peter750
04.04.10,21:40
Ahojte,

nedavno som podpisoval generalnu plnu moc pre mojho otca na vsetky ukony s neobmedzenou platnostou.

Nevedel som vsak jeho rodne cislo, datum narodenia a ani aku ulicu ma zapisanu v obcianskom (lebo sa stahoval), tak som na plnej moci vyplnil len jeho meno, a ostatne nechal prazdne. Overoval som tu plnu moc u notara v CR.

Bola to asi dost hlupost, lebo teraz ma napadlo ze ten notar alebo notarsky pracovnik to moze zneuzit. Si spravi notarom overenu kopiu a doplni tam hocijake rodne cislo, datum narodenia atd. Normalne mam z toho velke obavy ci to nezneuzije. Uplne by mu k tomu stacil nejaky menovec mojho otca.

Co si o tom myslite, moze sa to stat?

Co by som mohol spravit aby som tomu predisiel?


Diki za odpovede.
Xanti
04.04.10,19:44
Neviem či je možné čosi také ako si urobil ty.

Ale ak máš obavy tak zruš plnú moc, k nejakému dátumu. Dajme tomu k 6.4.2010 a urob novú poriadnu od napr. 10.4.2010.

Ak sa niekto bude preukazovať neplatnou plnou mocou tak ty si chránený lebo vždy je platný dokument s posledným dátumom vystavenia :D
mona091
04.04.10,19:56
Ahojte,

nedavno som podpisoval generalnu plnu moc pre mojho otca na vsetky ukony s neobmedzenou platnostou.

Nevedel som vsak jeho rodne cislo, datum narodenia a ani aku ulicu ma zapisanu v obcianskom (lebo sa stahoval), tak som na plnej moci vyplnil len jeho meno, a ostatne nechal prazdne. Overoval som tu plnu moc u notara v CR.

Bola to asi dost hlupost, lebo teraz ma napadlo ze ten notar alebo notarsky pracovnik to moze zneuzit. Si spravi notarom overenu kopiu a doplni tam hocijake rodne cislo, datum narodenia atd. Normalne mam z toho velke obavy ci to nezneuzije. Uplne by mu k tomu stacil nejaky menovec mojho otca.

Co si o tom myslite, moze sa to stat?

Co by som mohol spravit aby som tomu predisiel?


Diki za odpovede.

ak si si nezmylil datum 1. april, potom mi neide do hlavy:
- Ty si splnomocnoval otca?
- tak to surilo, ze az v CR?
- otec udelenu plnu moc prijal pisomne?
- odkial by nabral notar kopiu?
- zase sme pri generalnej plnej moci?
peter750
04.04.10,19:57
Akoze nie je mozne?

Normalne mi to overili, a bolo tam iba jeho meno.

Ako mam vykonat to zrusenie ?
peter750
04.04.10,19:59
Ano surilo to, pracujem v CR, a domov chodim len na vikendy ked su notary zavrety.

Ano ja som splnomocnoval mojho otca.

Otcovi som osobne dal original, a on ho podpisal a doplnil chybajuce udaje.

Notar si tu plnu moc ofotil, to predsa robia nie ?

Ako to myslis ze zase pri generalnej plnej moci ?
mona091
04.04.10,20:07
Ano surilo to, pracujem v CR, a domov chodim len na vikendy ked su notary zavrety.

Ano ja som splnomocnoval mojho otca.

Otcovi som osobne dal original, a on ho podpisal a doplnil chybajuce udaje.

Notar si tu plnu moc ofotil, to predsa robia nie ?

Ako to myslis ze zase pri generalnej plnej moci ?


- na pouzitie plnej moci treba mat jasne vydefinovane ukony, nestaci len ze: "splnomocnujem cloveka xy na vsetko",

- notar ti overi len tvoj podpis, nie obsah

- alebo Ti vyhotovi plnu moc, vtedy vsak pouzije aj par viet naviac
peter750
04.04.10,20:11
- na pouzitie plnej moci treba mat jasne vydefinovane ukony, nestaci len ze: "splnomocnujem cloveka xy na vsetko",

- notar ti overi len tvoj podpis, nie obsah

- alebo Ti vyhotovi plnu moc, vtedy vsak pouzije aj par viet naviac

Neviem ako tymto prispevkom odpovedas na moje otazky ohladom mozneho zneuzitia.

