akumulator
05.04.10,17:09
Desať dní pred svojim zánikom (21.12.2009) odoslala štátna Spoločná zdravotná poisťovňa, a.s. (SZP) do Vestníka verejného obstarávania (VVO) informáciu o splnení zmluvy z 6.7.2009 so spoločnosťou Beset, spol. s r.o. Zaplatená suma 1.277.118 €.


Hneď nasledujúci deň (22.12.2009) zadala SZP tej istej istej firme zákazku rokovacím konaním bez výzvy na súťaž, v ktorej si objednala „Technickú podporu a transformáciu a migráciu údajov Komplexného informačného systému SZP pre potreby zlúčenia SZP a VšZP“. Cena zákazky 2.836.160 €.


O splnení tejto zmluvy odoslala (už neexistujúca SZP) oznámenie do vestníka dňa 8.1.2010. Teda 7 dní po svojom zákonom určenom zániku a po výmaze z Obchodného registra. Pozri Obchodný register (treba zrušiť "hľadať len v aktuálnych záznamoch).


Ako mohla neexistujúca SZP odoslať 8.1.2010 oznámenie do Vestníka verejného obstarávania o splnení zmluvy? Pozri Vestník verejného obstarávania 6/2010?


Prečo deň po splnení zmluvy s firmou Beset, spol. s r.o. a 5 dní po publikovaní zákona o zániku SZP v Zbierke zákonov zadala SZP tej istej firme v tomto predvianočnom čase ďalšiu zákazku?


Na jej splnenie mala uvedená firma 9 dní (vrátane Vianočných sviatkov) a za tento čas SZP uvedenej spoločnosti zaplatila 2.839.160 €.


Aký tovar či aké práce táto firma dodala a kto ich vlastne dňa 8.1.2010 prevzal za neexistujúcu SZP, keď za jeden jediný deň práce – pokiaľ by pracovala vrátane Vianočných sviatkov – dostala táto firma zaplatené vyše 315.462 € = vyše 9,5 miliónov Sk?


Javí sa uvedené konanie SZP a jej predstaviteľov v uvedenom období a kontexte ako hospodárne a účelné nakladanie s verejnými prostriedkami?
:mad::mee:

Obstarávaním od 6.7. do 31.12.2009 - teda v čase, kedy už bolo rozhodované (od 2.7.2009) a potom rozhodnuté (vládou 15.7.2009) utratila štátna Spoločná zdravotná poisťovňa spolu 5.882.912 € = 177.228.607 Sk!

Podal som sťažnosť na Úrad vlády SR, na Ministerstvo zdravotníctva SR (ako hlavného akcionára SZP) ešte v auguste 2009. Dodnes ani len odpoveď. Podal som vo februári 2010 podnet na Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky. Odpovedali, že ich povinnosťou je nabádať ku kontrole orgány na to určené a odoslali môj podnet na Najvyšší kontrolný úrad SR (kam som sa mimochodom obrátil už predtým). NKÚ odpovedal, že kontrolu musí vykonať iba vtedy, ak sa na tom uznesie Národná rada SR. ... V deň, keď mi prišla odpoveď z Generálnej prokuratúry SR, bolo večer v TV novinách, že voľajakého mladíka trestne stíhajú, lebo akési čachre machre porobil (podviedol ľudí) ohľadne mobilov a za spôsobenú škodu do 5 tisíc € mu hrozí 6 až 10 rokov odňatia slobody. Prišlo mi to ťažko trápne.
Laco-monter
05.04.10,15:42
Tak toto je riadne silná káva !

akumulator mal by si si najať ochranku.
buchač
05.04.10,16:24
Tak toto je riadne silná káva !

akumulator mal by si si najať ochranku.

...aj iní mali ...a inú ...;)
akumulator
05.04.10,17:33
Tak toto je riadne silná káva !

akumulator mal by si si najať ochranku.

Ochranku? Nepotrebujem ju. Čo sa má stať, stane sa.

Cítim voči oficiálnym predstaviteľom zaniknutej štátnej Spoločnej zdravotnej skôr zlosť z obludnosti, ktorú vykonali. Mimochodom posledný šéf Spoločnej zdravotnej je dnes členom Správnej rady Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a.s.: Ing. Martin Senčák (http://orsr.sk/vypis.asp?ID=56986&SID=2&P=0), Vrakunská cesta 2, Bratislava 821 02, Vznik funkcie: 01.01.2010.

Za peniaze, ktoré takto prehajdákali mohlo byť uzdravených 694 pacientov, ktorí potrebujú "TEP" (výmenu bedrového kĺbu), na ktorú musia "pre nedostatok financií" čakať v čakacích listinách zhruba 365 dní!

Zložil som prísahu (Hippokratovu), v ktorej som o.i. prisahal, že: "Spôsob svojho života zasvätím podľa vlastných síl a svedomia úžitku chorých a budem ich ochraňovať pred každou krivdou a bezprávím.". A myslel som to a myslím dodnes smrteľne vážne.

