jimino
04.04.10,14:06
Dobry den, rad by som si ujasnil niektore veci a verim, ze mi pomozete, kedze ste tu skuseni a vzdelani ludia :-)
Informacie na internete som hladal a aj nasiel, niektore tvrdenia boli nejednoznacne.

Takze nedavno som sa stal plnoletym a rozhodol som sa zalozit si zivnost - za vyskusanie nic nedam. Ide o to, ze zameranie mojho podnikania budu tzv. fotograficke sluzby. Tzn. podla novelizacie musim mat od 1.1.2011 (ak sa nemylim) povinnost mat zakupenu pokladnu pri hotovostnom styku. Je to teda skutocne tak, ze do konca roka mozem pouzivat jednoduche prijmove doklady? A az potom budem nuteny zakupit pokladnu? To je moja prva otazka alebo skor ziadost o upresnenie : )

Dalsia vec co ma trapi su odvody do zdravotnej poistovne. Kedze som student, plati za mna tento poplatok stat. Niekde som sa docital, ze nemusim platit odvody, kym nebudem mat prijem do urcitej vysky - akej to som sa nedozvedel. Ako to v skutocnosti je? Samozrejme opytam sa to na urade, ale je lepsie ak to viem dopredu : )

Tretia vec - ako fyzicka osoba podnikatel sa mi automaticky eviduje moje trvale bydlisko ako sidlo, nie? Je potrebne ho mat oznacene ?

a posledna vec :D ako fyzicka osoba podnik. budem potrebovat brigadnika. Jemu budem musiet jedine strhavat 19% dan, 0,8 urazove a 0,25 garancne? A tu dan si potom bude moct narokovat naspat?

Vopred dakujem za zodpovedanie mojich otazok :- )