Ako vzor generalnej plnej moci som pouzil ten dokumet ktory google najde ako prvy ak das hladat "generalna plna moc".
mona091
04.04.10,20:12
tak na co si vlastne splnomocnil otca?
peter750
04.04.10,20:14
tak na co si vlastne splnomocnil otca?


Generálna
plná
moc
Podpísaný /á/ .................................................. ..................................................
nar. ................................... v .................................................. ....
trvale bytom .................................................. .............................
r. č. ......................................... č. OP .........................................
splnomocňujem
.................................................. ............................... nar. .................................................. ......
v .................................................. trvale bytom .................................................. ...................
r. č. ............................................. č. OP .................................................
na všetky právne úkony.
.................................................. ............................ nar. ...................................... je oprávnený /á/
v mojom mene podpisovať listiny, podávať vysvetlenia, činiť vyhlásenia rôzneho druhu voči
fyzickým osobám, právnickým osobám, orgánom štátnej správy a samosprávy, ako aj voči
peňažným ústavom. Je oprávnený /á/ nakladať s finančnými prostriedkami nachádzajúcimi sa
na účtoch v peňažných ústavoch vedených na moje meno, zastupovať ma pred
špecializovanými orgánmi štátnej správy a zastupovať ma v súdnych sporoch, ako aj na
dopravných inšpektorátoch. Taktiež je oprávnená preberať peňažné i nepeňažné poštové
zásielky, doporučené listové zásielky adresované mojej osobe, zásielky do vlastných rúk, ako
aj iné zásielky na finančné prostriedky doručované šekmi poštou. Ďalej je táto osoba
oprávnená v mojom mene podávať a preberať žiadosť o výpis alebo odpis z registra trestov.
vedomý /á/,
že v zmysle obsahu tejto generálnej plnej moci je
................................................., nar. .......................... oprávnený /á/ vykonať akýkoľvek
právny úkon, ktorý nie je v rozpore s právnym poriadkom.
Táto generálna plná moc nemá obmedzenú dobu platnosti.
mona091
04.04.10,20:15
Ty si podpisoval 2 originaly a jeden si nechal u notara???
Xanti
04.04.10,20:16
Peter750,
urob to ako som Ti napísala v prvom príspevku. Zruš túto generálnu moc k istému dátumu, urob novú kde ty vypíšeš otcove údaje ( r.č, dátum narodenia, bydlisko ) a máš to.
mona091
04.04.10,20:16
som zvedava, v ktorej banke by dovolili otcovi napriklad zrusit tvoj ucet, aj ked prazdny, napriklad,
mona091
04.04.10,20:17
neodpovedal si, kolko originalov si podpisal
peter750
04.04.10,20:19
Ty si podpisoval 2 originaly a jeden si nechal u notara???

To si uz nepamatam, ale myslim ze nie.

No ale nemohol by notar overit tu kopiu ktoru tam ma, tak isto ako keby overoval original ?

A mal by akoze notarom overenu kopiu plnej moci kde by boli dopisane udaje nejakeho otcovho menovca.


Proste mam z toho divny pocit ze mi to vobec overil, jemu by asi nevadilo ani ak by tam nebolo meno otca. A este to bolo v zahranici.
peter750
04.04.10,20:20
Peter750,
urob to ako som Ti napísala v prvom príspevku. Zruš túto generálnu moc k istému dátumu, urob novú kde ty vypíšeš otcove údaje ( r.č, dátum narodenia, bydlisko ) a máš to.

Ano to chcem urobit a ako to mam spravit ? Treba ist k tomu notarovi kde som to overoval ?

Diki
Xanti
04.04.10,20:21
Ano to chcem urobit a ako to mam spravit ? Treba ist k tomu notarovi kde som to overoval ?

