mio71
06.04.10,09:01
Ahojte. Prosím o radu pre jedného môjho klienta či si môže dať do nákladov handsfree zakúpené do súkromného auta používaného na služobné účely. Ďakujem
Timka1
06.04.10,07:08
Ahojte. Prosím o radu pre jedného môjho klienta či si môže dať do nákladov handsfree zakúpené do súkromného auta používaného na služobné účely. Ďakujem

pokiaľ ide o súkromné auto, tak všetky výdaje okrem PHL má zarátané do paušálu - kilometrovné, podľa môjho názoru si hands free nemôže dať do VOZD
vikinka
06.04.10,07:11
Podľa mňa áno,veď handsfree sa dá použiť aj na ulici,alebo v kancelárii,nie je to jednoznačne len záležitosť používaná v aute.
mio71
06.04.10,07:58
Ja som mu tiež hovoril, že asi nemôže. Pretože som neuviedol typ handsfree, jedná sa o PARROT MKi9200 a je to určené do auta, nejedná sa teda o sluchátko handsfree.
vikinka
06.04.10,08:09
Takže,ak ide o tento typ,ktorý aj prehráva hudbu zrejme by sa dostal do sporu so správcom dane pri kontrole,ale možno by nejakú časť z ceny obhájil,pretože to auto používa na podnikanie aj keď je v osobnom vlastníctve.
mio71
06.04.10,08:40
Ďakujem. Ja som mu to vysvetlil aj s tým, že sa mu neoplatí mať opletačky s DÚ ohľadne 30-40EUR, ktoré by ušetril na dani.
marjankaj
06.04.10,09:03
Takže,ak ide o tento typ,ktorý aj prehráva hudbu zrejme by sa dostal do sporu so správcom dane pri kontrole,ale možno by nejakú časť z ceny obhájil,pretože to auto používa na podnikanie aj keď je v osobnom vlastníctve.

Keď je auto v osobnom vlastníctve, tak všetky náklady su zohľadnené v paušáli 0.183 €/km. Vrátane odpisov opráva a technických zhodnotení.
Teda VNZD. Do nákladov sa to dostane cez ten paušál.
A ak by to nesúviselo s autom, tak by musel preukazovať ako mu ten výdavok slúži na dosahovanie príjmov.
vikinka
06.04.10,10:05
No veď,práve to záleží na obhajobe daňovníka ak si vie obhájiť,že to potrebuje na dosiahnutie svojich príjmov.