísať a pogratulovať Ti,že si dokázala opustiť takého človeka,pretože veľa žien to nedokáže a trpia celý život! Podla toho čo píšeš, to vyzerá že Tvoj ex je alkoholik a pokiaľ si nevstúpil do svedomia,keď si ho opustila,nemáš za čím ľutovať! Priprav sa na to,že to budeš mať,ohľadne výživného ťažké,pretože jeho to zaujíma asi tak ako"cigáňa robota"! Držím palce,chce pevné nervy a veľa trpezlivosti! ;)

On si nikdy nevstúpi do svedomia, tvrdí, že ja som tá zlá čo mu pokazila život. Ešte si ho aj jeho mama zastáva, že on je ten chudáčik čo trpí.

Ďakujem za povzbudenie, lebo keď sme boli spolu tak od neho som počula len, že som mladá, sprostá, nič neviem o živote pritom on je odo mňa starší o 3 roky. Už aj ja som si potom vsugerovala, že áno on má pravdu. Teraz nechápem, že ako som s ním mohla toľko vydržať.
Xanti
05.04.10,19:07
Ďakujem veľmi pekne.
Poradili ste mi, ste zlatí.
Budem len čakať, či dostane rozum. Čo mi iné ostáva. Aspoň, že je dcéra ešte malinká a nechápe čo sa deje okolo nej.
Silvi,
nie čakať kým dostane rozum - ten nikdy nedostane si myslím. Ale čakať na právoplatné súdne rozhodnutie a potom sa pohneš ďalej. Ak ho budeš mať, kludne napíš tu a poradíme čo dalej.
silvi0004
21.07.10,10:06
Dobrý deň,
uz mam rozhodnutie zo sudu, v ktorom stanovili aby platil 50 € mesacne a doplatil zaostale vyzivne po 10€ popri beznom vyzivnom. Ma platit do 15 dna mesiaca. Sud bol v maji. Od vtedy mi poslal za 2 mesiace a to po 33€ a ani do stanoveneho dna to neposiela. Zas si robi co chce.
Neviem teraz co mam robit. Mam podat navrh na exekuciu? Len neviem ked on je nezamestnany, ze ci to bude mat zmysel. A teraz si kupil auto, moze mu ho exekutor potom zobrat? A trestne oznamenie uz mozem podat alebo mam cakat ked budu 3 mesiace. A tie 3 mesiace sa rataju od plnenia rozsudku? Lebo od januara mi platil po 33€ ale nie pravidelne.
A môzem poziadat o nahradne vyzivne, ked neplati celu stanovenu sumu ako rozhodol sud?
Vopred dakujem.
Flinstone
21.07.10,10:18
Dobrý deň,
uz mam rozhodnutie zo sudu, v ktorom stanovili aby platil 50 € mesacne a doplatil zaostale vyzivne po 10€ popri beznom vyzivnom. Ma platit do 15 dna mesiaca. Sud bol v maji. Od vtedy mi poslal za 2 mesiace a to po 33€ a ani do stanoveneho dna to neposiela. Zas si robi co chce.
Neviem teraz co mam robit. Mam podat navrh na exekuciu? Len neviem ked on je nezamestnany, ze ci to bude mat zmysel. A teraz si kupil auto, moze mu ho exekutor potom zobrat? A trestne oznamenie uz mozem podat alebo mam cakat ked budu 3 mesiace. A tie 3 mesiace sa rataju od plnenia rozsudku? Lebo od januara mi platil po 33€ ale nie pravidelne.
A môzem poziadat o nahradne vyzivne, ked neplati celu stanovenu sumu ako rozhodol sud?
Vopred dakujem.
ak je rozhodnutie právoplatné, navštív exekútora, on už bude vedieť čo robiť.
čo sa týka polície, pre nich sú podstatné tri mesiace v období posledných dvoch rokov... pritom stačí aj to ak nezaplatí celú sumu ktorú má určenú a už sa môže dostať do konfliktu so zákonom
miromarcelka
22.07.10,10:19