Diki
No áno , môžeš ísť aj k nemu aj k inému. Proste zrušíš plnú moc
http://www.porada.sk/861547-post2.html ( tu je podobná téma ) a urobíš o pár dní novú. Síce bude na teba pozerať čudne notár ale prečo nie. A aspoň budeš mať srdce na pokoji.
peter750
04.04.10,20:25
No áno , môžeš ísť aj k nemu aj k inému. Proste zrušíš plnú moc a urobíš o pár dní novú. Síce bude na teba pozerať čudne notár ale prečo nie. A aspoň budeš mať srdce na pokoji.

No ale to zrusenie ako prebieha ? Musim tam priniest ten original ?

Netreba potom informaciu o tom zruseni poskytnut uradok ktorych sa to tyka ? Ten notar zapise informaciu o tom zruseni do nejakeho registra v Cechach ? A treba to aj na Slovensku?
Xanti
04.04.10,20:30
No ale to zrusenie ako prebieha ? Musim tam priniest ten original ?

Netreba potom informaciu o tom zruseni poskytnut uradok ktorych sa to tyka ? Ten notar zapise informaciu o tom zruseni do nejakeho registra v Cechach ? A treba to aj na Slovensku?
Napíš to odvolanie plnej moci podľa vzoru z porady http://www.porada.sk/861547-post2.html , odnesieš to na notárstvo a dáš to aj otcovi ... originál zrejme nosiť nebudeš musieť.

No a tým bude plná moc zrušená, a môžeš urobiť novú. Samozrejme neurobila by som to v jeden deň, ale v časovom odstupe.

A v podstate ako tak premýšlam, tak ani nepotrebuješ zrušiť plnú moc, lebo vystavením novej pôvodná stráca platnosť. Vždy je platný dokument s aktuálnejším dátumom a ty tú plnú moc otcovi chceš ponechať. Takže urob len novú plnú moc s jeho údajmi - vyplnenými.
peter750
04.04.10,20:43
Napíš to odvolanie plnej moci podľa vzoru z porady ... , odnesieš to na notárstvo a dáš to aj otcovi ... originál zrejme nosiť nebudeš musieť.

No a tým bude plná moc zrušená, a môžeš urobiť novú. Samozrejme neurobila by som to v jeden deň, ale v časovom odstupe.

A v podstate ako tak premýšlam, tak ani nepotrebuješ zrušiť plnú moc, lebo vystavením novej pôvodná stráca platnosť. Vždy je platný dokument s aktuálnejším dátumom a ty tú plnú moc otcovi chceš prenechať. Takže urob len novú plnú moc s jeho údajmi vyplnenými.

Je tam napisane "Je potrebne dorucit organu ktoreho sa plnomocenstvo tyka a tiez splnomocnencovi."
Akemu organu to mam dorucit?

A bude to mat platnost vo vsetkych krajinach = mam to spravit radsej SR alebo CR ?

A co sa tyka mozneho zneuzitia zo strany notara - myslis ze je to mozne ?

Dik.
Xanti
04.04.10,20:47
Je tam napisane "Je potrebne dorucit organu ktoreho sa plnomocenstvo tyka a tiez splnomocnencovi."
Akemu organu to mam dorucit?

A bude to mat platnost vo vsetkych krajinach = mam to spravit radsej SR alebo CR ?

A co sa tyka mozneho zneuzitia zo strany notara - myslis ze je to mozne ?

Dik.
Vieš
veľa záleží od toho čo do tej plnej moci dáš. Ak tam dáš, že môže ťa zastupovať v oboch krajinách tak by to malo tak byť. Ťažko hodnotiť, ako by sa k tomu postavili české orgány.

Hm, dnes je možné všetko. A čo sa týka toho orgánu, zvyčajne sa nerobia generálne plné moci, ale presne sa vyšpecifikujú náležitosti, kde ťa otec môže zastupovať.
VIeš ani generálna plná moc nedovolí otcovi kúpiť na tvoje meno nehnuteľnosť alebo vziať z banky úver ( môj názor ) lebo na také závažné veci treba mať vyšpecifikovanú plnú moc.

Na čo to vlastne potrebuješ, v akých veciach ťa má otec zastupovať?
peter750
04.04.10,20:52
Na nejake ukony ktore som potreboval kym som mimo SK.

