vikuš
05.04.10,13:35
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať podnikateľ - našiel jeho vystavenú fa za 250,- Eur - robí si fa sám v exceli a nie všetky má očíslované za sebou a stalo sa že mal aj rovnaké čísla rozdielnym odberateľom. Má urobiť opravné daňové priznanie, alebo od akej sumy sa podáva bonzáčik. Je to veľký problém?
Timka1
05.04.10,12:02
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať podnikateľ - našiel jeho vystavenú fa za 250,- Eur - robí si fa sám v exceli a nie všetky má očíslované za sebou a stalo sa že mal aj rovnaké čísla rozdielnym odberateľom. Má urobiť opravné daňové priznanie, alebo od akej sumy sa podáva bonzáčik. Je to veľký problém?



keďže ide o jeho zdaniteľný príjem je potrebné ho zdaniť, už sa nedá podať opravné DP, ale len dodatočné.
bonzáčik sa podával do 31.1.2010 ak výdaje presiahnu na jednu fyzickú osobu 3319,39 € za celý kalendárny rok
Marína
05.04.10,12:03
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať podnikateľ - našiel jeho vystavenú fa za 250,- Eur - robí si fa sám v exceli a nie všetky má očíslované za sebou a stalo sa že mal aj rovnaké čísla rozdielnym odberateľom. Má urobiť opravné daňové priznanie, alebo od akej sumy sa podáva bonzáčik. Je to veľký problém?
Oznamovacia povinnosť sa týka uskutočnených platieb v hotovosti.
Vystavená faktúra bola aj uhradená? Ak áno, podáva dodatočné DP a dodatočné výkazy. Ak faktúra uhradená nebola, podáva dodatočný výkaz o majetku a záväzkoch. Uvedená suma 250 € sa prejaví v neuhradených pohľadávkach.
Poznámka: Opravné DP sa podáva do termínu na podanie DP, po termíne sa podávava dodatočné DP. To isté platí aj pre výkazy o prímoch a výdavkoch, majetku a záväzkoch.
vikuš
06.04.10,06:19
Ďakujem veľmi pekne.
vikuš
10.04.10,10:12
Dobrý deň, ešte by som sa vás chcela spýtať, podnikateľ si dal opraviť DP za rok 2008 a tá účtovníčka mu dala dve verzie DDP v jednom uviedla rozdielne mínusové položky a druhom uviedla sumy po oprave účtovníctva, tak ako mali byť. Ja si myslím, že je správne DP po oprave s údajmy za celý rok 2008 a nie len rozdielne, alebo sa mýlim? zostatok na účte nesedel so skutočnosťou.

A náväzne na to by som sa chcela ešte spýtať ja som uviedla v DP - výkazoch počiatočný stav banky podľa skutočnosti z výpisu, ale vo výkazoch za predch. obdobie čiže rok 2008 som uviedla jej zostatky - keďže doteraz to tak evidujú na DÚ. Mám aj ja povinnosť opraviť tento predchádzajúci rok vo výkaze?
hellenn
11.04.10,12:38
Dobrý deň. Som začínajúca živnostníčka a prosím vás o radu ohľadom ERP. ERP som si riadne zaregistrovala na daňovom úrade a servisný technik mi ju nastavil. Problém je, že som si doma pri skúšaní blokovania neprepla pokladnu do treningového modu, ale učtovala som naostro cca 20e. Teraz neviem ako tých 20e zdokladujem v účtovníctve. Dá sa to nejako dať do poriadku?? Alebo je nutné zase vykonať znulovanie pokladne u technika?? Prevádzku chcem otvoriť v najbližšej dobe.
Timka1
11.04.10,13:14
Dobrý deň. Som začínajúca živnostníčka a prosím vás o radu ohľadom ERP. ERP som si riadne zaregistrovala na daňovom úrade a servisný technik mi ju nastavil. Problém je, že som si doma pri skúšaní blokovania neprepla pokladnu do treningového modu, ale učtovala som naostro cca 20e. Teraz neviem ako tých 20e zdokladujem v účtovníctve. Dá sa to nejako dať do poriadku?? Alebo je nutné zase vykonať znulovanie pokladne u technika?? Prevádzku chcem otvoriť v najbližšej dobe.

