Nyyankees
04.04.10,14:32
Dobry den,

ako zistim, ci prenajimatel odvadza dan, za byt, ktory mam prenajaty? (riadna zmluva o prenajme).

Mam pochybnost ze to tak je, ale nechcem davat podnet, aby sa nezistilo, ze som to bol ja, kto nahlasil pochybnost.
pavol54
04.04.10,13:33
Pokiaľ existuje bankové a daňové tajomstvo tak ťažko, ale to je predsa jeho vec a zodpovednosť.
Danila
04.04.10,13:34
Dobry den,

ako zistim, ci prenajimatel odvadza dan, za byt, ktory mam prenajaty? (riadna zmluva o prenajme).

Mam pochybnost ze to tak je, ale nechcem davat podnet, aby sa nezistilo, ze som to bol ja, kto nahlasil pochybnost.Doteraz som si čítala pri kávičke Tvoje všetky príspevky.:) Otec sa utápa v podozrení z podvodu, Tvoj zamestnávateľ to má u Teba na hrane, alebo Ty u neho;), realitky sú neschopné, aj všetko ostatné je neschopné, okrem Teba samozrejme, a prenajímateľ má tiež po chlebe.:mee: Fakt sa mi to číta ako červená knižnica, a ak ešte niečo pridáš, ja fakt nepustím ani šibačov a oblievačov. Od tohoto sa fakt nedá odtrhnúť zrak.......:confused:
Petra Nová
04.04.10,15:33
Skôr som myslela, že je to príspevok veľmi užitočný. Čo už, keď myška utiekla k zábave? :)
Nyyankees
04.04.10,19:30
Nerozumiem. Moj zamestnavatel so mnou nic nema, na to neviem ako si prisla.

Myslel som, ze sa toto vola PORADA.sk......a namiesto rady, sa sem idete bavit?.......tak neviem, no....

Aka myska, k zabave?

Nie je moja obcianska povinnost, aby som nahlasil, ked viem o niecom nelegalnom?
Xanti
04.04.10,19:55
Nie je moja obcianska povinnost, aby som nahlasil, ked viem o niecom nelegalnom?
Ano je to tvoja občianska povinnosť. A úrady zvyčajne anonymné podnety nepreverujú. A ked sa nebojíš tak prečo chceš riešiť anonymne.

Ináč ak je prenajímateľ zaregistrovaný na DU ako prenajímateľ tak musí mať kartičku s DIČ číslom, takže ak ju má tak môžeš mať srdce na pokoji a dane platí.
marjankaj
04.04.10,21:35
Dobry den,

ako zistim, ci prenajimatel odvadza dan, za byt, ktory mam prenajaty? (riadna zmluva o prenajme).

Mam pochybnost ze to tak je, ale nechcem davat podnet, aby sa nezistilo, ze som to bol ja, kto nahlasil pochybnost.

No veď skús nahlásiť. Možno si budeš potom hľadať inde podnájom, alebo ti ho o tú daň zdvihne. I tak še dá.
Nyyankees
04.04.10,22:17
Moje otazky maju INFORMATIVNY charakter. Alebo, ked je niekto "blby", musi sa pytat, nie? Cakal som odpoved, ako mi dala Xanti, to mi staci....
pavol54
05.04.10,11:10
No veď skús nahlásiť. Možno si budeš potom hľadať inde podnájom, alebo ti ho o tú daň zdvihne. I tak še dá.
No ono sa to môže zvrtnúť aj proti nahlasovateľovi, údajný páchateľ nelegálneho skutku ti to môže pekne zavariť ak sa nelegálnosť nepotvrdí.
pavol54
05.04.10,11:16
A keď mal prenajímateľ stratu?
Ak je rozdiel medzi výnosmi a nákladmi nižší ako minimum stanovené ZDP? To sa hneď môžeš spýtať či platí cestnú daň za auto, určite nejaké má,
Tvoje niektoré starosti na moju hlavu !!!!
Nyyankees
05.04.10,12:34
OK, ta este raz:

Moje otazky maju INFORMATIVNY charakter. Alebo, ked je niekto "blby", musi sa pytat, nie? Cakal som odpoved, ako mi dala Xanti, to mi staci....
marjankaj
05.04.10,12:44
OK, ta este raz:

Moje otazky maju INFORMATIVNY charakter. Alebo, ked je niekto "blby", musi sa pytat, nie? Cakal som odpoved, ako mi dala Xanti, to mi staci....

Už sa opakuješ. Xanti ti správne odpovedala na tvoju otázku.
Ale neuviedol si tu nič, čo by bolo nelegálne. Ak aj má príjmy z prenájmu, to ešte neznamená, že musí platiť z toho daň. Presne ako povedal pavol54, môže byť v strate. Ak o niečom nelegálnom vieš a neoznámiš to, tak sa to môže obrátiť proti tebe. Tu si zatiaľ nič nelegálne neuviedol.