Teraz mi ide len o to zneuzitie zo strany notarskeho pracovnika, neviem ci to je realne. Fkat som hlupy ze som to podpisoval nevyplnene.
Xanti
04.04.10,20:55
Na nejake ukony ktore som potreboval kym som mimo SK.

Teraz mi ide len o to zneuzitie zo strany notarskeho pracovnika, neviem ci to je realne. Fkat som hlupy ze som to podpisoval nevyplnene.
Tak napíš novú plnú moc, otcove údaje máš zo starej, daj tam nový dátum a bude platiť táto nová.
A nabudúce dáš pozor, čo kde vyplňuješ a hlavne podpisuješ. Bianko podpisy sú naozaj veľmi nebezpečné.
hena22
05.04.10,04:43
Na nejake ukony ktore som potreboval kym som mimo SK.

Teraz mi ide len o to zneuzitie zo strany notarskeho pracovnika, neviem ci to je realne. Fkat som hlupy ze som to podpisoval nevyplnene.

Preboha, žiadny notár by si predsa nedovolil zneužiť Tvoju plnú moc.
Až také Kocúrkovo tu hádam nemáme, veď príslušný notár je na tej listine tiež podpísaný, t.j. vystopovateľný.
Keby sa to prevalilo, mal by po svojom lukratívnom džobe, to by neriskoval.

Myslím, že si zbytočne podozrievavý.
Ale ak preto nemôžeš spávať, zruš tú plnú moc, ako Ti radí Xanti a problém je vyriešený.
peter750
06.04.10,06:56
Preboha, žiadny notár by si predsa nedovolil zneužiť Tvoju plnú moc.
Až také Kocúrkovo tu hádam nemáme, veď príslušný notár je na tej listine tiež podpísaný, t.j. vystopovateľný.
Keby sa to prevalilo, mal by po svojom lukratívnom džobe, to by neriskoval.

Myslím, že si zbytočne podozrievavý.
Ale ak preto nemôžeš spávať, zruš tú plnú moc, ako Ti radí Xanti a problém je vyriešený.

Stacilo by ak by notarsky pracovnik zobral kopiu co je u notara .. dopisal tam udaje toho menovca ... toto ofotil a nechal si to u svojho kamarata notarskeho pracovnika overit ako overenu kopiu ... nijako nedokazem ze si tam nedal overit ten original
buchač
06.04.10,07:16
Preboha, žiadny notár by si predsa nedovolil zneužiť Tvoju plnú moc.

Preboha ....naozaj ....že neverím !!!!:---:---:---:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Košický notár údajne spreneveril desiatky miliónov!
http://www.topky.sk/cl/10/325030/Kosicky-notar-udajne-spreneveril-desiatky-milionov-
...beťár jeden , ale len vraj údajne ...

Až také Kocúrkovo tu hádam nemáme, veď príslušný notár je na tej listine tiež podpísaný, t.j. vystopovateľný.
Keby sa to prevalilo, mal by po svojom lukratívnom džobe, to by neriskoval.
Kocúrkovo nie ....ale KOCÚRISKOVO ....
Myslím, že si zbytočne podozrievavý.
Ale ak preto nemôžeš spávať, zruš tú plnú moc, ako Ti radí Xanti a problém je vyriešený.

K zadanej téme sa radšej ...
Tomu sa hovorí už nie neznalosť zákona , ale inak by som nazval ...;)
peter750
06.04.10,07:17
Stacilo by ak by notarsky pracovnik zobral kopiu co je u notara .. dopisal tam udaje toho menovca ... toto ofotil a nechal si to u svojho kamarata notarskeho pracovnika overit ako overenu kopiu ... nijako nedokazem ze si tam nedal overit ten original

Alebo nemusi ani hladat menovca, staci ak si nejaky bezdomovec zmeni meno.
buchač
06.04.10,07:19
Alebo nemusi ani hladat menovca, staci ak si nejaky bezdomovec zmeni meno.

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

...najlepšie na

White Horse:rolleyes:
peter750
06.04.10,07:23
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

...najlepšie na

White Horse:rolleyes:

No ale fakt ... ako mam tu plnu moc co najucinnejsie zrusit ak zoberieme do uvahy ze :

- nebola na ziadnu konkretnu instituciu (znenie je ked das do googlu "generalna plna moc" a prvy vysledok)
- bolo vyplnene iba meno splnomocnenca
- bola podpisana v CR

?


