Hanah
13.10.05,13:28
Ahojte poraďáci.

Mám jedného zamestnanca, ktorý mal celý september neplatené voľno. Podľa novely zákona som povinná za neho odviesť zdravotné poistenie (za firmu i za neho) aspoň z minimálnej mzdy 6500,-.
Do riadku mesačného výkazu "Vymeriavací základ podľa §13" táto čiastka pôjde určite.
Má táto čiastka vstupovať i do riadku, ktorý sa volá "Celkový príjem, ktorý je predmetom VZ" alebo nie?
Logické možno je, že by to tam nemalo vstupovať, pretože to nie je príjem zamestnanca, ale neviem, či v poisťovni tie riadky nejako neporovnávajú ....

Čo Vy na to?
Díky.
Hana
Jana Motyčková
13.10.05,17:15
Má táto čiastka vstupovať i do riadku, ktorý sa volá "Celkový príjem, ktorý je predmetom VZ" alebo nie?
Nie. Do celkového príjmu sa uvedie 0. Poisťovne to musia akceptovať, myslím, že o tom vedia.
Jana Motyčková
13.10.05,17:25
Dnešná informácia - ÚDZS vraj už má všeobecne platné hromadné oznámenia, tuším ich dáva na pripomienkovanie ZP, takže možno budú, ale či to stihnú do konca októbra, neviem.
Čunda
13.10.05,19:24
Odvod musíš urobiť z minimálnej mzdy, urobíš výkaz, hromadné oznámenie, a ako ma školili na školení požiadaš zamestnanca o úhradu daného poistného v hotovosti pod IČO-m Vašej firmy. Uhradí celú čiastku to znamená 14%.