mona091
05.04.10,18:06
alebo, vyvoj populacie, alebo moznosti adopcie, alebo mensina verzus vacsina. alebo co dalej?
tetrisss
05.04.10,16:16
No nie ze by som pochybovala o odovodneni odobratia, ale co dalej?
buchač
05.04.10,16:17
alebo, vyvoj populacie, alebo moznosti adopcie, alebo mensina verzus vacsina. alebo co dalej?

mimotemy
....môj predpoklad je veľmi rýchle uzatvorenie tejto témy ...;)
tetrisss
05.04.10,16:20
mimotemy
....môj predpoklad je veľmi rýchle uzatvorenie tejto témy ...;)

Presne tak sa chova cela nasa spolocnost k tejto otazke, rychle ju uzavrie, ale tym sa nevyriesi...
ondrejvla
05.04.10,16:40
alebo, vyvoj populacie, alebo moznosti adopcie, alebo mensina verzus vacsina. alebo co dalej?

Populačné schopnosti týchto rodín neznížime, sú stále najvyššie, Bohužiaľ medzi zaostalými rodinami v chatrčiach trpia tí, čo sú nevinní, tí, čo sa nepýtali na tento svet. Je tam realita, že deti rodia deti, ich finančné schopnosti sú na úrovni sociálnych dávok a mentálne...? Veľa z týchto dievčat nie je schopná sa postarať o svojich potomkov, dať im adekvátnu výchovu, výživu a o vzdelaní nehovoríme už vôbec. Myslíte, že my, ľudia spoza monitorov na tom niečo zmeníme? My môžeme len diskutovať ale situácia bude na tej istej úrovni. Škoda.
buchač
05.04.10,16:43
Presne tak sa chova cela nasa spolocnost k tejto otazke, rychle ju uzavrie, ale tym sa nevyriesi...

Tak , ako vždy / väčšinou / som bol zle pochopený ...:rolleyes:

Svojím príspevkom som chcel naznačiť , že sa tu rozprúdi debata , ktorá bude / môže sa / v podstate o nadávaní a poukazovaní na nedostatky určitého etnika ...
Podotýkam , že mňa nevynímajúc ...stačí mi ísť okolo L IX , alebo okolo niektorých osád ...a nadávam ako pohan , na sedadle je vždy odistené železo ;)

Na druhej strane ale môžem povedať , podotknúť , že mám v okruhu svojich známych aj príslušníkov tohoto etnika , ktorí sú vzdelaní , normálni a dá sa s nimi porozprávať o veciach aj bežných a aj iných ...


tetrisss
No nie ze by som pochybovala o odovodneni odobratia, ale co dalej?
...ozaj ???....čo ...???????????

Skončia tam , kde aj ostatní ...všetci sa im poskladáme na taký život , o akom sa im ani nesnívalo ...
Pokiaľ budú malé detičky , v pohode beriem ....ale čím ďalej budú tie detičky rásť v decákoch a budú z nich časom maloletí grázlici .....čo ďalej ????
Značkové tenisky , bundy , rifle ....mobily , vreckové na prilepšenie / t.j. cigarety , fet , drogy / ....len aby traumu nemali ...kua , veď to ani poniektoré deti v normálnych rodinách nemajú , nakoľko si to ich rodičia nemôžu dovoliť ...
A keď už nebudú mať nárok na bezstarostný život v detskom domove , skončia tak , ako aj ostatní ...

Nikto a nik ich neprevychová , nikdy ....pokiaľ sami oni nebudú chcieť ...
A nie je to o bezútešnom živote , o krivdách , o útlaku , o nedaní šancí ...

Keď si len vezmeme krajinu neobmedzených možností ...ten istý problém majú ...
tetrisss
05.04.10,16:52
Nemozem s tym celkom suhlasit, v nasom okoli su dediny s pocetnou ciganskou komunitou a je medzi nimi vela slusnych / myslim to fakt vazne/ ludi, ktori pracuju... ale tu je ten problem, vacsinou v cechach, nakolko tu ich nikto do roboty nechce, ale aj mnozstvo ludi, zijucich len zo socialnych davok a vychovavajucich pocetny buduci problem, ale stale este su to ludia vychovatelni. Lenze kym? v skolach automaticky slabych ziakov supnu do specialnych skol, hoci deti su iba zanedbane, do roboty ich nikto nechce a stat im radsej bude platit cim dalej viac len aby to nejako zamietol pod koberec. Tento problem ale sam od seba nezmizne i ked my to samozrejme nevyriesime a mimochodom, Buchac, ja som ta pochopila presne.