saso.b
05.04.10,12:59
Dobrý deň. Vedel by mi niekto povedať niečo bližšie o tomto zdravotnom probléme? Ako vzniká, čo spôsobuje a ako sa to dá liečiť. Viem že paličkové prsty sú znakom nejakého vážnejšieho ochorenia. Ďakujem
zdenka131
05.04.10,11:09
Želám pohodové popoludnie.

Zhrubnutie koncových článkov - paličkové prsty bývajú pri nedostatočnom zásobovaní tkanív kyslíkom. Môžu byť varovným signálom: pri ochoreniach pľúc, vrodených vadách srdca , hepatopatii, rakoviny pľúc...

Paličkové prsty bývajú niekedy vrodené a nie sú spojené so žiadnym ochorením. Treba kompletné vyšetrenie, aby sa zistila príčina a na základe výsledkov vyšetrenia navrhla vhodná liečba.
patalia
05.04.10,11:11
jedine, co o tom viem,ze je bud vrodene alebo ziskane...
vrodene je u pracientov s vrodenymi srdecnymi vadami alebo plucnymi vadami... ziskane indikuju ochorenie criev alebo rakovinove ochorenie.
toto ochorenie nie je liecitelne ( alebo aspon som o tom nepocula )
vsetko co som kedy o tom pocula a citala
Ešli
05.04.10,17:23
príznak aj pri cystickej fibróze
pasuliatko
05.04.10,19:08
olybaba
05.04.10,19:41
ubka
05.04.10,20:31
palickove prsty su tiez prejavom artritickych ochoreni klbov, najmä ak mate v krvi zvysene hodnota ASLO a kyselinu mocovu.
Ocela viac sa to prejavuje na prstoch nôh.
patalia
05.04.10,21:12
palickove prsty su tiez prejavom artritickych ochoreni klbov, najmä ak mate v krvi zvysene hodnota ASLO a kyselinu mocovu.
Ocela viac sa to prejavuje na prstoch nôh.

nie je to potom ako DNA? arthritis uretica?
ubka
06.04.10,21:20
nie, pri Dna zhrubnu clanky prstov, uklada sa tam kyselina mocova, je to velmi bolestive, pri aktivacii zapalu-je bolest nepredstavitelna a neda sa klbika ani dotknut.
Je to odlisne ako palickove prsty.
ubka
06.04.10,21:22
Pri ochoreni DNA zhrubnu clanky prstov, je to odlisne ako palickove prsty...ale tazkosti podobne.