je možné urobiť storno dokladu, na základe toho, že došlo k omylu, originál aj stornovaný doklad vytlačiť a ponechať si
vikuš
11.04.10,13:31
Dobrý deň, ešte by som sa vás chcela spýtať, podnikateľ si dal opraviť DP za rok 2008 a tá účtovníčka mu dala dve verzie DDP v jednom uviedla rozdielne mínusové položky a druhom uviedla sumy po oprave účtovníctva, tak ako mali byť. Ja si myslím, že je správne DP po oprave s údajmy za celý rok 2008 a nie len rozdielne, alebo sa mýlim? zostatok na účte nesedel so skutočnosťou.

A náväzne na to by som sa chcela ešte spýtať ja som uviedla v DP - výkazoch počiatočný stav banky podľa skutočnosti z výpisu, ale vo výkazoch za predch. obdobie čiže rok 2008 som uviedla jej zostatky - keďže doteraz to tak evidujú na DÚ. Mám aj ja povinnosť opraviť tento predchádzajúci rok vo výkaze?


posúvam
vikuš
13.04.10,06:40
posúvam
nevie mi niekto povadiť?
vikuš
13.04.10,06:41
nevie mi niekto povadiť?
opravujem poradiť :)
evina
13.04.10,07:01
Dobrý deň, ešte by som sa vás chcela spýtať, podnikateľ si dal opraviť DP za rok 2008 a tá účtovníčka mu dala dve verzie DDP v jednom uviedla rozdielne mínusové položky a druhom uviedla sumy po oprave účtovníctva, tak ako mali byť. Ja si myslím, že je správne DP po oprave s údajmy za celý rok 2008 a nie len rozdielne, alebo sa mýlim? zostatok na účte nesedel so skutočnosťou.

A náväzne na to by som sa chcela ešte spýtať ja som uviedla v DP - výkazoch počiatočný stav banky podľa skutočnosti z výpisu, ale vo výkazoch za predch. obdobie čiže rok 2008 som uviedla jej zostatky - keďže doteraz to tak evidujú na DÚ. Mám aj ja povinnosť opraviť tento predchádzajúci rok vo výkaze?

DDP sa uvádza ako má byť správne, na záver vyčíslené rozdiely...

Spolu s DDP dáte aj opravené výkazy /skutočné zostatky k 31.12./
vikuš
13.04.10,07:25
Ďakujem pekne, ešte by som sa chcela spýtať - fa čo našiel musí dať do príjmov nakoľko bola aj uhradená a môže upraviť aj výšku výdavkov? Je z dodatočného DP pokuta?
evina
13.04.10,07:51
Ďakujem pekne, ešte by som sa chcela spýtať - fa čo našiel musí dať do príjmov nakoľko bola aj uhradená a môže upraviť aj výšku výdavkov? Je z dodatočného DP pokuta?

V DDP upraví výšku príjmov a výdavkov tak ako mali byť /preto podáva DDP/,- keby bolo všetko zaúčtované správne.
Podanie samotného DDP nie je pokutovateľné, pokuta sa vyrúbi z kladného rozdielu dane, t.j. ak bude doplácať daň závisí od jej výšky a času uhradenia od povinného termínu /31.3./ Výšku pokuty upravuje zákon 511/1992 v zn. n.p. § 35 a na stránke www.drsr.sk je uvedená kalkulačka, kde sa vypočíta úrok z omeškania....
vikuš
13.04.10,07:58
Ďakujem veľmi pekne, výde mu, že daň ktorú už zaplatil bola o 1 Euro vyššia.
evina
13.04.10,08:22
Ďakujem veľmi pekne, výde mu, že daň ktorú už zaplatil bola o 1 Euro vyššia.

