didjo
05.04.10,16:06
ideme rekonštruovať kuchynu, rozhodli sme sa pre vstavané spotrebiče/samozrejme/ a chcem vedieť aké má kto skúsenosti nie s konkrétnou značkou to ma nezaujíma , ale s typom rúry lebo ich je nepreberné množstvo od 199 do 1999 € teda:
multifunkčná
s grilom či bez
ohrev
ventilátor
časovač
samočistiaci email /nie e-mail/
dvojsklo, trojsklo
plnovýsuv
internet, rádio, tv video hifi/to už srandujem.../
je jasné že čím drahšia tým lepšia ale nechcem zbytočne preplatiť technické finesy ktoré potom možno nikdy nevyužijem...
poprosím konkrétne skúsenosti so spomenutými aj nespomenutými TF/technické finesy/
arizona
05.04.10,15:37
andreaS
05.04.10,16:18
maximalne som si zvykla a mozem odporucit teleskopicke vysuvy... (az tak som si nato zvykla, ze ked som bola u mamy a vyberala nieco z jej rury, tak mi to skoro spadlo, kedze ona ich nema) ... pre opisanie: rost alebo plech drzi v rure na tychto teleskopickych vysuvov... ked potrebujem preliat kura, tak si zufankou zachytim rost a jemnym tahom ho vysuniem von pokial sa da a ten teleskop drzi cely rost... a ja mam stale obe ruky volne... bez teleskopov by som musela jednou rukou drzat rost a druhou prelievat...

a funkcie ktore vyuzivam najcastejsie je teplovzdusne pecenie, vrch spodok, alebo spodok s ventilatorom... ostatne funkcie len velmi malo... este mam infragril, tak ten sem-tam pouzijem...

co sa tyka cistenia, tak je tam program na precistenie, ale to je nieco na system pary... dam tam plech s vodou, ta sa zohreje a para uvolni spinu v rure a potom ju musim rucne pretriet...
mandyla
06.04.10,14:27
My máme Elektrolux, s funkciami ako píše andreaS, som s ňou spokojná ale v bytovke sme mali (nový) šporák INDESIT s elektrickou rúrou, s motorčekom na grilovanie, také vidlice sa nakrúcali do zadnej časti rúry ktoré otáčali mäso dookola. Krásne sa dalo ugrilovať aj kačka. Pri zariaďovaní novej kuchyne v dome som na túto funkciu akosi pozabudla a nehľadala som rúru ktorá by mala aj túto funkciu a je mi veľmi ľúto. Kuru musím otáčať ja:(( Už som potom nepátrala či aj vstavané rúry majú túto funkciu.
finis
07.04.10,06:42
ja mam vstavanu ruru zn.Whirpool FCSM6 (ak som spravne pochopila co pisu na stitku :))mame ju nieco viac ako 6 rokov a sluzi k plnej spokojnosti. pripajam sa k pochvale teleskopickeho vysuvania.dost to pomaha pri kontrolovani alebo podlievani.nemusi sa jedlo vyberat iba sa vysunie.je mensia moznost urazu a je to aj samozrejme pohodlnejsie.je tiez super ked je rura vstavana tzv.vo vyske oci.setri to chrbat.
ja dalej pouzivam hlavne funkciu dolny a horny ohrev, teplovzdusnu, zapekanie a z casu na cas pizzu a tiez casovac.ma aj myslim katalyticke cistenie takze sa tak nemusi casto cistit.este mozno by bolo dobre mat v nej funciu pary.ale zase aj bez toho sa da.
andreaS
07.04.10,06:48
ja som casovac objavila len nedavno :D dovtedy som si stopovala na inych hodinkach :D ...

teraz si pekne nastavim cas a ked uplynie, tak rura zhasne a pipa... pridem, skontrolujem a bud vypnem, alebo stlacim jeden gombik a pokracuje v peceni... a opat mozem nastavit cas...

je to super hlavne ked chodievame vencit a nemusim kvoli tomu vypinat ruru, lebo viem, ze sa vypne sama po uplynuti casu.. takze keby sa nam cokolvek cestou prihodilo, tak nic v rure nezhori ;)

inak moja rura ma aj vnutorny teplomer... je to prislusenstvo navyse, vnutri v rure je otvor, kde strcim koniec teplomeru, teplomer potom do masa, kt. sa bude piect v celku a ked dosiahne pozadovanu vnutornu teplotu, tak ma upozorni pipanim... toto som este neskusala...

ja mam gorenje B50PP v dizajne pininfarina I... maximalna spokojnost tiez uz zopar rokov...
finis
07.04.10,06:57
ano.fukcia, kedy rura sama vypne je na nezaplatenie.aj moja pipa a vola ma aby som prisla, kazdych par minut, na rozdiel od umyvacky kt.zapipa a dost.niekedy jej kricim, ze ved uz idem, ale pipa dalej.inak ja si na rure casujem vselico - aj napriklad dokedy mi bude prat pracka (mam ju na inom poschodi).
je to malickost, ale potesi.
KEJKA
24.10.13,10:14
nadväzujem na túto diskusiu po rokoch
chcem vymeniť vstavanú rúru, ponúkli mi tiež ako je v poslednom príspevku pred mojím gorenje B50PP, neviem však, kde by som ju mohla vidieť "naživo".
http://kuchynskespotrebice.sk/product/gorenje-b-50-pp-zabudovatelna-rura

máte niekto s týmto typom skúsenosť?
má aj spomínané teleskopické vysúvanie?
odporučili by ste nejaký iný typ?
dizajnovo - má prevládať čierna farba, nechcem nerez ani bielu.
Vďaka
KEJKA
25.10.13,06:03
nikto nič, či mám zadať súvisiacu otázku?