susedx
05.04.10,19:27
Chcel by som sa opytat co treba na zalozenie obchodu? Co okrem zalozenia zivnosti, zohnania priestorov a registracnej pokladne treba?:) Su nejake specialne veci, ktore su s tymto spojene, ked som student? Co konkretne by som mal este vediet?
Za odpovede vopred dakujem.
Dáša_
05.04.10,17:45
príde na to, aký obchod chceš prevádzkovať, teda čo sa bude predávať. Rozdiel je napríklad alkohol alebo knihy. A tiež to, či budeš predávať sám alebo budeš mať predavačku
pepsikova
05.04.10,18:06
..no..založeniu živnosti predchádza podnikateľský zámer,k tomu musíš mať špeciálne školenie,potom ho musíš vypracovať,ak chceš dotáciu z UPSVaR, tak aj obhájiť,dostaneš živnosť- ale predtým ti tam dajú aj potrebné informácie..teda na tom úrade..

..a ak rozmýšľaš o založení obchodu, priestory musíš mať obkuknuté ešte prv ako živnosť, teda obrazne povedané..
ludex
05.04.10,18:17
Chcel by som sa opytat co treba na zalozenie obchodu? Co okrem zalozenia zivnosti, zohnania priestorov a registracnej pokladne treba?:) Su nejake specialne veci, ktore su s tymto spojene, ked som student? Co konkretne by som mal este vediet?
Za odpovede vopred dakujem.

Okrem toho,čo si opísal,by si mal v prvom rade vedieť,čo budeš predávať a či to aj bude predajné!/dobrý prieskum trhu/ A samozrejme najpodstatnejšie sú peniaze! Dostatok peňazí! ;)

1. Založenie živnosti

-poplatky,čas

2. Priestory

- prenájom,zariadenie,hygiena,zamestnanci,pokladňa ,tovar

3. Reklama

- financie,nápad.
susedx
06.04.10,18:12
tak chcel by som predavat elektroniku, GPS-navigacie a pod. a chcel by som tam mat predavacku