Obrátil som sa v tejto veci na OLAF (http://ec.europa.eu/anti_fraud/freephone/index_sk.html) (Európsky úrad pre boj proti podvodom) a na Generálny direktoriát Európskej komisie pre vnútorný trh. Začali vec vyšetrovať.
profesional
15.04.10,07:56
Zaslat to mohla. Lebo poistovna nezanikla. Ona sa len zlucila s inou a teda doslo k pravnemu nastupnictvu a teda pravny nastupca to zaslal.

Ta suma je nanajvys podozriva. Je jasne ze nikto nie je perpetum mobile. Takze by som podal na Generalnu prokuraturu SR trestne oynamenie pre podozrenie obzvlast zavazneho zlocinu porusovania povinnosti pri sprave cudzieho majetku. A toho sa uz tak lahko nezbavia.
akumulator
15.04.10,09:02
Zaslat to mohla. Lebo poistovna nezanikla. Ona sa len zlucila s inou a teda doslo k pravnemu nastupnictvu a teda pravny nastupca to zaslal.

Ta suma je nanajvys podozriva. Je jasne ze nikto nie je perpetum mobile. Takze by som podal na Generalnu prokuraturu SR trestne oynamenie pre podozrenie obzvlast zavazneho zlocinu porusovania povinnosti pri sprave cudzieho majetku. A toho sa uz tak lahko nezbavia.
Nezaslal to právny nástupca (pozri - klikni na tento odkaz) - Vestník verejného obstarávania (http://www.e-vestnik.sk/Vyhladavanie/Oznamenie#EVestnik/Detail/11044) (6/2010 - celkom dole choď, "dátum odoslania" - 8.1.2010 a celkom hore - odosielateľ "Spoločná zdravotná poisťovňa, a.s.". Nasleduje odkaz (klikni) Výpis (úplný) z OR SR pre SZP (http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=56745&SID=2&P=1) (všimni si dátum vymazania z OR - "31.12.2009").

Na Generálnu prokuratúru SR som podal podnet ohľadne podozrenia z porušenia zákonov v tejto veci (obsiahly, všetky detaily - celkovo 4 strany textu). Odpoveď prišla za 14 dní - parafrázujem - "GP SR nie je v tejto veci oprávnená konať, úlohou GP je predovšetkým požadovať oprávnené kontrolné orgány, aby si plnili svoje kontrolné úlohy... preto môj podnet postupujú NKÚ".

Z NKÚ prišla odpoveď tiež v nečakane rýchlej lehote (asi o 10 dní). že je správne, že som sa na nich obrátil prostredníctvom GP, že ma ale upozorňujú, že NKÚ má povinnosť vykonať kontrolu iba ak sa na tom uznesie parlament. Že majú svoj Plán kontrolnej činnosti. Že ale každopádne ďakujú za podnet.

GP SR nevedela, že na NKÚ som sa obrátil už predtým, ako na GP SR, dostal som z NKÚ zhodnú odpoveď s tou prvou (akoby to mali už dopredu predtlačené a len dopĺňali mená a adresy).

Ad trestné oznámenie: posledný riaditeľ SZP, ktorý šéfoval SZP v čase zadania tejto podozrivej zákazky (priamou výzvou) Ing. Senčák - je dnes členom predstavenstva VšZP.

Podal by si trestné oznámenie? Napokon zavrú teba za krivé obvinenie (prachov na to majú dosť). Podľa mojich informácií ak GP SR na základe akéhokoľvek listu nadobudne domnienku, že mohlo dôjsť k spáchaniu trestnej činnosti, je sama povinná iniciovať trestné stíhanie vo veci a vydať pokyn polícii. Nestalo sa tak. Za týmto je niekto poriadne vysoko postavený, čo ťahá za šnúrky a má vplyv. Netuším kto.

Poslednou nádejou je pre mňa OLAF (Európsky úrad pre boj proti podvodom) a Generálny direktoriát Európskej komisie pre vnútorný trh (ako aj príslušný komisár), na ktorých som sa po vyčerpaní vnútroštátnych možností obrátil tiež. Informácie nejaké mám, no požiadali ma, aby som ich zachoval ako diskrétne informácie, preto viac v tejto chvíli povedať nemôžem.

Ešte šťastie, že "stará časť" EU berie stále každé jedno euro hlavne ako ťažko zarobené euro a pre nich je jeho minutie "ledabolo" (ak nie úmyselne "leda nebolo") ťažkým zločinom.

Ďakujem za postreh. Na GP SR sa možno obrátiť aj anonymne. Skús to, možno to zaberie. Možno sa treba skúsiť obrátiť priamo na Úrad finančnej polície. Neviem. Ja považujem svoju občiansku povinnosť v tejto veci za splnenú.