to nie je na pokutu
vikuš
21.04.10,08:30
Dobrý deň, chem sa ešte spýtať - mám hotové DDP - rozdiel medzi riadnym a DDP je o 1,1 Eur menej - čiže viac bolo zaplatené, ale mám niečo vpísať do oddielu XI. Rozdiely DDP?, spomína sa tam daňový bonus, alebo rozpíšem rozdiely v kolónke pomocné výpočty?
vikuš
21.04.10,10:41
posúvam
vikuš
21.04.10,12:30
Vie mi niekto prosím Vás poradiť, čítam si to dookola, ale neviem sa z toho vysomáriť.
vikuš
22.04.10,14:34
Dobrý deň, chem sa ešte spýtať - mám hotové DDP - rozdiel medzi riadnym a DDP je o 1,1 Eur menej - čiže viac bolo zaplatené, ale mám niečo vpísať do oddielu XI. Rozdiely DDP?, spomína sa tam daňový bonus, alebo rozpíšem rozdiely v kolónke pomocné výpočty?

posúvam
jacekova
22.04.10,14:38
Dobrý deň, chem sa ešte spýtať - mám hotové DDP - rozdiel medzi riadnym a DDP je o 1,1 Eur menej - čiže viac bolo zaplatené, ale mám niečo vpísať do oddielu XI. Rozdiely DDP?, spomína sa tam daňový bonus, alebo rozpíšem rozdiely v kolónke pomocné výpočty?


pri DDP k dani z príjmov FO treba vypísať XI.oddiel
vikuš
22.04.10,15:00
riadok 107 - daň znížená o daňový bonus z r. 93 v riadnom som mala 853,92 a v DDP 852,82 - mám tam uviesť 853,92 ?

riadok 108 - rozdiel dane 1,1

riadok 109 v riadnom vyšla daň po orátaní zrazeného preddavku 38,06 v DDP 36,96 - tam nemám uvádzať nič nie, ak nie je vyšší ako 3,31

riadok 110 - sem mám niečo uviesť?

riadok 111 - daňový bonus - nič

riadok 112 - rozdiel súm daňového bonusu

poradite mi prosím vás.
jacekova
22.04.10,15:14
riadok 107 - daň znížená o daňový bonus z r. 93 v riadnom som mala 853,92 a v DDP 852,82 - mám tam uviesť 853,92 ?

riadok 108 - rozdiel dane 1,1

riadok 109 v riadnom vyšla daň po orátaní zrazeného preddavku 38,06 v DDP 36,96 - tam nemám uvádzať nič nie, ak nie je vyšší ako 3,31

riadok 110 - sem mám niečo uviesť?

riadok 111 - daňový bonus - nič

riadok 112 - rozdiel súm daňového bonusu

poradite mi prosím vás.

r.107 = 853,92 €
r.108 = 1,10 €
nič iné nevypĺňate
marjankaj
22.04.10,15:28
Dobrý deň, chem sa ešte spýtať - mám hotové DDP - rozdiel medzi riadnym a DDP je o 1,1 Eur menej - čiže viac bolo zaplatené, ale mám niečo vpísať do oddielu XI. Rozdiely DDP?, spomína sa tam daňový bonus, alebo rozpíšem rozdiely v kolónke pomocné výpočty?

Ak je daňová povinnosť nižšia nemusíš podávať dodatočné daňové priznanie.
§39 ods.3) zákona 511/1992
vikuš
22.04.10,15:51
Ďakujem veľmi pekne, a daňová povinnosť je nižšia, ale účtovníčka opravovala rok 2008, aj keď veľa vecí nechala tak a zle, ale menili sa konečné zostatky banky a pokladne, takže ja som upravovala počiatočné stavy v roku 2009 a zároveň podnikateľ našiel jednu jeho vystavenú fa - a preto musím podať DDP, nie?
Zita5
22.04.10,15:59
Ďakujem veľmi pekne, a daňová povinnosť je nižšia, ale účtovníčka opravovala rok 2008, aj keď veľa vecí nechala tak a zle, ale menili sa konečné zostatky banky a pokladne, takže ja som upravovala počiatočné stavy v roku 2009 a zároveň podnikateľ našiel jednu jeho vystavenú fa - a preto musím podať DDP, nie?

Ak bola uhradená a o úhrade sa neúčtovalo , tak áno DDP + výkazy.
Ak len chýbala v evidencii pohľadávok , čo by znamenalo navýšenie zostatku pohľadávok k 31.12. , tak robíte len Výkazy o MaZ.
vikuš
22.04.10,17:07
Ďakujem vám.