byznys
05.04.10,19:22
potrebovala by som poradit ako urobit sucasne rozdelenie a prevod obchodneho podielu a premenu zakladneho imania. Jediny spolocnik, ZI: 200 000 SK, prevadza OP na dvoch novych spolocnikov v pomere: 50/50 ( 100 000 Sk/100 000 SK). Vklady spolocnikov musia byt vyjadrene celym kladnym cislom? Najprv mam schvalit prevod OP a az potom premenu vramci rozhodnutia jedineho spolocnika? Viete poradit v akom poradi co urobit? DAKUJEM!
gabooz
06.04.10,08:03
Potrebuješ zmluvu o prevode obchodného podielu, úplné znenie spoločenskej zmluvy, podpisové vzory konateľov, návrh na vykonaie zmien v OR. Je toho viac (Ak potrebuejs viem ti to pripraviť)

Čo sa týka podielov. Výška vkladu sa môže pre jednotlivých spoločníkov určiť rozdielne, musí však byť vyjadrená kladným celým číslom. § 109 ObchZ
byznys
10.04.10,12:07
DAKUJEM! urobila som to tak, ze som pripravila valne zhromazdenie na ktorom sa schvalil prevod OP na novych spolocnikov - v SKK, nasledne som odvolala stareho a menovala noveho konatela. Po VZ som pripravila zmluvy o prevode OP - v SKK a nakoniec novy konatelia rozhodnutim o premene menovitej hodnoty vkladov a schvalili premenu ZI z SKK na EURa ( 100 000 SK- 3 320 EUR ( 2x)). Takto mi vyslo cele kladne cislo a nemusela som zvysovat, znizovat ZI. NO snad mi to prejde na sude.
Economic
10.04.10,12:54
DAKUJEM! urobila som to tak, ze som pripravila valne zhromazdenie na ktorom sa schvalil prevod OP na novych spolocnikov - v SKK, nasledne som odvolala stareho a menovala noveho konatela. Po VZ som pripravila zmluvy o prevode OP - v SKK a nakoniec novy konatelia rozhodnutim o premene menovitej hodnoty vkladov a schvalili premenu ZI z SKK na EURa ( 100 000 SK- 3 320 EUR ( 2x)). Takto mi vyslo cele kladne cislo a nemusela som zvysovat, znizovat ZI. NO snad mi to prejde na sude.

V tomto postupe ako píšeš určite nie. Spoločník by mal najprv rozhodnúť o premene svojho vkladu a až potom urobiť prevod na dvoch.
byznys
10.04.10,15:36
pravnik mi poradil ak to urobim vsetko v jeden den malo by to urcite prejst:( chcem sa vyhnut zbytocnemu zvysovaniu ZI, ale vdaka, budem dalej premyslat....
Economic
10.04.10,15:41
pravnik mi poradil ak to urobim vsetko v jeden den malo by to urcite prejst:( chcem sa vyhnut zbytocnemu zvysovaniu ZI, ale vdaka, budem dalej premyslat....

Takéto veci sa samozrejme dajú urobiť jedným vrzom, ja to robievam ako na bežiacom páse. Budem držať palce. Ja mám tam akurát stanovenú určitú chronológiu postupov pri jednotlivých krokoch v rozhodnutí JS. Vždy aj tak záleží od uhla pohľadu vyššieho súdneho, ktorý o tom rozhoduje ako sa so všetkým vysporiada. Určite daj vedieť, ako si dopadla.
byznys
10.04.10,16:08
tiez som s tym neni velmi stotoznena:( tieto premeny ma absolutne nebavia:) diky moc a urcite dam vediet!!!