Dobry den.Prosil by som o radu...byvalá manželka na mňa podala trestné oznámenie za zanedbanie povinnej výživy. Ano,nejake pladby som vynechal tento rok pretože som ostal bez práce,ale od 1.6.2010 som na rodičovskom príspevku z dovodu starostlivoti o dieta.Požaduje zaplatit na dlžnom výživnom 1300eur,no po mojom prepočítaní šekov dlhujem len 600eur.Bude za to nejako stíhaná že si tu sumu vymyslela? V máji som podal návrh na zníženie výživného pretože som nezamestnaný.Do teraz ma ešte nepredvolali na súd. A kolko mi môžu vypočítat povinne výživne ked poberám len rodičovský príspevok? Nehádžem všetky rozvedené mamičky do jedného vreca ale tato moja bývala čaká len na peniaze a každý mesiac mi písala sms či už som poslal peniaze. Ja viem že deti peniaze potrebujú ale tiež ,pokial som pracoval tak som splácal spoločné pôžičky iba ja.A ked mi siahol exekutor na účet a nemal som ani na chlieb tak mi ešte povedala že ako si to predstavujem nedat peniaze.Za rok som splatil 2500eur a ešte to nieje splatené. Dakujem za každú odpoved
Flinstone
22.07.10,11:14
Dobry den.Prosil by som o radu...byvalá manželka na mňa podala trestné oznámenie za zanedbanie povinnej výživy. Ano,nejake pladby som vynechal tento rok pretože som ostal bez práce,ale od 1.6.2010 som na rodičovskom príspevku z dovodu starostlivoti o dieta.Požaduje zaplatit na dlžnom výživnom 1300eur,no po mojom prepočítaní šekov dlhujem len 600eur.Bude za to nejako stíhaná že si tu sumu vymyslela? V máji som podal návrh na zníženie výživného pretože som nezamestnaný.Do teraz ma ešte nepredvolali na súd. A kolko mi môžu vypočítat povinne výživne ked poberám len rodičovský príspevok? Nehádžem všetky rozvedené mamičky do jedného vreca ale tato moja bývala čaká len na peniaze a každý mesiac mi písala sms či už som poslal peniaze. Ja viem že deti peniaze potrebujú ale tiež ,pokial som pracoval tak som splácal spoločné pôžičky iba ja.A ked mi siahol exekutor na účet a nemal som ani na chlieb tak mi ešte povedala že ako si to predstavujem nedat peniaze.Za rok som splatil 2500eur a ešte to nieje splatené. Dakujem za každú odpoved
na trestné stíhanie stačí ak nezaplatíš tri mesiace v období posledných dvoch rokov. Pritom ak zaplatíš menej, pre účely trestného konania sa to považuje ako nezaplatené..
Čo sa týka návrhu na zníženie, mám zlé správy... bude to trvať dlhé mesiace, možno rok, kým súd rozhodne. Je zaujímavé, že ak podá žena na zvýšenie rozhodnú bleskovo... A budú aj skúmať dôvod, prečo si nezamestnaný. Ak si odišiel na vlastnú žiadosť, alebo súd sa prikloní k tomu, že si sa vzdal výhodnejšieho príjmu, ponechá výživné na pôvodnej výške. Kým nebude právoplatné rozhodnutie o novej sume, si povinný platiť pôvodnú sumu (čo je síce choré, ale volá sa to zákon), takže ak to bude siliť, získa to aj cestou exekútora. A ak sa jedná o neplnoleté dieťa, vyplatené výživné sa nevracia... takže tvoja ex na tom stále zarobí. Jedine ak by si potom chcel žalovať štát...
jednoducho zákon už vo svojej podstate predpokladá, že muž je hajzel a žena chuderka...
Na súd si určite zober advokáta... a dobrého.
Veľa šťastia... budeš ho potrebovať.
iriska
22.07.10,17:17
keď nesedeli prepočty, mal si zobrať bločky a ústrižky k exekútorovi a vydokladovať úhrady a zároveň podať návrh na čiastočné zastavenie exekúcie

p.s. nebude stíhaná za to, že uviedla nesprávnu výšku výživného, lebo aj keby si dokázal, že mala byť nižšia, tak sa zníži (exekútor by si mal podľa toho aj znížiť odmenu) a exekúcia pokračuje ďalej