palci83
05.04.10,22:26
Chcem sa opytat ci by mi vedel niekto poradit s mojim planom vykupovat vlasske orechy.Potrebujem nato zivnost ak je to iba sezonne alebo ake povolenia potrebujem? A tiez komu by som to mal predat aby z toho bol co najvacsi zisk.dakujem
Chobot
06.04.10,00:21
Chcem sa opytat ci by mi vedel niekto poradit s mojim planom vykupovat vlasske orechy.Potrebujem nato zivnost ak je to iba sezonne alebo ake povolenia potrebujem? A tiez komu by som to mal predat aby z toho bol co najvacsi zisk.dakujem

Najprv som si myslel, že to chceš skupovať pre svoju potrebu (spotrebu). Na to by si nič nepotreboval, žiadne povolenia ani živnosť.

Ak to chceš ale ďalej predávať a zarábať na tom, tak ide o podnikateľskú činnosť a ty si musíš zvážiť, o akú formu podnikania máš záujem - živnosť, s.r.o. - maloobchod, veľkoobchod,...

A nehnevaj sa, položiť takú otázku, že komu to máš predať, aby si mal čo najväčší zisk.... asi si robíš z nás srandu...:rolleyes::rolleyes::eek:
palci83
08.04.10,19:42
Najprv som si myslel, že to chceš skupovať pre svoju potrebu (spotrebu). Na to by si nič nepotreboval, žiadne povolenia ani živnosť.

Ak to chceš ale ďalej predávať a zarábať na tom, tak ide o podnikateľskú činnosť a ty si musíš zvážiť, o akú formu podnikania máš záujem - živnosť, s.r.o. - maloobchod, veľkoobchod,...

A nehnevaj sa, položiť takú otázku, že komu to máš predať, aby si mal čo najväčší zisk.... asi si robíš z nás srandu...:rolleyes::rolleyes::eek:
Chobot dakujem ze si reagoval na moje otazky a sorry ak ta druha bola nemiestna ;) ja som to myslel tak ze neviem ako sa mam dostat k nejakemu velkemu odberatelovi napr.nejaky obchodny retazec alebo pekarne pripadne niekde do zahranicia..a este by som bol rad ak by si vyjadril svoj nazor na moj plan..dakujem
cathyc
08.04.10,20:41
Chobot dakujem ze si reagoval na moje otazky a sorry ak ta druha bola nemiestna ;) ja som to myslel tak ze neviem ako sa mam dostat k nejakemu velkemu odberatelovi napr.nejaky obchodny retazec alebo pekarne pripadne niekde do zahranicia..a este by som bol rad ak by si vyjadril svoj nazor na moj plan..dakujem
Ide len o to, aby si rýchle zbohatol? Lebo ak áno tak skončíš skôr ako začneš. Čo takto začať z menším sústom ako sú reťazce do ktorých sa dostať ako dodávateľ nie je zas až tak jednoduché a možno ani príliš lukratívne. Poznám viacero dodávateľov reťazcov, ktorí to robia len kvôli obratu a gro ich zisku tvoria malí odberatelia. Čo takto skúsiť osloviť rôzne cukrárne. Tam by si mal po dohode zaručený pravidelný odber.
AlaNR
09.04.10,05:18
alebo oslov známych, my predávame orechy pravidelne cez známeho do Bratislavy, jeho kolegovia sa za nimi idú utĺcť, pretože nemajú inú možnosť oriešky zohnať. 25 kg sa predá, len čo sa auto otvorí.
Do reťazcov veeeľmi pochybujem. Na to si "malý pán"...
Cukrárne majú tiež svojich dodávateľov, tiež väčšinou svojich známych, takže s orechmi asi dieru do sveta neurobíš...
Alebo čo takto postaviť sa na tržnicu?
Chobot
09.04.10,14:08
Chobot dakujem ze si reagoval na moje otazky a sorry ak ta druha bola nemiestna ;) ja som to myslel tak ze neviem ako sa mam dostat k nejakemu velkemu odberatelovi napr.nejaky obchodny retazec alebo pekarne pripadne niekde do zahranicia..a este by som bol rad ak by si vyjadril svoj nazor na moj plan..dakujem

Každý by rád predal čo najdrahšie a najlepšie do zahraničia. Ťažko môžeš od niekoho čakať, že ti prezradí svojho odberateľa. Každý by rád aspoň predal. Stačí, ak pôjdeš na jeseň na trh na Miletičke a uvidíš, koľkí predávajú lúpané orechy. Skús tam predávať, ak nemá odberateľov.

A postaviť svoj biznis len na orechoch je dosť riskantné. Ak niekto bude odoberať vo veľkom, tak bude chcieť nízke ceny, za ktoré možno ani nenakúpiš od malých dodávateľov. Ale skúsiť to môžeš.