Druha vec, je vobec taka plna moc platna ak bola vystavena len na meno bez ostatnych identifikacnych udajov ???
Kvaka
06.04.10,07:55
No ale fakt ... ako mam tu plnu moc co najucinnejsie zrusit ak zoberieme do uvahy ze :

- nebola na ziadnu konkretnu instituciu (znenie je ked das do googlu "generalna plna moc" a prvy vysledok)
- bolo vyplnene iba meno splnomocnenca
- bola podpisana v CR

?


Druha vec, je vobec taka plna moc platna ak bola vystavena len na meno bez ostatnych identifikacnych udajov ???
Ja si myslím, že takto napísaná plná moc je neplatná, chýbajú identifikačné údaje splnomocnenca. Okrem toho generálna plná moc zahŕňa zastupovanie všeobecne na všetky právne úkony a malo by platiť podľa §§ 31 až 33b Občianskeho zákonníka, že splnomocniteľ plnú moc udeľuje a splnomocnenec plnú moc prijíma, čo obidvaja účastníci potvrdzujú svojimi vlastnoručnými podpismi. Nechápem, ako to mohol overiť notár, ak tam nie je podpis tvojho otca, že túto plnú moc prijíma. Zneužitie je možné, najmä ak tam notár doplní a overí chýbajúce údaje. Btw, ty nevieš, kedy sa ti narodil otec?
Notár vlastne overuje podpisy na dokumente, takže v knihe overenia u notára by mali byť dva záznamy z toho istého dňa, overenie tvojho aj otcovho podpisu, a to asi nie je.
Petra Nová
06.04.10,07:56
Po tých skoro 30 príspevkoch začínam mať pocit, akoby si sa Ty chytal zneužiť plnú moc. Najmenej v troch príspevkoch Ti bolo celkom zrozumiteľne vysvetlené, ako máš postupovať. Tak neviem, o čom stále točíš. Nedá sa niečo zrušiť účinne, potom ešte účinnejšie a nakoniec najúčinejšie. :rolleyes:
peter750
06.04.10,08:02
Po tých skoro 30 príspevkoch začínam mať pocit, akoby si sa Ty chytal zneužiť plnú moc. Najmenej v troch príspevkoch Ti bolo celkom zrozumiteľne vysvetlené, ako máš postupovať. Tak neviem, o čom stále točíš. Nedá sa niečo zrušiť účinne, potom ešte účinnejšie a nakoniec najúčinejšie. :rolleyes:

AKOZE NEDA ?

napr mozem to zrusit u notara na SK .. aj u notara v CR .. poslem to na X uradov .. pojdem k tomu istemu notarovi kde som to podpisoval a informujem ho o zruseni ... a ja neviem co este ...
peter750
06.04.10,08:04
Ja si myslím, že takto napísaná plná moc je neplatná, chýbajú identifikačné údaje splnomocnenca. Okrem toho generálna plná moc zahŕňa zastupovanie všeobecne na všetky právne úkony a malo by platiť podľa §§ 31 až 33b Občianskeho zákonníka, že splnomocniteľ plnú moc udeľuje a splnomocnenec plnú moc prijíma, čo obidvaja účastníci potvrdzujú svojimi vlastnoručnými podpismi. Nechápem, ako to mohol overiť notár, ak tam nie je podpis tvojho otca, že túto plnú moc prijíma. Zneužitie je možné, najmä ak tam notár doplní a overí chýbajúce údaje. Btw, ty nevieš, kedy sa ti narodil otec?

Ano moj otec to podpisal ked som mu ju odovzdal, ak by to nepodpisal tak by bola neplatna. Ale nie je potrebne jeho podpis overovat. Nie neviem kedy sa narodil.
Petra Nová
06.04.10,08:11
Keď si overoval plnú moc v ČR, tak mi už len vysvetli, na aké úkony v Čechách by ho asi tak mohol zneužiť? Ten notárov úradník? Čo by tam už len dopísal a kde by to dopísal? Nehnevaj sa, ale skoro sa mi žiada napísať, že robíš z komára somára, alebo sa Ti zažiadalo len tak si porozprávať.

A skús mi vysvetliť prečo si nenapísal do plnej moci otcove údaje, keď si použil ako vzor plnú moc stiahnutú z googla? Tam to predsa je. Priveľmi špekuluješ.
peter750
06.04.10,08:17
Keď si overoval plnú moc v ČR, tak mi už len vysvetli, na aké úkony v Čechách by ho asi tak mohol zneužiť? Ten notárov úradník? Čo by tam už len dopísal a kde by to dopísal? Nehnevaj sa, ale skoro sa mi žiada napísať, že robíš z komára somára, alebo sa Ti zažiadalo len tak si porozprávať.

Ja neviem na ake ukony --- nap. pozicky z nebankoviek? proste podpisovanie hocicoho.
Dopisal by tam rodne cislo, datum narodenia a adresu menovca mojho fotra.
Tie policka tam ostali presne ako to je v tom vzori na googli len boli nevyplnene.



A skús mi vysvetliť prečo si nenapísal do plnej moci otcove údaje, keď si použil ako vzor plnú moc stiahnutú z googla? Tam to predsa je. Priveľmi špekuluješ.

Nechal som to prazdne a doplnil som tam tie udaje az ked mi ich otec nadiktoval, ked som to podpisoval u u notara este som ich nemal. Nestihal som.


Su aj ludia ktory popri svojom zamestnani konstantne uvazuju nad tym co ako vyuzit/zneuzit vo svoj prospech a len cakaju na spravnu chvilu --- na blbca ktory podpise nieco a nerozmysla pri tom :)
Petra Nová
06.04.10,08:23
A ako by vedel pravé údaje otca?. A čo myslíš, nepotreboval by ten splnomocnenec preukazovať k plnej moci aj OP? Ten by si pracovník notára odkiaľ získal? Či by si ho vyrobil.?

Prajem Ti dobrú zábavu a predpokladám, že táto téma bude aspoň so 100 príspevkami. Ohľadne jednej zbabranej plnej moci.:eek:

P.S. Inak je smutné, keď nepoznáš aspoň dátum narodenia svojho otca.:confused:
peter750
06.04.10,08:26
A ako by vedel pravé údaje otca?. A čo myslíš, nepotreboval by ten splnomocnenec preukazovať k plnej moci aj OP? Ten by si pracovník notára odkiaľ získal? Či by si ho vyrobil.?

Prajem Ti dobrú zábavu a predpokladám, že táto téma bude aspoň so 100 príspevkami. Ohľadne jednej zbabranej plnej moci.:eek:

Dopise udaje nejakeho bieleho kona do kopie tej plnej moci, ofoti ju, a da ju overit u nejakeho svojho kamarata notara s ktorym chodi na pivo.

Biely kon bud bude menovec od narodenia alebo si da zmenit meno uradne.


Som paranoidny ale ludia su kurvy.
sarasara
06.04.10,19:29
Ano surilo to, pracujem v CR, a domov chodim len na vikendy ked su notary zavrety.

Ano ja som splnomocnoval mojho otca.

Otcovi som osobne dal original, a on ho podpisal a doplnil chybajuce udaje.

Notar si tu plnu moc ofotil, to predsa robia nie ?

Ako to myslis ze zase pri generalnej plnej moci ?

Neviem, v čom je problém.
Napísal si splnomocnenie, vpísal si otcovo meno, zašiel si k notárovi, tam si to podpísal, zobral so sebou a odovzdal otcovi, ktorý si tam dopísal ostatné údaje.
Kedy si notár odfotil dokument?
peter750
06.04.10,19:33
Neviem, v čom je problém.
Napísal si splnomocnenie, vpísal si otcovo meno, zašiel si k notárovi, tam si to podpísal, zobral so sebou a odovzdal otcovi, ktorý si tam dopísal ostatné údaje.
Kedy si notár odfotil dokument?

Myslim ze si ho ofotil tesne potom ako som ho podpisal, ked tam bolo vypisane iba fotrove meno.